Outsider Valencia imponeert PZC 41 Van Lieren ziet af van WB-finale 44 Rabobank kiest voor ervaring in Ronde van Vlaanderen Didier Drogba heeft Chelsea naast Valencia geschoten en viert het feestje in zijn eentje. foto Sang Tan/AP Spaanse ploeg houdt stand tegen sterrenteam van Chelsea: 1-1. door Leon ten Voorde DEN HAAG - Als de missie een ob sessie wordt, is er een probleem, lose Mourinho won bij Chelsea al meerdere titels, maar zonder het winnen van de Champions Lea gue is zijn oeuvre bij lange na niet compleet. Na twee mislukte pogin gen moet het dit jaar gebeuren voor de Portugees, want hij wil niet de geschiedenis ingaan als de coach die nog geen internationale prijs kon pakken met een unieke verzameling sterren. De vraag of de derde aanval op de kroon van Europa wel succesvol wordt afgerond, werd gisteravond nog niet beantwoord in het eerste duel met Valencia. De confrontatie eindigde in Londen onbeslist (1-1), waardoor de beslissing volgende week valt in Mestalla, het impone rende onderkomen van de Span jaarden, waar bezoekers het door gaans niet zo prettig vinden. Mourinho zal zijn gevoel nooit met de buitenwacht delen, maar al te gerust zal hij niet zijn voor de re turn. Valencia mocht dan voor ve len op voorhand de outsider zijn, gisteravond liet de ploeg bij vlagen zien dat de eliminatie van Inter niet op toeval berustte. Goede ploeg, dat Valencia. Sterk en dege lijk achterin en een stel heel fijne, technische spelers op het midden veld en voorin. Jonge spelers als Vicente, David Villa, David Silva en Joaquin heb ben nog niet de naam en de uit straling van hun meeste tegenstre vers van Chelsea, maar zoals zo veel Spaanse voetballers zijn ze wel begeesterd met een natuurlij ke beheersing van de bal. Als deze ploeg Chelsea overleeft, kan het zo maar doorlopen naar de eind strijd. Die klasse is er, al was het jammer dat Valencia die potentie maar 45 minuten lang demon streerde. Voor rust was het gemeten van wat de ploeg liet zien. Waar het onsamenhangende Chelsea tever geefs gokte op een individuele op risping, liet Valencia zien hoe je als elftal moet spelen. Valencia was beter, handiger en slimmer en de beloning volgde na een half uur, toen Silva de bal van grote af stand op een sensationele manier achter Chelsea-doelman Petr Chech kegelde: 0-1. Een pracht- goal, passend in het beeld van de wedstrijd. Chelsea, met de onzichtbare Kalou in de basis, besefte dat het na de David Silva zet Valencia met een wondertreffer op voorsprong, voor Didier Drogba tegenscoort. De beslissing in de tweestrijd zal vallen in Spanje. pauze anders moest en vanaf de eerste minuut werd het tempo ook omhooggestuwd. Valencia werd teruggedrongen en al in de 53e minuut was de gelijkmaker daar toen Didier Drogba profiteer de van een fout van de ervaren Ro berto Ayala: 1-1. Valencia kreeg na die domper niet meer de rust en de controle in het spel tegen een Chelsea, dat zich heel druk maakte, maar de finesse miste om door te drukken. Valen cia stapte dan ook tevreden van het veld in Londen, waar men na het tegenvallende resultaat op nieuw vreest voor een mislukte Eu ropese expeditie, al zal Mourinho de komende week ongetwijfeld nog de nodige bluf acteren. Chelsea (Eng)-Valencia (Spa) 1-1 (0-1). 30. Silva 0-1, 53. Drogba 1-1. Scheids rechter: De Bleeckere (Bef). Gele kaart: Drogba, L. Diarra (Chelsea), Silva, Albel- da, Ayala (Valencia). Aantal toeschou wers: 38.065. Supermotard is nieuw voor Adriaan de Visser Tip? sport@pzc.nl Paard Ollright nog niet fit genoeg voor zware missie in Las Vegas. GOES - Laurens van Lieren doet niet mee aan de finale van de we reldbeker, van 19 tot 22 april in Las Vegas. De dressuurruiter van Stal Hexagon uit Schore neemt het ze kere voor het onzekere, nu zijn paard Ollright nog niet helemaal hersteld is van een beenblessure. De blessure van Hexagons Ollright openbaarde zich kort voor Indoor Brabant, twee weken geleden in Den Bosch. De ruin had een bloed uitstorting boven de kogel (te ver gelijken met de enkel van de mens). Uit onderzoek bij de die renarts eerder deze week bleek dat die nog niet helemaal is hersteld. Van Lieren nam de beslissing met pijn in het hart maar zonder te twijfelen: „Ik had natuurlijk graag In Las Vegas gereden. De wereldbe kerfinale is een bekroning van het indoorseizoen. Maar het zou niet verstandig zijn. De reis van twin tig uur naar Las Vegas en het ande re klimaat zijn al een aanslag op de conditie van het paard. Als je dan ook nog niet optimaal voorbe reid aan de start komt, is de kans op overbelasting te groot." „Uiteindelijk is het outdoorsei- zoen belangrijker", weet Van Lie ren. „Ik doe liever nu een stapje te rug en begin goed voorbereid aan het oudoorseizoen." De dressuur ruiter, die zich in vijf wereldbeker wedstrijden kwalificeerde voor de finale in Las Vegas, wil toewerken naar het EK. De concurrentie voor een plaats in de Nederlandse ploeg is groot. Volgend jaar staan de Spelen op zijn programma. NOORDWIJKERHOUT - De Rabo- bank-ploegleiders Erik Dekker en Frans Maassen hebben bij de selec tie voor de Ronde van Vlaanderen gekozen voor ervaring. De equipe die zondag aan de start staat in Brugge wordt gevormd door Michael Boogerd, Oscar Freire, )uan Antiono Flecha, Joost Posthuma, lan Boven, Léon van Bon, Gerben Löwik en Matthew Hayman. Pedro Horillo en Rick Flens zijn aangewezen als de reser ves. Van Bon is bij Rabobank de ren ner met de meeste routine in 'Vlaanderens Mooiste'. Hij doet al voor de tiende keer mee. In 1997 won de Deen Rolf Sören- sen in Nederlandse dienst bij Ra- - bo de voorjaarsklassieker. pagina 42: Posthuma sterk in Drie daagse van de Panne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43