Zeeland Ander parketTrotsophetei8enproduct onderzoekt fouten politie RIJN MOEZEL CRUISE KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Macht in Rusland wil zijn deel van de welvaart pzc Donderdag 5 april 2007 33 Onafhankelijk onderzoek naar falen politie Vlissingen. door Emile Calon MIDDELBURG - Een ander parket gaat bekijken hoe het mogelijk is dat de Vlissingse politie cruciale fouten maakte bij het onderzoek naar vermeend seksueel misbruik door een Vlissinger. Hoofdofficier van justitie D. Greive maakte giste ren bekend dat hij een officier van justitie van een ander - niet- Zeeuws - parket gaat vragen dat onderzoek uit te voeren. Het besluit tot dat onderzoek is gis teren genomen door Greive, korps chef. D. Goudswaard en korpsbe heerder K. Schouwenaar. Ze wil len dat een onafhankelijke organi satie bekijkt wat er mis is gegaan bij het verhoor van de Vlissingse man en het minderjarige meisje dat die man beschuldigde. Afgelopen maandag oordeelde de Middelburgse rechtbank dat er tij dens die verhoren grote fouten zijn gemaakt. Volgens de rechters is er op diverse onderdelen gehan deld in strijd met de zorgvuldig heid, controleerbaarheid en neu traliteit. Greive benadrukte dat de feitelijke onderzoeksopdracht pas gegeven wordt als hij de schriftelijke moti le Onderzoek wordt volgens korps- beheerder verbreed als blijkt dat dat nodig is. Hoofdofficier is echter niet bang dat er iets structureel fout zit bij politie. vatie van de rechtbank heeft. Die komt in de loop van volgende week beschikbaar. De hoofdofficier vindt dat niet ge wacht kan worden met het zoeken naar iemand die dat onderzoek kan uitvoeren. „Om die reden ga ik nu al kijken wie dat kan uitvoe ren." Volgens hem past zo'n onderzoek in het nieuwe beleid van justitie om steeds kritisch te kijken naar wat er fout is gegaan. Het onderzoek richt zich puur op deze ene zaak. Als echter tijdens het onderzoek blijkt dat er bij het Zeeuwse Openbaar Ministerie of de politie structureel iets fout zit, wordt het verbreed, vulde Schou wenaar aan. Greive heeft echter geen reden om te vrezen voor structurele fouten binnen de beide Zeeuwse organisa ties, zo zei hij. Hij toonde zich ver baasd over de kritiek van straf rechtadvocaten in deze krant. Die hebben het 'sterke vermoe den' dat de politie vaker niet alle feiten opneemt in het proces-ver baal. Greive heeft in zijn gesprekken met afzonderlijke advocaten en de deken van advocaten die klachten nog nimmer gehoord, zo zei hij gis teren. Voorzitter R. Kraak van de onder nemingsraad van de Zeeuwse poli tie is blij dat dat onderzoek er komt. „Dan weten we wat er aan de hand is." Greive verwacht dat het onder zoek binnen een achttal weken af gerond kan zijn. KAMPERLAND - Leerlingen van het ROC Westerschelde uit Terneuzen tonen het product van hun mini-on derneming: Back to Bags-tassen. Ze vielen er echter gisteren in Kamper land niet mee in de prijzen. De twee beste mini-ondernemingen, studen- tenbedrijven, van Zeeland zijn dit jaar Simenzo van het Hoornbeek Col lege in Goes en Eye Openers van de Hogeschool Zeeland. Ze maken res pectievelijk een reserve voor de tele foon sim-kaart en kaartjes met diep zinnige teksten. Uit in totaal zes mi ni-ondernemingen kwamen zij woensdagavond in Kamperland als beste naar voren. Ze mogen 2 juni in Amsterdam in de landelijke finale voor mini-ondernemingen de strijd met de andere provincies aangaan. foto Willem Mieras Lezing van Hubert Smeets over stand van zaken in Rusland. door René Schrier middelburg - Eigenlijk is Karl Marx nog steeds springlevend in Rusland. Want wie de politieke macht heeft, heeft er ook de econo mische macht. Hubert Smeets, hoofdredacteur van De Groene Amsterdammer en voormalig NRC Handelsblad cor respondent in Rusland, hield gis termiddag een lezing voor het Roosevelt Study Center. Hij voorspeldde dat Putin, dankzij een trucje met de grondwet, voor lopig nog wel even president van Rusland zal blijven, omdat dat ie dereen veel beter uitkomt. Verder gaf Smeets aan dat Rusland een ge vaarlijke factor wordt als over 35 of 40 jaar de olie- en gasvoorraden uitgeput zijn. De dan zittende machthebbers zullen ook hun deel van de welvaart willen hebben en dat zal tot problemen in het land leiden. En het land heeft dan geen grondstoffen meer om andere lan den mee af te persen. Verder signaleerde hij momenteel een nationalistische stroming in het land, die niet vies is van xeno fobie en jodenhaat. Hij vond het jammer dat Europa en Rusland el kaar niet interessant vinden en met de rug naar elkaar toe staan. vanaf Supervoordelige 8-daagse riviercruise langs o.a. Keulen, Andernach, Cochem, Rüdesheim en Koblenz waarom zou je verder zoeken 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! EENMALIGE CRUISE-AANBIEDING en écht NERGENS GOEDKOPER! EENMALIGE CRUISE-AANBIEDING! Deze schit terende 8-daagse riviercruise langs o.a. Keulen, Andernach, Cochem, Rüdesheim en Koblenz boekt u nu al vanaf slechts 399! Goedkoper kan écht niet! En dan te bedenken dat voor deze spectaculaire prijs de busreis en alle maaltijden aan boord al zijn inbegrepen. Zo'n buitenkans komt u maar zelden tegen! Maar let op: deze aan bieding geldt alléén voor vertrek op 13 mei en voor deze bodemprijs zijn er nog maar 50 plaat sen beschikbaar. Grijp deze kans: wacht niet lan ger met boeken en profiteer direct van deze één malige cruise-aanbieding! SCHITTEREND VAARPROGRAMMA: Dag 1: per bus reizen we naar Keulen. Insche ping op het MS Victoria Cruziana***'. Dag 2: we gooien de trossen los en zetten koers naar het pittoreske Rijnstadje Andernach. Dit mooie stadje ademt één en al historie uit. Dag 3: we varen naar karakteristiek Cochem. Deze schitterende stad aan de Moezel is o.a. bekend vanwege de indrukwekkende burcht. Dag 4: op naar het wijnstadje Rüdenheim. Dag 5: aankomst in de mooie stad Koblenz. Dag 6: terug naar Keulen. Ontdek deze mooie stad met de immense Dom, prachtige middel eeuwse panden en interessante musea. Dag 7: hele dag ter vrije besteding in Keulen. Dag 8: na het ontbijt reizen we per bus terug naar Nederland. Einde van een prachtige cruise! MS VICTORIA CRUZIANA***+ Tijdens deze cruise verblijft u aan boord van het 3-sterren-plus schip MS Victoria Cruziana. Het beschikt over een receptie, lift, leesruimte, bar, sfeervol restaurant en een zonnedek. Uw nette 2-persoonsbuitenhut op het beneden- dek is voorzien van airco en eigen badkamer en toilet. INCLUSIEF busreis van en naar Keulen, ver blijf aan boord van het comfortabele MS Victoria Cruziana***' in een 2-persoonsbuiten- hut op het benedendek, alle maaltijden aan boord, prachtig vaarprogramma. Mei 13 €399 Toeslagen: 2-persoonshut bovendek 79, 1- persoonshut benedendek 149,1-persoons hut bovendek 219, reserveringskosten 15. Prijzen zijn p.p.,o.b.v.2-persoonsbezetting. Reisnr. CRUZ 25.353, www.kras.nl/25353 Nog slechts 50 plaatsen VOLMOL!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35