Eén front voor Stichting Vitaal Sas wordt niet opgedoekt 5 s F verkeer bij school aan OPEN DAG 2e PAASDAG Schadeclaim Schooivoetbalteam Axel naar titelstrijd Hondenshow Terneuzen vraagt de hoofdpr Vs Hulst pakt veiligheid voor bouwgrond Koegorspolder 1 1 1 Résidence met zorg Lentemarkt 26 Donderdag 5 april 2007 PZCZ Deelnemers aan project evalueren jaarlijks voortgang. door René van Stee sas van cent - De Stichting Vitaal Sas wordt niet opgedoekt. Dit leek even het geval omdat de stichting een vreemde eend in de bijt is van vertegenwoordigende organen zo als stads-, dorps-, en wijkraden in de gemeente Terneuzen. Daarom werd geopperd om na vijf jaar haar zelfstandigheid op te heffen. De deelnemers aan Vitaal Sas, waaronder ondernemers, de stads raad in Sas van Gent en ook de ge meente Terneuzen, vinden het echter te vroeg om de bestaans vorm te wijzigen. „Er is best al veel gebeurd, maar de klus is nog lang niet geklaard. Opheffing is pas aan de orde als alle projecten in het kader van Vitaal Sas zijn af gerond of in uitvoering zijn", ver klaart Vinke namens de onderne mers in de stichting. Vitaal Sas is bedoeld om de leef baarheid en levendigheid van Sas van Gent te verbeteren. Diverse projecten, zoals de herinrichting van de Kleine Markt en het Keizer Karelplein en de reconstructie van het Kanaaleiland, zijn al achter de rug. Om de voortgang van Vitaal Sas te bewaken, komt er jaarlijks een evaluatie. Mede afhankelijk daarvan valt het besluit over het al dan niet opheffen van de stich ting. Vinke hoopt dat de nieuwe werkwijze effect sorteert. Hij er kent dat Vitaal Sas daarbij sterk af hankelijk is van factoren waarop de stichting geen invloed heeft. „Want zo is woningbouw op het Kanaaleiland afhankelijk van nog vast te stellen normen voor geur en geluidsoverlast. Er ontstaat een probleem als dit onverhoopt nega- Vitaal Sas is in het leven geroe- pen om leefbaarheid en levendig heid in Sas van Gent te verbete ren. De stichting vindt dat haar werk er nog lang niet op zit. tief mocht uitvallen", verklaart hij. Niettemin is Vinke positief ge stemd, want onlangs is de project ontwikkelaar begonnen met het bouwrijp maken van het bedrij venterrein Sasse Poort op het ter rein van de voormalige suikerfa briek CSM. Daarvoor zou al aan zienlijke belangstelling bestaan. Verder staat het vast dat diverse straten in het centrum nog wor den opgeknapt. Dit alles gebeurt in het kader van Vitaal Sas. Ook wethouder I. van Schaik, se cretaris van Vitaal Sas, denkt dat het project een duw in de rug kan gebruiken. Ondernemers zouden hun steentje kunnen bijdragen door middel van intensieve promo tie. Ook wijst hij op het belang van andere voornemens zoals een ingrijpende herstructurering in de Witte Wijk en Sint Albert. Welis waar is dit geen onderdeel van Vi taal Sas, maar volgens Van Schaik dragen zij net als de ontwikkeling van een brede school wel bij aan de leefbaarheid van Sas van Gent. sluiskil - Loonwerkbedrijf Ver hulst aan de Koegorsstraat bij Sluis kil dreigt een forse schadeclaim bij de gemeente Terneuzen neer te leggen als de plannen voor glas tuinbouw doorgaan. Het bedrijf verliest dan namelijk zijn klanten. Dat laat juridisch adviseur mr. C. Cohen weten in een reactie op het ontwerpbestemmingsplan. Ver hulst exploiteert al jaren een loon werkbedrijf in de Koegorspolder, een agrarisch gebied. In het gebied waarvoor nu plannen zijn voor glastuinbouw zijn heel wat akker bouwbedrijven gevestigd. „Juist om die reden kunnen mijn cliën ten hun boterham verdienen", be toogt de raadsman. „Zij voeren na melijk loonwerk uit voor de bedrij ven in dit gebied." Als de kassen doorgaan komt de werkgelegen heid van Verhulst in gevaar, om dat de huidige boeren vertrekken. Unanieme steun voor probleemanalyse van overleggroep. door Wout Bareman terneuzen - Alle neuzen wijzen één kant op. „En dat is wel eens anders geweest", stelt burgemees ter ]an Lonink van Terneuzen vast. Hij doelt op de notitie over nut en noodzaak van een nieuwe zeesluis, samengesteld door een Vlaams-Nederlandse adviesgroep van belanghebbenden. De probleemanalyse van die groep (onder leiding van de Belgische oud-minister Miet Smet en haar Nederlandse collega Gerrit Braks) wordt onderschreven door de be trokken provincies, gemeenten, ha- venbeheerders- en gebruikers en belangenorganisaties. Door ieder een dus. Lonink: „Er is de afgelo pen jaren - zeg maar decennia - al ontzettend veel gepraat over de te kleine zeesluis. Maar nooit was er één front. Vooral aan Nederlandse zijde werd vaak uiterst sceptisch gereageerd. Nu is dat anders. En daar ben ik erg gelukkig mee. Dit is een prima basis voor een goed advies aan de Vlaamse en Neder landse ministers, die volgend jaar de knoop moeten doorhakken." De analyses, die aan het eindrap port van de adviesgroep ten grond slag lagen, laten niets aan het toe val over. De huidige en toekomsti ge situatie in de Vlaamse en Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone is grondig tegen het licht gehouden. Lonink: „Dat de huidige zeesluis te klein is en dat ieder uitstel van de bouw van een grotere sluis de eco nomie ernstig schaadt, was genoeg zaam bekend. Maar het wordt nu ook allemaal in een breder perspec tief geplaatst." Het geraadpleegde Zeesluis was al direct te klein bedrijfsleven maakt zich, zo blijkt, niet alleen grote zorgen over de tra ge besluitvorming rond de nieuwe sluis, maar ook over de kwaliteit van de spoor- en wegverbindingen met het achterland. Die moeten in een vervolgstudie aan bod komen, net als trouwens de problemen op de arbeidsmarkt. De huidige zeesluis zit nagenoeg aan z'n topcapaciteit en is één van de drukste sluizen ter wereld. Niet alleen de grotere afmetingen van de zeeschepen, ook de groei van de binnenvaartvloot zorgt voor steeds grotere problemen. De hui dige binnenvaartsluis en de kleine middensluis kunnen het aanbod van binnenschepen nauwelijks nog aan, waardoor steeds vaker moet worden doorverwezen naar de zeesluis. De toevloed van bin nenschepen daar vormt dan weer 'Vooral aan Nederlandse zijde werd vaak sceptisch gereageerd op de plannen' een hindernis voor de lijndiensten en vooral voor schepen, die just in time varen. Uit de analyse blijkt dat 95 procent van de bedrijven en industrieën in de Kanaalzone tussen Terneuzen en Gent afhankelijk is van een goed functionerende, betrouwbare zeesluis. Als die betrouwbaarheid en daarmee de bereikbaarheid niet kan worden gegerandeerd, bestaat de kans dat rederijen uitwijken naar andere, beter geoutilleerde ha vens. De vaststelling dat de huidi ge zeesluis er, vergeleken met alle andere sluizen in West-Europa, het belabberdst aan toe is, doet bij alle belanghebbenden het angst zweet uitbreken. westdorpe - Een aanvaller van De Schakel (wit shirt) schiet op de goal van De Warande tijdens de strijd om het schoolvoetbalkampioenschap van de regio Hulst, gisteren in Westdorpe. Het jongenselftal van basisschool prin ses Marijke uit Axel plaatste zich voor de Zeeuwse titelstrijd die woensdag 16 mei in Oost-Souburg wordt gespeeld. De elftallen speelden in Westdor pe in twee poules. Sint-Antonius, eveneens uit Axel, eindigde in poule A op de eerste plaats. In de finale tussen de twee teams uit Axel hadden in de allesbeslissende strafschoppenreeks de 11 meter-specialisten van Marijke de zenuwen beter onder controle. foto Camile Schelstraete Al vanaf de ingebruikname van de zeesluis in Terneuzen, in het najaar van 1968, pleit Gent voor een ruimere maritieme toegang. Als, volgens de planning, eind volgend jaar de beslissing over een nieuwe sluis valt, kan die rond 2020 operationeel zijn. De afmetingen van de huidige sluis: 290 bij 40 bij 13,5 meter. De gewens te afmetingen van de nieuwe sluis: 500 bij 62 bij 18,3 meter. De nieuwbouw én de verruiming van het kanaal vergt ruim twee miljard. terneuzen - Bedrijven die zich wil len vestigen in de Koegorspolder bij Terneuzen moeten daarvoor flink in de buidel tasten. Dat blijkt uit de gemeentelijke grondprijzen die B en W hebben vastgesteld. Wie op een zichtlocatie in de ste delijke randzone wil zitten moet 115 euro per vierkante meter neer tellen. Langs de belangrijkste ont sluitingswegen kost grond 80 euro, in het middengebied, 60 euro per vierkante meter. Voor het bedrij venterrein Koegorsstraat, de huidi ge recyclingzone, gelden bedragen van 40 euro voor percelen groter dan een hectare en 50 euro voor de kleinere kavels. Op dit moment variëren de prijzen in andere ge meenten van 45 euro voor de laag ste categorie tot 100 euro per vier kante meter voor een zichtlocatie. Wijkraad Langs de Linie voelt zich niet helemaal serieus genomen. door Raymond de Frel hulst - Een gedeelte van de Poor terslaan in Hulst wordt binnen af zienbare tijd voorzien van ver keersremmers. De gemeente Hulst onderzoekt momenteel welke soort remmers het meest geschikt zijn voor het gebied rond het ge bouw van het Reynaert College aan de Gildenstraat. Dat is geen eenvoudige opgave, weet wethouder C. de Kraker. „We hebben namelijk te maken met as falt, waarin de remmers moeten worden ingepast. We gaan wat aan de situatie doen, maar dan wel graag meteen duurzaam. Zomaar een paar palen plaatsen, zoals op Rapenburg in Vogelwaarde, heeft geen zin", aldus De Kraker. Met het plaatsen van de remmers zou een lang gekoesterde wens van de wijkraad Langs de Linie in vervul ling gaan. Voorzitter B. Musters moet nog maar zien dat het echt zover komt. „Er zijn al zo vaak toe zeggingen gedaan, maar steeds werd de zaak uitgesteld. Wij heb ben het idee dat we niet helemaal serieus worden genomen. Over een paar weken hebben we een nieuw overleg met de gemeente. Als er dan nog niets concreet is, moeten we ons als wijkraad maar eens afvragen of het niet beter is te stoppen", aldus Musters. Als de remmers zijn geplaatst, wacht er volgens hem een taak voor de school om hun leerlingen op veilig verkeersgedrag te wijzen. „Want als ze met drie of vier man naast elkaar blijven fietsen, helpen ook remmers niet echt. antwerpen - Op de internationale hondententoonstelling in Ant werp Exp in Antwerpen zijn zater dag 14 en zondag 15 april bijna zes tienhonderd honden te zien, ver deeld over 230 rassen. Nieuw dit jaar is de Antwerp grooming, een hondentrimwedstrijd. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Jacoba Cornelia Sturm, wonen de te Terneuzen, aan mamadou baba bathily zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding van 22-03-2007 met aanzegging dat uiterlijk 25-07-2007 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde Mamadou Baba Bathily kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes www.landgoedrijckholt.nl van 13.00 - 16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54