Supermotard is nieuw voor De Visser PZC ZOUTELANDE en KOUDEKERKE 44 Donderdag 5 april 2007 PZC Westkapellenaar neemt deel aan tweede editie Races by the Sea. door Roeland van Vliet WESTKAPELLE - Voor Adriaan de Visser is het deze week de eerste keer dat hij op een supermotard rijdt, een crossmotor die geschikt is om te rijden op de weg. De twintig jarige Westkapellenaar, zaterdag in zijn woonplaats deelnemer aan Ra ces by the Sea, heeft dinsdag pas de materialen binnen gekregen om zijn eigen scheurapparaat mee om te bouwen. Daarna begon hij gelijk met sleutelen. In de garage van zijn ouderlijk huis toont De Visser het resultaat van de metamorfose. Onder zijn vehi kel heeft hij regenbanden gemon- Races by the sea Vrijdag en zaterdag is in West- kapelle de tweede editie van Races by the sea. Vorig jaar trok de eerste editie 7000 toe schouwers. v Hoofdmoot van het motor sportevenement vormen de Supermotard-races. Op vrijdag zijn er van 13.00 tot 18.00 uur trainingen en diver se demonstraties. Op zaterdag zijn vanaf 9.30 uur vrije trainingen, kwalificatietrai ningen en wedstrijden. De supermotard-wedstrijd in Westkapelle is de eerste van de tien races voor het NK. teerd. Op slicks - zonder profiel - rijden is niet verstandig, heeft hij geleerd. „We moeten elk rondje een stukje over het strand. Dan wil je nog wel wat grip hebben. En op de zeedijk liggen natuurlijk losse steentjes, waarop je zonder een beetje profiel weg kunt glijden." Verder heeft de crossmotor van De Visser een nieuw spatbord („Deze staat sneller") en andere handbeu gels voor op het stuur. En de Wal- chenaar, die normaal in de MXt-klasse uitkomt tijdens wed strijden in Zeeland en het district, heeft van een nieuw leren pak. „Dat moet hè, voor als je onderuit gaat. Het is veel steviger dan mijn normale crosspak." Vorig jaar was De Visser één van de vele toeschouwers bij Races by the Sea. Terwijl hij even geen mo tor had en dus zelf niet mee kon doen, genoot hij op het talud van de Westkappelse Zeedijk met volle teugen. „Dit jaar wilde ik dus abso luut wel meedoen. Rijden voor ei gen publiek, da's toch mooi." In januari meldde de organisatie van Races by the Sea trots dat de eerste lokale rijder zich had inge schreven. In 2006 had namelijk nie mand uit Westkapelle meegedaan. „En het zijn er meer dan één ge worden", weet de crosser. „Ook Martin Peene, Marcel van Hoepen en Geerke Jobse doen mee." Met die eerste twee trekt Adriaan de Visser veel op. Samen lopen ze diverse crosswedstrijden af „We zijn nu zelfs bezig om een eigen teampje op te oprichten. Voor het volgend seizoen hopen we genoeg Adriaan de Visser op de Westkappelse Zeedijk. Vanvond kan hij er pas voor het eerst trainen op het parkoers. foto Lex de Meester sponsors te hebben gevonden, zo dat we met dezelfde pakken kunnen rijden en sponsorstickers voor op onze motoren hebben. WKP MX-team moet het gaan he ten. En WKP staat dan voor West kapelle." Mogelijk rijdt De Visser in de toe komst meer supermotard-wedstrij- den. „Bij het motorcrossen ben ik beter op een zandondergrond, maar de zandcrossen begin ik een beetje beu te raken. De hardere par koersen vind ik steeds leuker. Dus denk ik dat ik het bij Races by the Sea ook wel naar mijn zin heb." Maar dat zei De Visser wel zonder ook maar één meter op zijn nieu we 'fiets' gereden te hebben. Van avond kan hij pas trainen op het parkoers. Eervol verlies voor reserves Cue Action vlissingen - Het tweede team van Cue Action, dat in de regionale tweede klasse van de poolcompeti- tie uitkomt, kwam bij de lijstaan voerder in Tilburg niet verder dan een 7-2-nederlaag. Toch was men in Vlissingse krin gen niet ontevreden. De aanstaan de kampioenen zijn nu eenmaal een paar maatjes te groot voor de ze klasse en dus ook voor de be zoekers. Maarten GrashofF was grootverdiener voor de Zeeuwse bezoekers. Hij won zijn twee par tijen in het 9-ball. Martine Pol, Jan Eggebeen (twee keer) en Tim de Ruijter verloren hun partij. Poolbiljarters blijven in kampioensrace MIDDELBURG - Dankzij de goede 7-2-overwinning op Scooby's AA uit Zevenbergen hielden de pool biljarters van The Roadhouse Roa dies zicht op een plaats in de play offs van de regionale tweede klas se. Partijverlies voor de Middelbur gers was er voor Rob van Elewout die een 2-o-voorsprong uit han den gaf. Ook Stefan van Rossum leed een nederlaag. Winst was er voor Krijn Wielema- ker, Fokke Osterthun (de nieuwe ling doet het erg goed), Dennis van Belzen en een hele sterke Ar no van der Wal. Biljarten Pool. Regionale tweede klasse. The Roadhouse Blues-Scooby's AA 7-2. 9-ball: Rob van Elewout-Jan ten Velde 4-5; Fokke Osterthun-Jan ten Velde 5-1; Dennis van Belzen-Arno Lousberg 5-3. 8-ball: Krijn Wielemaker-Arno Lousberg 4-1; Stefan van Rossum-Ron de Jong 2-4; Arno van der Wal - Bert de Deugd 4-0. Dammen Soest. NK mannen. Tiende ronde: Gérard Jansen-Winkel 1-1, Provoost - Me ijer 1-1, Schuitema - Van Berkel 0-2, Scholma - Baljakin 0-2, Sekongo - Heus- dens 1-1, Thijssen - Kroesbergen 1-1, Van den Akker - Derkx 1-1. Elfde ronde: Heusdens-Thijssen 0-2, Baljakin-Sekongo 1-1, Van Berkel-Scholma 0-2, Winkel-Pro voost 1-1, Derkx-Jansen 1-1 Kroesber- gen-Van den Akker 1-1, Meijer-Schuitema 2-0. Stand: 1. Thijssen 15, 2. Vd Akker, Baljakin, Jansen 13, 5. Scholma, Meijer 12, 7. Derkx, Winkel, Kroesbergen 11, 10. Heusdens 10, 11. Van Berkel, Sekon go 9, 13. Provoost 8, 14. Schuitema 7. Wielrennen Driedaagse De Panne-Koksijde. Tweede etappe Zottegem - Sint-ldesbald: 1. Bennati (Ita) 227 km in 5.30.32 (41,20 km/uur), 2. Brown (Aus), 3. Vaitkus (Lit), 4. Cooke (Aus), 5. Balducci (Ita), 7. Van Dijk, 9. De Kort, 30. Posthuma, 33. Van Bon, 36. De Jongh, 37. Löwik. Algemeen klassement: 1. Paolini 10.00.49, 2. Ballan (Ita) 0.09, 3. Matvejev (Oek) 0.18, 4. Post huma 0.20, 5. Roesems (Bel) 0.21, 18. Van Dijk 2.37, 19. De Kort, 27. De Jongh. Agenda BILJARTEN Pool. Regionale eerste klasse. The Road house Blues - Distel/De Komeet DPL. Lo catie: The Roadhouse, Middelburg. Aan vang: 20.00 uur. RUGBY Vriendschappelijk: Tovaal-Quimics (Spa), sportpark Het Schenge in Goes. Aanvang: 20.00 uur VOETBAL Oefenwedstrijden: Kapelle-SSV'65, Veere-Colijnsplaatse Boys, Domburg- Serooskerke. Aanvang 19.30 uur. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. 'Ilingsvergunnirig worden ovi-rh <j'i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46