'Strip hoort in de schoolkrant' 1 Wijkraad wil uitstel besluit Gentsestraat durea Politie pakt hongerige dief op Rioolbassin toch in weide Het gevoel van comfo ZPZC Donderdag 5 april 2007 29 haptotherapie Volker Lefevere denkt aan carrière als game-designer. door Harold de Puysseleijr HULST - Nog maar pas actief als car toonist voor de schoolkrant en meteen al in de prijzen. Het over kwam Volker Lefevere (15) uit Hulst, derdejaarsleerling aan het Reynaertcollege in Hulst. De Universiteit van Amsterdam en het Instituut voor Media en In formatie Management van de Ho geschool van Amsterdam organi seerden afgelopen zaterdag voor de elfde keer de Schoolkrantdag. Bij de uitreiking van de School krant Awards 2007 viel Volker in de prijzen in de categorie Beste Cartoon. 'In een cartoon horen altijd een domme figuur en een slimmerik thuis' Hij won er 250 euro mee. „Ik denk dat ik een-halfuurtje, drie kwartier aan de strip heb getekend. Toch netjes om daar zoveel geld voor te krijgen", zegt Volker tevreden. De schoolkrant Hier Openen van het Reynaertcollege won dan wel de prijs voor Beste Vormgeving tij dens de Schoolkrant Awards, toch ontbrak er inhoudelijk gezien nog iets aan de krant, vond Volker. „Er stond geen strip in en ik vind dat die eigenlijk wel in een school krant thuishoort." Zodoende trad hij nog maar twee edities geleden toe tot de schoolkrantredactie en bedacht hij de strip 'Ro en Bot'. „In een stripverhaal hoon een dom figuur en een slimmerik. In mijn cartoon is Bot de slimmerd die Ro telkens op van alles terecht wijst." Volker tekent graag én goed, want op school staat hij gemiddeld 8,3 voor dit vak. „Mensen tekenen is vrij ingewikkeld. Ik ben beter in het tekenen van mythische we zens of robots, niet bestaande din gen in ieder geval." Ruim vierhonderd schoolkrantre dacteuren uit heel Nederland kwa men zaterdag 31 maart richting Amsterdam. Niet alleen voor de prijsuitreiking, ook om workshops te volgen en andere schoolkrantre dacties te ontmoeten. Volker volgde (uiteraard) de work shop 'cartoons en strips tekenen'. De tweede workshop ('poëzie') liet hij voor wat het was. „Daarvan hebben we een beetje gespijbeld om nog iets van de stad te zien", verklapt hij. Ook dat was een bele venis, want hij was voor de eerste keer in zijn leven in onze hoofd stad. „We zijn op de Dam geweest en daar kijk je je ogen wel uit." Volker ziet voor zichzelf geen car rière als striptekenaar weggelegd. „Ik ben me momenteel aan het oriënteren op de verschillende pro fielen. Gamedesign lijkt me wel wat. Ook in computerspelletjes kom je immers vaak mythische we zens tegen en die teken ik graag." hulst - De Hulster politiek doet er niet verstandig aan op stel en sprong eenrichtingverkeer voor fietsers in te stellen in de Gentse straat. Dat er iets aan de verkeerssi tuatie moet gebeuren is ook voor de wijkraad Hulst Binnenstad dui delijk „Maar of dit ten koste moet gaan van de fietsende binnenstad bewoner die vanuit het zuidoos ten naar het BACK-terrein wil gaan, is ons onduidelijk", schrijft voorzitter B. Zandvoort. De wij kraad vraagt de gemeente nog geen besluit over de straat te ne men in afwachting van advies dat de raad binnenkort uitbrengt. De wijkraad vindt dat de stoepen te smal zijn. Volgens hen zou de ge meente strenger op moeten treden tegen de vele uitstallingen die er staan. „De borden op het trottoir dwingen voetgangers bijna de rij baan voor fietsers op te lopen." In balans door aandacht voor je gevoel Praktijk in Breskens en Terneuzen 06-28464589 KERKDIENSTEN Witte Donderdag Aardenburg Protestantse Gemeente 19.30 uur dienst (HA); Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur pastores Smeets en Koops; Axel Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Lindeboom (HA); Breskens Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur pas toor Gielliet; Groede Protestantse Ge meente 19.30 uur ds Freund (gez.dienst); Hoek Protestantse Gemeente 19.30 uur ds v. Manen (HA); Hulst Protestantse Ge meente gez.dienst te Kloosterzande; Kloosterzande Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Overduin (HA); Oostburg Nederlandse Hervormde Kerk 19.00 uur ds Beukenhorst; De Burght 15.30 uur ds Beukenhorst en pastor v. Geijt; Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur pasto res d' Hert en Peterse; Schoondijke Pro testantse Gemeente gez.dienst te Groe de; Sluis Protestantse Gemeente 19.30 uur ds Blankert (HA); Sluiskil Protestant se Gemeente 19.30 uur ds v.d. Berg; Ter hole Rooms-Katholieke Kerk 19.00 uur regionale eucharistieviering; Terneuzen Goede Herderkerk 19.30 uur ds Smeets (HA); Waterlandkerkje Protestantse Ge meente gez.dienst te Groede. Vissers en cafésporters krijgen toch subsidie terneuzen - Hengelen, dui vensport en cafésporten als biljar ten en darten gaan in Terneuzen toch onder de regeling jeugdsport- subsidies vallen. Raadslid J. Jonk man (PvdA) dient daarvoor don derdag een amendement in. CDA, Groenlinks, TOP Gemeentebelan gen, WD en Pim Broekhuysen (ei gen lijst) hebben al hun steun toe gezegd. Met name voor sommige hengelsportverenigingen met veel jeugdleden betekent dit een flink extraatje voor de clubkas. Aanvan kelijk wilden B en W de genoem de sporten buiten de subsidierege ling houden, maar dat stuitte op flink wat verzet. Jonkman stelt ook voor dat vereni gingen die door de nieuwe rege ling volgend jaar minder dan 200 euro krijgen, minimaal hetzelfde bedrag aan subsidie houden als dit jaar. middelburg - Hij had het vooral op eten en drinken voorzien, de man zonder vaste woon- of ver blijfplaats die de politie gistermor gen aanhield. De zwerver wordt ervan verdacht sinds september vorig jaar op di verse campings aan de Zeeuws-Vlaamse kust in caravans te hebben ingebroken. Zijn buit be stond volgens de politie voorname lijk uit voedsel en drank. In totaal worden de 41-jarige man achttien inbraken ten laste gelegd, liet de politie Zeeland gisteren we ten. De verdachte is opgesloten in de Middelburgse gevangenis Toren- tijd, waar hij wordt verhoord. kloosterzande - De bezwaarma kers tegen de aanleg van een riool bassin in Kloosterzande krijgen van de gemeente hun zin. Het zo geheten bergbezinkbassin wordt niet gebouwd in de groenstrook tussen de huizen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyter- straat. Het bassin komt nu in de paardenwei aan de Groenendijk. Dat was volgens wethouder C. de Kraker zowel financieel als tech nisch geen goed alternatief Buurt bewoners beweerden echter dat de aanleg van het bassin in de paar denwei 127.000 euro goedkoper was. De Kraker blijft bij het stand punt dat het alternatief duurder is. Maar omdat de paardenwei maar vijf procent duurder is, wordt het rioolbassin toch daar aangelegd. DE GLOEDNIEUWE VOLVO S80 Gem. verbruik: 6,3 - 1 i .91/100 km 05,9-8,4 km/1). <jem. CO-, uitstoot resp. f67 - 2S4g/km. Wijzigingen voorbehouden. Volker Lefevere uit Hulst met zijn prijswinnende strip. foto Camile Schelstraete - V Ik wil niet kiezen tussen lekker lopen en mooi. Ik wil het beste van beide! Daarom draag ik Durea. Henk Fenijn Passende Schoenmode Brouwerijstraat 33 - Oostburg Tel. 0117 - 452726 comfortable shoes DIVERSE AANBIEDINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57