niet laten ontpolderen Ronduit geweldig, nu 1.950,- 7öpform Eerst ei in tuinhuisje, Soep in Zak. Irak Vrijspraak van misbruik in hoger beroep i Zeeland en minister Veerman te- kenen overeenkomst; de provin- cie zorgt voor 600 ha. getijdenna-1 'j tuur (waarvan 300 ha. in de Hed- e wige- en Noord-Prosperpolder en I uitbreiding van het Zwin). j Na de selectie van vijf polders I (drie in Zak van Zuid-Beveland, twee in Oost-Zeeuws-Vlaand- eren), steekt een storm van protest op. Startnotitie ontpol- dering Hedwigepolder verschijnt. I Motie Tweede Kamer waarin staat dat grond voor ontpolderen I j alleen op vrijwillige basis mag worden verworven. Van Zandbrink bereikt akkoord over alternatief natuurpakket zonder ontpoldering in middendeel van Westerschelde. Cetijnatuur in Hedwigepolder en I uitbreiding Zwin blijven overeind.! Akkoord over ontwikkelings- schets. Er komt een derde I verdieping; de achteruitgang van I I de natuur wordt gekeerd door j aanleg van 600 hectare getijdennatuur. Startnotitie derde verdieping veschijnt, verdieping moet eind 2007 beginnen. I Commissie Maljers onderzoekt alternatieven voor ontpoldering. Als alternatief wordt getij-invloed I I in Braakman-Zuid genoemd. PZCI Willem Adriaansens bron Rinus Antonisse Startnotitie uitbreiding Zwin door ontpoldering verschijnt. Tweede Kamer schort de goedkeuring van Scheldeverdra- gen op, Vlaams parlement keurt ze in februari goed. Ook Edwin Dekker uit Reuzenhoek, die de helft van zijn land in de Eendragtpolder heeft liggen, houdt een slag om de arm: „Ik ben bang dat het ontpolde- ringsplan toch weer een keer opduikt." foto Camile Schelstraete steld dat aan ontpoldering van die 6oo hectare niet viel te ontkomen. Onder politieke en maatschappelij ke druk blijkt dat toch vloeibaar te zijn." Alle reden om ook voor de Hedwigepolder een alternatief te vinden, zegt hij. Wat hem betreft blijft de motie onverkort van kracht. CDA-Kamerlid Koppejan wijst er op dat het grootste deel van de nu nog te verwerven gronden in bezit is van één Belgische eigenaar. „Op het moment dat hij verkoopt, staan wij daar machteloos tegen over." WD-Kamerlid Snijder vindt dat hoe dan ook een alternatief voor de Hedwigepolder moet worden gevonden. „Dat lijkt me zeker mo gelijk." De Kamerleden Cramer (CU) en Polderman (SP) houden zich op de vlakte. Ervan uitgaande dat de Hedwige- en Prosperpolder worden omge vormd tot getijdennatuur, pleit ge deputeerde Van Zandbrink voor vorming van een grenspark Groot Saeftinge. Samen met het Verdron ken Land één natuur- en land- schapsgebied aan beide kanten van de grens. Hij vroeg gisteren minister Ver burg van LNV dat te onderzoeken. De gedeputeerde ziet vooral voor delen voor de regionale economie. Van Zandbrink ontmoette de mi nister bij de installatie van de nieu we adviescommissie voor het grensoverschrijdend park De Zoom- Kalmthoutse Heide. Hij sprak ook met haar over het nieu we natuurpakket waarover een ak koord is. Statenlid J. Robesin (PvZ) wil daarover het naadje van de kous weten. Hij suggereert dat Van Zandbrink om politieke rede nen informatie naar de PZC lekte. Combinatie van een 2-zitsbank met een longchair in fraaie stof. beide met 1 armleuning. In de uitvoering met metalen pootjes (als afgebeelde hoeker) normaal 2.150,- Ter intro ductie 1.950,- (meerpnis verchroomd onderstel 285,-) Hoeker normaal 570,-, introductieprijs 518,- Informeer bij de dealer naar de vele maten en mogelijkheden. Dealeradressen: Tel. 0345 512245 of Internet: www.topform.nl kreeftensoep Na het zoeken lekker eten. Tlnax PZC Donderdag 5 april 2007 3 COMMENTAAR Vriend en vijand zijn er inmiddels wel van overtuigd dat de westerse interventie in Irak is mislukt. De oppositie in de Tweede Kamer wil een onderzoek naar de Nederlandse steun aan de VS en Groot-Brittannië. SP, GroenLinks, D66 en de Partij voor de Dieren willen vooral meer weten over de kwaliteit van de informatie die destijds tot deze lijn leidde. Voor een dergelijk onderzoek is echter geen meerderheid te vinden, want de PvdA is op dit punt gemuilkorfd. Het veto van de meerderheid van de Tweede Kamer onderstreept de onmacht van de oppositie. Dat betekent dat onduidelijk zal blijven wat het kabinet indertijd bewoog om deze opstelling te kiezen. Erg betreurenswaardig, want het betreft een bijzonder principiële zaak. De oppositie doet er echter goed aan de blik op de toekomst te richten. Irak verkeert in een bloedige burgeroorlog. De regio is instabiel en de anti-westerse gevoelens zijn door de inval fiks aangewakkerd. Deze situatie rechtvaardigt een kritischer opstelling. Nederland kan de huidige situatie aangrijpen om op het wereldtoneel een neutralere positie te kiezen. Dat vereist eensgezindheid in Den Haag. Omzien in politieke ergernis helpt niet in dat proces. Speculeren over een aanval op Iran evenmin. Het debat van gisteren is zweigen in een oud traumaatje: dat Balkenende wel heel makkelijk meeging met Bush en Blair. Door daar in te blijven steken, mist de Kamer een kans om het buitenlands beleid echt bij te sturen. DEN HAAG - Een veertigjarige Poort- vlieter is gisteren in hoger beroep vrijgesproken van seksueel mis bruik van twee vrouwen. Voor de aanranding van een derde vrouw kreeg hij van het gerechtshof een gevangenisstraf van acht dagen. De man hoeft niet terug naar de gevangenis omdat hij deze straf al in voorarrest heeft uitgezeten. Eer der was de man door de recht bank in Middelburg schuldig be vonden aan het seksueel misbruik van de drie vrouwen. Daarvoor kreeg hij een gevangenisstraf van vijftien maanden waarvan vijf voorwaardelijk. De man gaf toe dat hij twee van de vrouwen had gestreeld maar dat zou vrijwillig zijn gebeurd. De avances hadden plaats tijdens een weekend in Port Zélande en na af loop van cafébezoek in het dorp. Tegen de man was in hoger be roep een gevangenisstraf van een jaar waarvan vier maanden voor waardelijk geëist.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3