Cult Befaamd muziekcafé vie Rambo ontmoet Miss M mei i Deelnemers aan Hooikoorts en 2nd Influenz samen op cd li 36 1 Donderdag 5 april 2007 PZC KEES HARREMAN VRAGEN AAN Het jubilerende muziekcafé Porgy en Bess in Terneuzen kent vele trouwe vrijwilligers. Een van hen is Kees Harreman, sinds 1994 actief als geluidstechnicus. Naam: Kees Harreman Leeftijd: 57 Woonplaats: Terneuzen Functie: Bankwerker; vrijwilliger Porgy en Bess door Rolf Bosboom Hoe bent u bij Porgy en Bess terechtgekomen? „In mijn jonge jaren kwam ik er vaak. Later ben ik er weer terug bijgeko men, doordat mijn zoon muziek maakte en er ook een keer speelde. Ze zochten bij Porgy iemand voor het geluid en daar heb ik op gereageerd." Wat maakt Porgy en Bess bijzonder? „De artiesten die er komen, de verschillende soorten muziek die er te horen zijn, het enthousiasme van het publiek. Het is een unieke tent, vooral doordat er verschillende gebruikers van de zaal zijn: Prometheus, Roots, Stichting Jazz, het jazzfestival. Dat maakt het heel afwisselend." Waar houdt u zelf het meeste van? „Dat verschilt. Ik hou van veel soorten muziek, maar ik ben toch anders dan de gemiddelde concertganger. Ik luister vooral technisch. Ook op bij voorbeeld North Sea Jazz kijk ik vooral rond: wat voor soort microfoons gebruiken ze, wat voor mixtafel, hoe is de balans? In Porgy is het geluid heel moeilijk te mixen, doordat het een vrij korte zaal is. Je moet probe ren een goede mix naar de achterzaal én het café te sturen. Daar doe ik altijd mijn best voor, of nu de grootste jazzmuzikant speelt of een plaat selijk bandje. Dat maakt voor mij geen verschil." In het Scheldetheater in Terneuzen begint vanavond de viering van vijftig jaar Porgy en Bess. De hele maand zijn er bijzondere concerten. Een overzicht. door Rolf Bosboom Toots Thielemans, Gree- tje Kauffeld, Mathieu van Bellen, Freek de Jonge, Yuri Serov, Ta- nia Kross, Adriaan van Dis, Connie Palmen, Roy Hargro ve, Lillian Boutté - het is maar een greep uit de vele namen die mee werken aan het jubileum van Por gy en Bess in Terneuzen. De concerten worden mede geor ganiseerd door de partners in het podium: Stichting Porgy (azz, Stichting Roots, Stichting Open Haard Concerten en Stichting Pro metheus. Ook de Zeeuwse Muziekschool en Toonbeeld werken mee. Do 5/4: Openingsavond Met Jazz Orchestra of the Concert gebouw, Toots Thielemans, Gree- tje Kauffeld, Kenny Werner, Ma thieu van Bellen Karolinka de Bree, lules Deelder, Bart Chabot. Scheldetheater, 20.00 uur (uitverk.) Vr 6/4: T-99 en de Seatsniffers Dubbelconcert. Porgy en Bess, 21.00 uur. Za 7/4: Kenny Werner Masterclass van pianist, die mu ziek benadert vanuit zen-boed dhistisch gedachtegoed. Porgy en Bess, 14.00 uur. Za 7/4: Kenny Werner Trio Concert pianist met Johannes Wei- denmueller (bas) en Dan Weiss (drums). Porgy en Bess, 21.00 uur. Zo 8/4: Rosario Andino Pianiste speelt Beethoven, Schu mann, Chopin, Liszt, Rachma- ninov en Cubaanse dansen. Porgy en Bess, 15.00 uur. Ma 9/4: Freek de Jonge De longe brengt met 12-koppige band The Story of Porgy Sc Bess. Porgy en Bess, 16.00 uur (uitverk.). Do 12/4 Yuri Serov 8c Lyudmila Shkirtil Russische musicus en zangeres ver zorgen Russisch programma met o.a vroeg ïge-eeuwse componis ten, Sjostakovitsj en liederen. Porgy en Bess, 21.00 uur. Vr 13/4: Bluesroute Met Eelco Gelling band. Porgy en Bess, 20.00 uur. Za 14/4: Masterclass Yuri Serov Porgy en Bess, 14.00 uur. Za 14/4: Terneuzen speelt Thuus Optredens Terneuzense bands. Porgy en Bess, 21.00 uur. Porgy en Bess viert jubileum Begonnen als lunchroom, uitgeroeid tot jazztempel; vijftig jaar Porgy en Bess. 1944: Frank Koulen helpt de gealli eerden Zeeuws-Vlaanderen bevrij den. Hij belandt in Terneuzen en trouwt met Vera van den Bruele. 1950 door Rolf Bosboom SEROOSKERKE (W) - Laat je horen is de titel van de eerste verzamel-cd van de muziekwedstrijden Hooi koorts en 2nd Influenz. De organi serende werkgroepen overhandi gen de cd vandaag in De Zandput in Serooskerke aan burgemeester Rob van der Zwaag van Veere en Jaap Gelok van Borsele. De afgelopen maanden heeft Mau- rits van de Sluis tijdens alle voor rondes opnamen gemaakt. Vervol gens zijn telkens een of twee num mers geselecteerd om in de studio van Henk Tjoonk in Goes af te mixen. Op de cd staan nummers van vijftien beginnende bands. De cd-presentatie is voorafgaand aan de finale van Hooikoorts, mor genavond in De Zandput. Bezit ters van een kaartje voor de finale van morgen of van 2nd Influenz (zaterdag 21 april in De Burcht in Kwadendamme) kunnen de cd voor één euro (normale prijs: drie euro) kopen. Aan de Hooikoorts-finale, die om 20.00 uur begint, doen de volgen de jonge bands mee: Denfer, Ac cording To You, Merihem, Latitu de, Sense Forward, BDMentertain- ment, MBRrecords, Vota Fonzie en The Nuclear Brothers. De mu ziekstijlen variëren van hiphop tot jazz en van metal tot punkrock. In de categorie dans treden drie fina listen aan: X'Press, Skillz en Junior Dance Art. De winnaars van vorig jaar (Ocean's Edge en Vivrant Thing) verzorgen ieder een optreden. In Amerikaanse politiefilms is het gebruikelijk dat de held van de zaak wordt gehaald omdat hij op een of andere manier zijn boekje te buiten is gegaan. In Hotfuzz van Edgar Wright Shaun of the dead), die vanaf vandaag in de Ne derlandse bioscopen draait, krijgt deze conventie echter een speciale Britse behandeling. De Londense superbobby Nicholas Angel (Si mon Pegg, die meeschreef aan het scenario) wordt juist weggepromo veerd omdat hij te goed is. Naast hem lijken al zijn collega's doetjes. Er gaat dan ook een groot gejuich op wanneer bekend wordt ge maakt dat de kampioen voortaan de wet mag handhaven in het sla perigste dorpje van Engeland. Nou, dat zal de bewoners van het HOT FUZZ Film. Regie: Edgar Wright. Met: Simon Pegg, Nick Frost. Te zien in Vlissingen (CineCity) en Hulst (Koning van Engeland) door Leo Bankersen landelijke Sandford nog lang heu gen. Nog voordat Angel, die ook al een geniaal kruiswoordpuzzelaar blijkt te zijn, zich aan zijn nieuwe collega's heeft voorgesteld, heeft hij al de voltallige clientèle van de plaatselijke pub wegens drinken onder de zestien ingerekend. En dat is nog maar het begin. Om een eind te maken aan een reeks bizar re moorden - door de dorpsbewo ners steevast afgedaan als ongeluk jes - zal hij zich genoodzaakt zien een orkaan van geweld te ontkete nen. Rambo ontmoet Miss Mar- ple. Edgar Wright dient de zaken in dit vervolg op zijn succesvolle zombie parodie Shaun of the dead met een vette knipoog op. Op het eerste ge zicht lijkt het hele idee een tame lijk flauwe grap met een hoog open-deur-gehalte. Ook het effect van die voortduren de overdreven spanningsgeluiden wordt al snel een tikkeltje eento nig. Toch weet Wright regelmatig te verrassen met droge, laconieke invallen en blijkt hij een talent te hebben voor het ontdekken van absurde humor op onverwachte plekken. Hoeveel tijd gaat erin zitten? „Ik ga de uren echt niet tellen, maar als een band zaterdagavond om tien uur speelt, is de soundcheck vaak al om zes, zeven uur. Tussendoor blijf je en na afloop moet de zaak weer worden afgebroken. Daarna nog even uitzweten aan de bar en als je dan op de klok kijkt - vaak rond een uur of drie - dan merk je dat je toch een paar overuren staat te draaien." Wat waren de mooiste concerten? „Roy Hargrove vind ik wel heel bijzonder. En Toots Thielemans, dat is natuurlijk grandioos. Ik herinner me dat tijdens de eerste keer dat ik het geluid bij hem deed - ik dacht in 1995 - de kabel uit zijn microfoon zag vallen. Ik snelde voor het podium langs om het te herstellen. Hij speelde door of er niets aan de hand was. Na afloop zei hij alleen: That's jazz." SWISSIP[Li££' Perfectionisme in slaapcomfort De Slaapvoorlichter® voor Zeeland Beestenmarkt 12 Goes Tel. (0113) 23 22 13 Roy Hargrove, tijdens een optreden in Porgy en Bess, in april 2004. 1957: Koulen begint, tegenover de wolwinkel van zijn schoonfamilie, lunchroom Porgy en Bess. 1960 MWB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38