Sport Man United beperkt schade Posthuma houdt zicht op eindzege Driedaagse Quincy Owusu-Abeyie kiest voor Ghana Hantuchova simpel door in Amelia Island WK voetbal 2010 k 42 Donderdag 5 april 2007 pzc AS Roma wint met 2-1 na rode kaart voor Paul Scholes. door onze sportredactie DEN HAAG - De eerste goal van Wayne Rooney in deze Cham pions League zou over een week bij de thuiswedstrijd in Manches ter tegen AS Roma wel eens van ka pitaal belang kunnen zijn. In Ro me werd het gisteravond, in een onderhoudend duel, 2-1 voor AS Roma. De machine van Manchester Uni ted, zo soeverein in de Engelse competitie, werd gisteravond lang tot haperen gebracht door AS Ro ma. De Engelse ploeg van Sir Alex Ferguson leek in het Stadio Olimpi- co van Rome niet opgewassen te gen de nummer twee in de Italiaan se competitie. Maar na precies een uur toonde Manchester waarom de ploeg leidt in het Premiership. Een razendsnel uitgevoerde coun ter belandde via Cristiano Ronaldo en Solskjaer op de rechtervoet van Rooney. Hij liet Roma-keeper Do- ni kansloos. Manchester liep tot dat moment constant in de Romeinse val. De Engelsen speelden in het begin van de wedstrijd als veredelde houten Klazen. Het collectief van AS Ro ma, aangevoerd door de lokale cult- held Francesco Totti oogde veel fri voler. Routinier Paul Scholes liet zich in de eerste helft als een pupil uit de wedstrijd spelen. De midden velder kreeg twee keer geel en kon in de 34e minuut vertrekken. Daarna duurde het nog tien minu ten voordat Roma de leiding nam. De Braziliaan Rodrigo Taddei schoot op doel, verdediger Wes Brown beroerde de bal nog, waar na doelman Edwin van der Sar kansloos was op de inzet: 1-0. Daarna had Roma het beste van het spel. Maar de ploeg scoorde maar één keer. De Montenegrijn Mirko Vucinic was nog maar drie minuten ingevallen, toen hij in de 65e minuut de 2-1 aantekende. AS Roma (lta)-Manchester United (Eng) 2-1 (1-0). 44. Taddei 1-0, 60. Rooney 1-1, 66. Vucinic 2-1. Scheidsrech ter: Fandel (Dui). Rode kaart: 34. Scholes (Manchester United/ 2x geel). Gele kaart: Perrotta (AS Roma), Solskjaer, Heinze (Manchester United). Aantal toeschou wers: 75.000. Met tien tegen elf heeft Man- Chester United het aantal tegen doelpunten beperkt tot twee. Daardoor hebben de Engelsen in de return nog overlevingskansen. Sagnol voor rest van seizoen uitgeschakeld münchen - Bayern München moet verdediger Willy Sagnol de rest van het seizoen missen. De Franse international raakte dinsdagavond in de kwartfinale van de Cham pions League tegen AC Milan (2-2) geblesseerd. Sagnol verdraaide in een duel zijn rechterknie en liep een beschadi ging aan de buitenmeniscus op. De teamarts van de Duitse voetbal club heeft al gezegd dat een opera tie onontkoombaar is. Turnster Ponor moet EK laten schieten Boekarest - De Roemeense turn ster Catalina Ponor doet niet mee aan de Europese kampioenschap pen in Amsterdam (26-29 april). De drievoudig olympisch titel- houdster heeft zich afgemeld we gens ziekte. „Ze kampt met de naweeën van roodvonk en is haar vorm kwijt", lichtte haar coach Matei Stanei woensdag toe. „Ponor gaat zich nu helemaal richten op de WK in sep tember in Duitsland." Dammer Provoost laat twee remises noteren soest - Bennie Provoost wacht nog steeds op zijn eerste overwin ning op het NK dammen. Gisteren kwam hij remises overeen met Hein Meijer en Sven Winkel, die in zijn eerste tien partijen ookal re mise had gespeeld. - Kees Thijssen bleef koploper, 's Ochtends deelde de Amsterdam mer de punten met Michiel Kroes- bergen, maar 's avonds maakte hij gehakt van Ron Heusdens. AMELIA ISLAND - De Slowaakse tennisster Daniela Han tuchova (foto) bereikte gisteren in de Verenigde Staten zonder problemen de derde ronde van het tennistoer nooi van Amelia Island. Ze versloeg de Spaanse Nuria Llagostera met groot gemak: 6-1 6-3. De nummer veer tien van de wereld, als derde geplaatst, komt nu uit te gen haar landgenote Dominika Cibulkova, die onge plaatst is. foto Paul Buck/EPA Aurelio geopereerd aan achillespees liverpool - Liverpool moet links back Fabio Aurelio geruime tijd missen. De 27-jarige Braziliaanse verdediger heeft dinsdagavond in de Champions Leaguewedstrijd in Eindhoven tegen PSV (0-3) een achillespees gescheurd. Dat werd op een scan duidelijk. Aurelio is gisteren al meteen geo pereerd. Voor de revalidatie staat drie tot vier maanden. Dit seizoen komt hij daardoor niet meer aan voetballen toe. Zieke McEwen mist Ronde van Vlaanderen brugge - De Australische wielren ner Robbie McEwen is ziek en gaat zondag niet van start in de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft manager Mare Sergeant van het Belgische Predictor-team woens dag bekendgemaakt. „Hij heeft buikgriep", aldus Sergeant. De Australiër heeft zich verder nog niet uitgelaten over zijn deel name aan de klassiekers Gent-We- vegem (woensdag) en Parijs-Rou- baix over tien dagen. Zeeuws vrouwenteam wordt Rabo Lady Force goes - Het vrouwenteam van wie lervereniging Theo Middelkamp heet vanaf 1 januari 2008 Rabo La dy Force. Onder die naam én met de Rabo bank als geldschieter voor drie jaar, wil trainster Baukje Doedee een volwaardige vrouwenploeg op bouwen. Deze equipe zou onder meer in de Omloop van Borsele en de Ster Zeeuwsche Eilanden moeten gaan rijden. Rabo-renner staat op 11 seconden van leider Paolini. door Ad Pertijs sint idesbald - Als een volleerd klassementsrenner handhaafde Joost Posthuma gisteren aan de Vlaamse kust zijn kansen op een topklassering in de Driedaagse van De Panne. „De laatste vijftig kilo meter ben ik niet uit de voorste rijen weggeweest. Ook met dank aan ian Boven", zei de lange Tuk ker nadat de Italiaan Bennati in Sint Idesbald de massasprint had gewonnen. Diens Lampre-ploeggenoot Ballan verloor in de finale vijf mogelijk kostbare seconden. De naar de vierde plaats opgeklommen Post huma is hem genaderd tot 11 se conden. Paolini blijft leider met twintig seconden voorsprong op de Nederlander. Aangenomen wordt dat in de afsluitende tijdrit Posthuma, Roesems en Ballan gaan strijden om de eindzege. „Dit zijn precies de wedstrijden die hij kan winnen", zei ploegleider Erik Dekker. „In het verleden reden jon gens als hij vaak de Driedaagse in voorbereiding op de Ronde van Vlaanderen. Joost is nog niet zover dat hij zondag 'Vlaanderen' kan winnen, dus moet je je doel er gens anders leggen." In de afsluitende tijdrit van van- daag wordt uitgemaakt wie de Driedaagse van De Panne wint. Posthuma is een serieuze kanshe- ber voor de eindzege. Spits van Spartak Moskou is al een tijdje uit beeld bij Jong Oranje. door onze sportredactie moskou - Quincy Owusu-Abeyie heeft de hoop op een rentree in Jong Oranje opgegeven. De twin tigjarige spits van Spartak Moskou gaat toch voor Ghana voetballen. Dat heeft zijn zaakwaarnemer gis teren in Amsterdam bevestigd. Bei de ouders van de voormalige spits van Arsenal zijn afkomstig uit Gha na. „Dat land zit al een tijdje achter Quincy aan", liet zij Amsterdamse manager weten. „Hij hield echter steeds de boot af omdat hij het nog een keer bij long Oranje wilde proberen. Maar van bondscoach Foppe de Haan hoort hij nooit meer wat, of hij nu goed speelt of niet. Daarom kiest Quincy voor een toekomst bij Ghana, ook om dat het een grote wens van zijn ouders is." Owusu-Abeyie maakte in 2005 in Nederland bij het wereldkampi oenschap onder 20 jaar de nodige indruk in de Nederlandse ploeg van bondscoach Foppe de Haan. Daarna raakte de razendsnelle spits evenwel uit beeld bij Jong Oranje, deels door zijn verhuizing naar Moskou maar ook door vorm verlies. Posthuma pikt die uitdaging op. „Het is of ik weer Olympia's Tour moet zien te winnen. Geconcen treerd rijden voor het eindklasse ment dus." Het ging hem in de ver raderlijke en lange etappe goed af „Als je goed bent, lukt het beter. En omdat het lukt, krijg je weer moraal. Ik heb nu ook een doel om voor te rijden." De etappe van gisteren stond gro tendeels in het teken van een lan ge ontsnapping van het duo Jarno Mingeroet en Sergey Lagutin. De laatste tachtig kilometer verdedi genden ze een voorsprong van veertien minuten. Pas in de laatste tien kilometer werden ze terugge grepen. De winst ging uiteindelijk naar Daniele Bennati. Hij won met twee vingers in zijn neus. den haag - Het WK voetbal wordt in 2010 zoals afgesproken in Zuid-Afrika gehouden. Dat zegt KNVB-voorzitter Jeu Sprengers in een reactie op de geruchten dat wereldvoetbalbond Fifa de organi satie van het toernooi van de Afri kanen zou willen afnemen. Het land kampt met grote veilig heidsproblemen en de stadions dreigen niet op tijd klaar te zijn voor de eerste aftrap. Sprengers baseert zijn optimisme mede op de inschattingen van Horst Schmidt, de man die het we reldkampioenschap van vorige zo mer in Duitsland tot een succes maakte. Schmidt is nu door de Fifa in gehuurd om het WK in Zuid-Af- rika te begeleiden. „Hij is heel stel lig: het komt goed", aldus de KNVB-preses.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44