Zeeland PZC Gemor over belasting Noordstraat PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 25 31 Hotel biedt kinderen van de Oude Vaart ontbijt aan Wij geven u de helft cadeau! Zaterdag ook kramen Markt Wakker Grootheden vieren verjaardag Porgy en Bess mee Donderdag 5 april 2007 Ook komkommers hebben gevoel Tip? redtern@pzc.nl Middenstanders willen eerst uitspraak Hoge Raad afwachten. door Wout Bareman terneuzen - Kleine middenstan ders met een winkel aan de Noord- straatpromenade in de Terneuzen- se binnenstad hebben grote moei te met de betaling van de baatbe lasting. Die is door de gemeente opgelegd als bijdrage in de opknap beurt van één van de belangrijkste winkelstraten van de stad. In totaal moeten honderd onder nemers 260.200 euro aan de ge meente betalen. De aanslagbiljet ten vielen een paar dagen geleden op de mat. Ze variëren van 1500 tot ruim 3000 euro. Volgens voor zitter A. Legrand is in het recente verleden besloten de bijdrage niet uit te smeren over verschillende ja ren, maar in één keer te betalen. Hij noemt de afspraken met de ge meente, ondanks de weerstand van 'de kleintjes', prima. „Dit is een goed systeem. We hebben sinds de reconstructie weer een prachtige straat, dat hoor ik van ie dereen. Er is landelijk inderdaad discussie over de vraag of onderne mers mee moeten betalen aan het onderhoud van hun straat, maar wat dat betreft is het wachten op een uitspraak van de Hoge Raad." Met de verwijzing naar de Hoge Raad doelt Legrand op een juridi sche procedure rond de baatbelas ting in Breda. Het Gerechtshof in Den Haag bepaalde in juli 2005 dat de herinrichting van de bin nenstad daar niet van dien aard was, dat Breda daarvoor baatbelas ting mocht opleggen. De kwestie werd aangezwengeld door de grootwinkelbedrijven. De gemeen te ging in cassatie bij de Hoge Raad, die waarschijnlijk dit voor jaar uitspraak doet. Bevestigt de Vooral kleine ondernemers aan de Noordstraatpromenade in Ter- neuzen voelen niets voor beta ling van baatbelasting, terwijl er nog juridische procedures lopen. Raad de uitspraak van het Hof dan moet Breda de ondernemers terugbetalen. De gemeente Terneuzen heeft in middels verschillende bezwaar schriften binnen, onder anderen van ondernemer T. Weijers-van Hulle. Zij voelt er helemaal niets voor op te draaien voor het jaren lange achterstallig onderhoud. Ze wijst erop dat ze de baatbelasting moet ophoesten naast al de ande re (gemeentelijke) heffingen, ter wijl onderhoud van een straat, vol gens haar, toch echt gewoon een taak van de gemeente is. Ze wil niet betalen. Grootwinkelbedrij ven in de binnenstad namen dat besluit al eerder. Raadslid W. Broekhuysen (eigen lijst) heeft het college van B en W gevraagd hoe het met name de kleinere middenstand denkt tege moet te kunnen komen. Hij kan zich voorstellen dat besloten werd hun aanslag, hangende de uit spraak van de Hoge Raad, even te bevriezen. Wethouder C. van Schaik (financiën): „Ik denk niet dat we daaraan moeten beginnen. Er zijn met de ondernemers duide lijke afspraken gemaakt; die moe ten worden nagekomen." En als de Hoge Raad inderdaad de uit spraak van het Gerechtshof volgt, zal Terneuzen net als andere ge meenten in Nederland de belas tinggelden terugstorten. terneuzen - Ruim 280 kinderen uit de groepen 1 tot 5 van basisschool de Oude Vaart uit Terneu zen beheersten gisterochtend het Hampshire Ho tel Churchill in Terneuzen. Het 'koninklijke' ont bijt was de afsluiting van het schoolproject 'Ro bin Hood'. Het hotel bood het ontbijt aan nadat ze toevallig de school binnenliepen terwijl er een kerstontbijt gaande was. „Dat kunnen wij veel be- Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. KAARTVERKOOP START 5 APRIL het alfabet van Zeeland 15 16 juni 2007 Philips Stadion Eindhoven GIGANTISCH GASTRONOMISCH terneuzen - De zaterdagse bloe- menkraam en groentenkraam in de Brouwerijstraat in Terneuzen staan voortaan op de Markt. Dit was een aanbeveling van een werk groep om het plein gezelliger te maken. Het gaat om een proef van een jaar. B. Stoffels van ondernemerskoepel Coördinatie en Management denkt dat het niet bij die proef blijft. „Want meer drukte levert al tijd meer gezelligheid op", aldus Stoffels. Hij verwacht bovendien veel van het initiatief om de Markt te verfraaien. Het nu nog ongezelli ge plein moet daarin niet alleen meer terrassen krijgen, maar ook meer bloembakken. Verder wordt gedacht aan verzonken waterpartij en, een mobiel podium voor eve nementen en speciale belichting van enkele beeldbepalende pan den. Ook leefde het plan om de weekmarkt op woensdag van de Markt naar de Rosegracht te ver plaatsen. Dit bleek onder meer een succes in de kermisperiode, waarin de Markt vol staat met at tracties. De verplaatsing ging uit eindelijk niet door omdat zowel de marktkramers als de gemeente en de horeca op de Markt dit toch niet zagen zitten. ter", zei hoteldirecteur M. De Groot. Dat liet de Oude Vaart zich geen twee keer zeggen. Het vroege maal was helemaal compleet door zowel paashazen als ridders. foto Camile Schelstraete Tip? redactie@pzcnl Het was weer gezinsvergadering in het grote bed, die ochtend in Vlissingen. De jarige mamma werd zo zachtjes als haalbaar in zulke omstandigheden wakker gezongen. Ze kreeg een digitale camera ten geschenke. Zo eentje met meer knopjes en nog meer bedieningsmogelijkheden dan het formaat van het apparaatje rechtvaardigen kan. Gelukkig was daar haar dochter van der tien, die geroutineerd het toestel letje bedieningsklaar maakte. Mamma's ogen vlogen echter vlot open toen knappe dochter haar aanstootte: „Welke datum is het vandaag?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53