Sport Zeeuws raceteam klaar voor de start Futsallers Mo De Schuur pakken beker in allerlaatste seconde Aan alle bewoners van Vlissingen Paauwenburg en omgeving Topruiters en tophengsten voor show naar Vrouwenpolder Eervolle uitnodiging voor rugbyer Laurent Legrand uit Middelburg Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: WPZC Donderdag 5 april 2007 45 Moment uit het duel tussen Mo De Schuur (gestreepte shirts) en Groene Ster. foto Lex de Meester Enrico Melis wil met zijn M-Racingteam naar top van Supercup 6oo. door Kevin van Boxel goes - Dit jaar moet het gaan ge beuren. Een technisch betere mo tor en de toevoeging van enkele professionele technici moeten hun vruchten af gaan werpen. De ver wachtingen bij het Vlissingse M-Racingteam zijn dan ook hoog gespannen. Dat weet ook rijder En rico Melis. „De doelstelling is om bij de eerste tien te rijden in het eindklassement. Dat moet ook mo gelijk zijn met deze machine." Het wordt voor het motorrace team van Melis het tweede volledi ge seizoen in de NK Supercup 6oo. Maar waar het voorgaande sei zoen vooral als leerjaar bedoeld was, moet het deze jaargang echt gaan gebeuren. „Dit keer is alles veel groter opge zet. Vorig jaar was het allemaal nog erg amateuristisch. Het beno digde materiaal en de knowhow ontbraken toen nog. Nu is het alle maal een stuk professioneler. In de ze nieuwe samenstelling zijn we een stuk completer." Waar de inwoner van Vlissingen (31) het vorig jaar nog moest doen met een 'oude motor', kan hij nu beschikken over een competitieve machine. „Je kunt het vergelijken met de verschillende wagens in de formule 1. Ik stap nu over van een motor die achteraan rijdt naar een machine die meedoet om de prij zen. Op een gegeven moment kre gen we er lucht van dat de vorige eigenaar van deze motor om medi sche redenen moest stoppen. Hij werd met deze Suzuki vorig jaar derde in het eindklassement. De aanschafkosten waren wel hoog. Toch besloten we het te doen. De ze machine is technisch veel beter dan mijn oude Aprilia. Daar kon ik niet verder meer mee komen. Als ik op deze motor geen resulta ten haal, ligt dat puur en alleen aan mezelf." Het M-Racing team bestaat uit liefst zeven mensen. Naast Melis is er een man voor de pr, een voor de website en zijn er vier technici. Zij zijn druk bezig de motor hele maal klaar te stomen voor het na derende seizoen. „In de winter hebben we gepro beerd om de machine goed op mij af te stemmen. Maar ais je dan gaat trainen, zijn er altijd nog wel een paar kinderziektes die moeten worden weggewerkt. Daarom zijn we op dit moment nog een beetje UJ Vorig jaar streed Enrico Melis in de achterhoede van de Supercup 600. Met een nieuwe motor en een professioneel team wil de Vlissinger nu naar de top... aan het experimenteren met aller lei kleine dingetjes. Maar op 14 april moet hij helemaal klaar zijn. Dan is namelijk de eerste van de tien races, op het circuit van As sen." Een wegraceteam in Zeeland is uniek. Melis weet wel waarom. „Het is in onze provincie erg moei lijk om sponsors te vinden. De meeste bedrijven willen eerst de kat uit de boom kijken. En ze doen pas mee als ze weten dat ook de buurman sponsort. Daarnaast gaat het in de racesport om grote bedragen. „In het noorden van Nederland is deze drempel een stuk minder hoog. Daar leeft het veel meer. De ze teams kunnen dan natuurlijk ook veel meer doen. Hoe wij dan aan ons budget komen? Een groot deel bestaat uit eigen inbreng. In verhouding kost het veel geld. En je krijgt er weinig voor terug. Hooguit een beker en een bos bloe men als je wint. Je moet wel echt gek zijn van de sport. Anders moet je er niet aan beginnen." De racer steekt zijn ambities niet onder stoelen of banken. „Dit jaar willen we zoals gezegd bij de eer ste tien rijden in het eindklasse ment. Dit willen we dan langzaam uitbouwen. Over twee jaar zouden we graag kampioen worden. Het kan echter allemaal heel anders lo pen. Maar we gaan ervoor." Kampioen eerste klasse komt terug van 1-4-achterstand: 5-4. vlissingen - De futsallers van Mo De Schuur hebben gisteravond op sensationele wijze beslag gelegd op de beker van de regionale ftitsal- competitie Walcheren. De eerste klasser versloeg Groene Ster na een 4-t-achterstand met 5-4. De winnende treffer viel in de laatste seconde. Groene Ster had in sporthal Bas- kensburg, waar vierhonderd toe schouwers het duel volgden, bij rust een 2-o-voorsprong. Na de hervatting ging de vierdeklasser in het aantrekkelijke duel onverdro ten verder: 4-r. Toen vond De Schuur het welletjes. Eén minuut voor tijd kwam de kampioen van de eerste klasse langszij, waarna Al- per Kor; in de laatste seconde een vrije trap langs de keeper schoot: 5-4. Op 7 mei vertegenwoordigt Mo De Schuur de Walcherse futsal lers in Goes als kampioen van het district in het ditsrictstoernooi. Omdat deze ploeg de dubbel pak te, mag Groene Ster namens Wal cheren naar het toernooi voor de bekerwinnaars. Chayenne Wiskerke wordt gehuldigd na be halen springtitel. goes - In manege De Eendracht bij Vrouwenpolder houdt Rien la- cobse van inseminatiestation en opfokstal Klein Popkensburg woensdag een hengstenshow. Verschillende gerenommeerde hengsten en topruiters zullen hun kunnen tonen. Onder hen Imke Scheliekens-Bartels, de nummer één in de stand om de wereldbe ker dressuur, en springruiter Jur Vrieling, de winnaar van de hoofd rubriek van Indoor Zeeland vorig jaar. Tevens wordt de 17-jarige Chayenne Wiskerke uit Kruinin- gen gehuldigd. Zij greep afgelopen weekeinde met haar paard VDL Rocksina de nationale titel sprin gen in de klasse ZZ en was de eer ste Zeeuw die dit presteerde. Leon Phernambucq zet Wiskerke in het zonnetje namens de Zeeuwse fede ratie. Wiebke van den Lageweg, ei genaar van de VDL Stal, zal VDL Rocksina gepast belonen. De "avond begint om t9.30 uur. De toegang is gratis. Reekers fleurt feestje van Jeroen Delmee op boxtel - Hockey-international Rob Reekers heeft in Boxtel het ju bileumfeestje van Jeroen Delmee extra glans gegeven. De behendige spits van Oranje Zwart scoorde vier keer in de oe feninterland tegen België. Neder land won met royale cijfers: 7-3. De andere treffers van Oranje kwa men van Eby Kessing, Matthijs Brouwer en Teun de Nooijer. Het duel werd gespeeld ter ere van recordinternational Jeroen Del mee, die vorig jaar zomer Jacques Brinkman afloste als Nederlands recordinternational. Delmee staat inmiddels al op 360 interlands. Speler Oemoemenoe naar trainingskamp met beste leeftijdgenoten. door onze sportredactie goes - Laurent Legrand, jeugdspe ler van de Middelburgse rugbyclub Oemoemenoe, is uitgenodigd voor een vierdaagse stage van de Euro pese bond in Luik. De 15-jarige Middelburger speelt op de flankerpositie in de scrum van de tweedeklasser uit zijn woonplaats. Voor de stage zijn de beste jeugdspelers uit Nederland, België en Duitsland uitgenodigd. De Goese Rugbyclub Tovaal speelt vanavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Quimcs uit Span je. De contacten met het uit Barce lona afkomstige rugbyteam wer den een aantal jaren geleden ge legd toen de Goesenaren zelf een bezoek brachten aan Barcelona. Het duel wordt gespeeld op sport park Het Schenge in Goes en be gint om 19.30 uur. Eerder op de dag worden de Span jaarden op het Goese gemeente huis ontvangen door het gemeen tebestuur. op dinsdag 3 april t/m vrijdag 6 april 2007 Op bovenstaande dag gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in de omgeving van Vlissingen, Paauwenburg. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA levert in Zeeland Evides Water. DELTA N.V. aanvaardl geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47