Monstergolven bestaan wél Erasmus staakt borstreconstructie omdat operatie te veel geld kost KRAS.NL Nederlanders bestookt met virusmail waarom zou je verder zoeken Met de rollator het strand op LOIRE en omgeving Romantisch SAKSEN DEVON CORNWALL Hart van de BALKAN PZC Donderdag 5 april 2007 5 DEN HAAG - Golven op de Noord zee kunnen veel hoger en gevaarlij ker worden dan Rijkswaterstaat tot nu toe heeft beweerd. Bij af gaand tij en een zware noordwes terstorm kunnen er bijna twintig meter hoge golven ontstaan. Zeedeskundigen van de Koninklij ke Nederlandse Reddingmaat schappij (KNRM) zeggen 'harde bewijzen' te hebben voor het be staan van 'monstergolven'. Super hoge golven zouden op 1 novem ber vorig jaar tijdens een zware storm boven Schiermonnikoog en kele schepen omver hebben gesla gen. Een meetboei van het Rijksin stituut voor Kust en Zee (RIKZ), onderdeel van Rijkswaterstaat, re gistreerde ook golven van 17 en 19,8 meter hoogte. Maar omdat Rijkswaterstaat niet in het bestaan van zulke golven gelooft, werd de meetuitslag onderzocht. Conclu sie: de uitslag was een meetfout. De golven waren niet boven de twaalf meter uitgekomen. Recent onderzoek van de KNRM laat ech ter zien dat de golven veel hoger waren dan twaalf meter. De Red dingmaatschappij bezit foto's die golfschade aan boorplatforms to nen op een hoogte van bijna twin tig meter. De KNRM vindt het onacceptabel dat Rijkswaterstaat blijkbaar niet beseft dat de situatie op zee veel gevaarlijker kan zijn dan tot nu toe is aangenomen. Vertrekdata: 28/5,18/6,9-23/7,13/8 en 3/9 Reis mee naar het mooiste deel van Frankrijk! Want ook dit jaar organiseert KRAS een schitte rende ontdekkingstocht door de 'Tuinen van Frankrijk'. In deze streek bezoeken we leuke stad jes als Blois, het kleine marktstadje Sully-sur-Loire en Villandry. Maar natuurlijk staan tijdens onze reis de indrukwekkende kastelen centraal, die elkaar proberen af te troeven met prachtige inte rieurs, imposante troonzalen en mooie tuinen. Zo bewonderen we onder meer het renaissance- kasteel Chateau d'Amboise en Chateau de Chenonceau, dat geldt als één van de mooiste kastelen uit de streek van de Loire. Proef de perfecte combinatie van natuur en cultuur! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen. 5 x onbijt en diner. Reisnummer EZ 24.108, zie www.kras.nl/24108 BLOEMENDAAL - De heer A. Dam wordt door ontwerper Manuel Wijffels ge holpen met de strandrollator. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp (NFO) pre senteerde gisteren in Overveen een speciale rollator voor op het strand. Het apparaat kan gebruikt worden op moeilijk begaanbaar terrein. foto Marcel Antonisse/ANP Internationale criminelen zijn uit op rekeningnummer. DEN BOSCH - Naar schatting hon derdduizenden Nederlanders heb ben dinsdag een Nederlandstalige e-mail ontvangen waarin een on bekend internationaal bedrijf fi nanciële medewerkers vraagt. Het gaat volgens het Russische antivi- rusbedrijf Kaspersky om een actie van cybercriminelen die rekening nummers van de kandidaten wil len misbruiken. Niet eerder is een dergelijke e-mail op zo'n grote schaal in het Nederlands ontdekt, zei analist Roel Schouwenberg gis teren. Kasperksy spreekt van een signifi cante ontwikkeling van cybercrimi- naliteit in Nederland. De zoge noemde moneymule (geldezel) is eerder wel gezien in andere talen. Het bedrijf adviseert mensen, niet op het aanbod in te gaan. Volgens Schouwenberg bestaan er aanwijzingen dat de mensen die vorige week klanten van ABN Am- ro bestookten met virusmail, ook achter deze actie schuil gaan. Het bedrijf zegt filialen te hebben in Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk, Finland, de Verenigde Staten en Canada. De e-mail is ver spreid via verschillende compu ters. Het formulier staat op een in- temetdomein in Hong Kong. Verzekeraar vergoedt slechts gedeelte van de hoge kosten. ROTTERDAM - Het Erasmus Me disch Centrum stopt voorlopig met het aannemen van patiënten die een borstreconstructie nodig hebben. Het Rotterdamse zieken huis lijdt verlies op de operaties omdat ze maar ten dele worden vergoed door de zorgverzekeraars. Het gaat om borstreconstructies met eigen buikweefsel. Ze worden gedaan bij vrouwen die wegens kanker een borstamputatie onder gingen. De resultaten van deze borstreconstructies zijn veel beter dan bij het plaatsen van borstpro- theses. Op de lijst van het ziekenhuis staan op dit moment nog honderd vrouwen. Zij worden nog wel ge opereerd. Behandeling van deze groep zal nog zeker twee jaar du ren, omdat het een zeer specialisti sche ingreep betreft. Een operatie kost veel tijd en voorbereiding. In het hele land wachten ongeveer driehonderd vrouwen op een borstreconstructie. SP en GroenLinks hebben minis ter Ab Klink van Volksgezondheid om opheldering gevraagd over de problemen die spelen rond de borstreconstructies. De SP wil on der meer weten waarom de medi sche ingreep niet volledig wordt vergoed. GroenLinks stelt dat de ingreep volledig vergoed moet worden, zo dat vrouwen die een borst moeten missen altijd de beste behandeling Na een borstamputatie kunnen vrouwen een borstreconstructie ondergaan. Het geeft de beste re sultaten. Maar de verzekeraar be taalt de operatie gedeeltelijk. kunnen kiezen. PvdA-Kamerlid Eelke van der Veen vindt ook dat ziekenhuizen de nieuwe behande ling volledig in rekening moeten kunnen brengen, maar dan moet wel vaststaan dat het om een alge meen geaccepteerde methode gaat. Als het een vernieuwende tech niek betreft die nog in ontwikke ling is, kunnen academische zie kenhuizen zoals het Erasmus MC die betalen uit een innovatiebud get. Na een borstamputatie hebben vrouwen verschillende keuzemoge lijkheden. Ze kunnen het litteken laten zoals het is en er voor kiezen om geen prothese te dragen. Ook kan worden gekozen voor het dra gen van een definitieve uitwendi ge kunststofprothese. Of men kiest voor de chirurgische borstre constructie, zoals die nu in Rotter dam uit financiële overwegingen wordt beëindigd. Vertrekdata: 19/5,9-30/6,28/7,11 /8 en 1 /9 Ontdek het onbekende Duitsland! In het oude hertogdom Saksen vindt u een rijke historie en cultuur, kleurrijke dorpjes, indrukwekkende steden en niet te vergeten een prachtige ongerepte natuur, waar het ruige Ertsgebergte stille getuigen van is. De geschiedenis van dit gebied komt tot leven in de steden Leipzig, Meissen en Dresden en zal u zeker versteld doen staan. Maar de reis wordt vooral aantrekkelijk door de dorpjes, heuvels, beboste dalen, stuw meren en riviertjes die hier het decor vormen voor een heerlijk romantische reis. Bovendien is tijdens de reis het ontbijt en diner inbegrepen! Wat wilt u nog meer? Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.103, zie www.kras.nl/24103 Vertrekdata: op zaterdag van 5/5 t/m 22/9 Ontdek het 'andere' Engeland! KRAS neemt u mee naar de zuidwestelijke kust, waar grillige rotskusten, mooie baaien en leuke vissersplaatsjes het decor vormen. Vanuit het gezellige en comfortabele Hotel Riviera Lodge in de badplaats Torquay nemen we u mee naar het nostalgi sche Cockington Village, bezoeken we de prehistorische grotten van Torquay en wandelen we door het schilderachtige Dartmouth. Ook nemen we een kijkje in het middeleeuwse Exeter, waar nog altijd de stadswallen het centrum omringen. Ook de oude havenstad Plymouth staat op het programma, met het klooster Buckland Abbey. Een prachtige, afwisselende reis! Inclusief tolgelden- en toeristenbelastingen, 7 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.114, zie www.kras.nl/24114 Vertrekdata: 25/5,15-29/6,13/7,17/8 en 7/9 Tijdens deze veelzijdige vijflandenreis door de Balkan volgen we de loop van de machtige Donau, passeren we interessante steden en reizen we door de geschiedenis van Europa! Zo ont dekken we de Hongaarse hoofdstad Boedapest en gaat onze aandacht in Roemenie uit naar het fraaie oude centrum van Timisoara, het statigeTurnu Severin en de IJzeren Poort.Bulgarije toont ons onder andere de hoofdstad Sofia en de in het Pringebergte gelegen Bansko en Melnik. Ook het trotse Servische Belgrado en Zagreb in Kroatië staan op het boeiende reisprogramma. Een bijzonder aangename mix van een rijke historie, cultuur en schitterende landschappen! Inclusief tolgelden en toeristenbelastingen, 14 x ontbijt en diner. Reisnummer EZ 24.082, zie www.kras.nl/24082 boek online of bel 0900 - 9697 s| tStI 6-daagse bus-/excursiereis Frankrijk Super- voordelig1- A vanaf 8-daagse bus-/excursiereis Duitsland Met o.a. Freiberg, Leipzig, Meissen, het Ertsgebergte en Karlouy Vary Nergens goedkoper! vanaf 8-daagse bus-/excursiereis Engeland Met o.a. Torquay, Dartmouth, Exeter, Dartmoor NP KRAS- topper! vanaf 15-daagse bus-/rondreis Door o.a. Bulgarije, Hongarije, Kroatië en Roemenië Super- compleet! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5