Zeeland Tram terug op Zeeuwse bodem PZCI25 SCHOUWEN-DUIVELAND 36 en 37 31 Paasspeurtocht in Zierikzee eteA* Automobilist slaat over de kop k r Wakker Grootheden vieren verjaardag Porgy en Bess mee Donderdag 5 april 2007 Ook komkommers hebben gevoel Tip? redzzee@pzc.nl v De museumtram passeert op de Brouwersdam de grens tussen Zuid-Holland en Zeeland. foto Marijke Folkertsma RTM-trammuseum Ouddorp voortaan geregistreerd museum door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De eerste interpro vinciale tramlijn van Nederland is een feit. Sinds gisteren kunnen de historische trams van het RTM-trammuseum Ouddorp van de remise in De Punt West in Oud- dorp naar de Middelplaathaven bij Scharendijke rijden. Daarmee is de tram na meer dan veertig jaar af wezigheid terug op Zeeuwse bo dem. Voor de oorlog beschikte zo wel Schouwen-Duiveland als Goe- ree-Overflakkee over een uitge breid tramlijnennet. Tijdens de oorlog raakten spoor en spoorma- teriaal zwaar beschadigd. De wa tersnoodramp van 1953 gaf de ge nadeklap. De tram verdween, de bus kwam. Met het in gebruik ne men van anderhalve kilometer nieuw spoor - de verbinding tus sen halte Port Zélande en halte Middelplaathaven - maakt het his torische vervoermiddel zijn come back. Een heuglijk moment, vindt voorzitter R. Sparreboom van het RTM-trammuseum. „In de eerste 'Wij houden de geschiedenis van de eilandentram levend voor eilandbewoners' plaats voor ons museum, want on ze collectie kan beter worden ge toond, in de tweede plaats voor de RTM-vrijwilligers, in de derde plaats voor de vakantiegangers voor wie de attractiewaarde is ver groot en ook voor de eilandbewo ners zelf voor wie wij de geschiede nis van de eilandentram levend houden." De bijzondere dag kreeg extra glans door de mededeling van museumconsulente J. Tegelaer van het Erfgoedhuis Zuid-Holland dat het trammuseum zich voortaan geregistreerd museum mag noemen. Sparreboom toonde zich bijzonder in zijn nopjes met dit 'keurmerk' dat hij ziet als erken ning voor het vele harde werk en de enorme inzet van de vrijwilli gers. Burgemeester G. van de Vel- de-de Wilde van Goedereede stak de loftrompet over het trammu seum en deed dat vergezeld gaan van een cheque ter waarde van 4000 euro. Burgemeester J. Assel- bergs van Schouwen-Duiveland sprak de hoop uit dat het plan de tramlijn door te trekken naar de voet van de Brouwersdam, maar la ter ook naar het transferium bij Renesse niet in een la verdwijnt. „Dat zou een unieke verbinding zijn. Ik help u hopen dat het ooit lukt dat voor elkaar te krijgen." Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. mm het alfabet van Zeeland ZIERIKZEE - Kinderboerderij De Punt in Zierikzee houdt zaterdag een paasspeurtocht. Van ïi.oo tot 13.00 uur kunnen kin deren mee helpen zoeken naar ge kleurde eieren. KAARTVERKOOP START 5 APRIL ARNEMUIDEN - Een 35-jarige auto mobilist uit Vlissingen is dinsdaga vond op de A58 bij Arnemuiden enkele malen over de kop gesla gen. Hij overschatte de snelheid van zijn voorganger, week op het laatst uit en kwam in de linker berm. Toen de man corrigeerde, sloeg hij over de kop en strandde in de rechtervluchtstrook. Op wat lichte verwondingen na bleef de automobilist ongedeerd. 15 16 juni 2007 Philips Stadion Eindhoven Kaartverkoop dcor ticketservice via de grotere postkantoren. Ws c-n GWK's, 090C-'i0C"25C' G.45 p.m AUB TicKelshop, www iicketsewice en de benende voorverkoopadressen Tip? redactie@pzc.nl Het was weer gezinsvergadering in het grote bed, die ochtend in Vlissingen. De jarige mamma werd zo zachtjes als haalbaar in zulke omstandigheden wakker gezongen. Ze kreeg een digitale camera ten geschenke. Zo eentje met meer knopjes en nog meer bedieningsmogelijkheden dan het formaat van het apparaatje rechtvaardigen kan. Gelukkig was daar haar dochter van der tien, die geroutineerd het toestel letje bedieningsklaar maakte. Mamma's ogen vlogen echter vlot open toen knappe dochter haar aanstootte: „Welke datum is het vandaag?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59