Zijn zwembroek hangt te drogen tussen schetsen en collegestukken SieMatic Eigenaar illegale kas krijgt half jaar respijt Bomenwandeling in Middelburg Wpzc Donderdag 5 april 2007 27 GERECHTSDEURWAARDERS KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der BJ. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Paulo Alenxandre Pacheco Duarte, wonende te Oostkapelle, aan margarida maria de almeida rita, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoekschrift tot wijziging hoofdverblijfplaats minderjarige van 26-03-2007. Genoemde Margarida Maria De Almeida Rita kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Warm of koud water, het maakt de vaste zwemclub van ambtenaren niet uit. Tussen de middag duiken ze vaak even de zee in. foto Ruben Oreel Vlissingse ambtenaren nemen een frisse duik tijdens hun lunchpauze. door Wendy van den Hurk vussingen - Wie denkt dat ambte naren tijdens de pauze eens rustig achterover leunen, komt in Vlissin- gen bedrogen uit. De echte bikkels van het stadhuis fietsen naar het Badstrand, hangen hun bloesje op en duiken de zee in. Of het water nou warm is, of ijs- en ijskoud. Ping! Hans Spruyt krijgt een mail- tje binnen. Het is collega Dick Aar den. Onderwerp: zwemmen. „Tis mooi weer, ga je mee?" Tuurlijk, antwoordt Hans, en hij surft gelijk naar de website van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, om te checken hoe warm de Schelde is. Ah, een graad of acht, prima! Zo gaat dat op het stadhuis in Vlis- singen. Soms hangen er zelfs wer vende aanplakbiljetten in de wan delgangen. 'Af en toe even genoeg van de warmte op kantoor? Kom dan ons team van zeezwemmers versterken!' Inmiddels gaat een vas te club van vier ambtenaren twee keer in de week in de pauze zwem men. Hans laat een boekje zien, de getijtafel van het Loodswezen. Hij houdt er alles in bij: op welke da gen hij is gegaan, wat de watertem peratuur was. Een zonnetje of een wolkje verduidelijkt het weer. „In 2004 ben ik 118 keer gegaan, het jaar erop 149 keer en vorig jaar maar liefst 164 keer. Er zit een stij gende lijn in. Tot dit jaar, want er is een kladje in gekomen. Mijn ver- beterdrang is verdwenen." Hans haalt een zwembroek, bad muts en een stel waterschoentjes („voor de winter, als het zand be vroren is") tevoorschijn. Zijn werk- kast blijkt een luxe; de zwembroek van collega André Houwing hangt gewoon boven zijn bureau te dro gen. Hans giet een liter warm af spoel water in een lege frisdrank fles en gaat naar beneden. Waar blijft André nou? Hans heeft al ge klokt. Ik had de provincie nog aan de telefoon, klinkt het van achter in het fietsenhok, en dan is ieder een klaar om te vertrekken. Hoogwater is het fijnst, zeggen de ambtenaren terwijl ze de Badhuis straat dwars oversteken en de stop lichten rood laten. Er mag geen mi nuut verloren gaan. Het begon alle maal met bode Van de Akker, ver telt Hans, maar dat is al jaaaren ge leden. „En toen begon André over de nieuwjaarsduik. Dat was leuk. De meeste mensen gingen meteen MIDDELBURG - De Zeeuwse Volks universiteit (ZVU) houdt zaterdag 21 april een wandeling langs bo men in Middelburg. De historie van sommige bomen wordt onder de loep genomen en er wordt ge sproken over de verzorging van bo men. De wandeling begint bij de ZVU aan de Spanjaardstraat 51. Kosten bedragen zes euro. door Carla van de Merbel VEERE - Eigenaar J. Geschiere van de tunnelkas aan de Bosweg bij Veere krijgt nog een half jaar de tijd zijn zonder vergunning ge bouwde kas weg te halen. Als dat op 1 oktober niet gebeurd is, gaat de gemeente Veere over tot het op leggen van een dwangsom. De kas van Geschiere staat al twin tig jaar aan de Bosweg. In 1987 heeft Geschiere hem daar - zonder vergunning - neergezet. De ge meente verzocht Geschiere ver schillende keren de kas weg te ha len, maar zonder resultaat. Ge schiere gaf eerder al aan dat de ge meente volgens hem niet duidelijk is geweest in haar verzoeken. Kinderactiviteiten in Middelburgs centrum MIDDELBURG - In de binnenstad van Middelburg wordt zaterdag 14 april Kidsfantasy gehouden. Dat is een evenement dat bedoeld is voor kinderen van de basisschool. Op een podium op de Markt zijn demonstraties, ook zijn er optre dens van het meeleeftheater, de dierenjukebox en Regi's kinder show. Verder zijn er sportieve acti viteiten zoals bungee-run, levend tafelvoetbal en panna knock-out. Op de Dam kunnen kinderen sur- vivallen, met een klimwand en een touwbrug. Ook is er een kind erkennis. De activiteiten duren van 10.00 tot 16.00 uur. weer het water uit, en wij bleven. We gaan nog steeds. De herfst is het lekkerst, als het water verhou dingsgewijs het warmst is. Maar 's winters gaan we evengoed. Als het maar niet keihard regent. Koud? ]e moet gewoon doorzwemmen!" Ze zijn er. Emmy zwaait de heren tegemoet. Zij gaat al 24 winters en zwemt met de ambtenaren mee. Die hebben hun bloesje inmiddels 'aan de spijkers bij Albert Dijkstra' gehangen en sprinten de zee in. Ze blijven een tijdje weg: evenveel mi nuten als het aantal graden. Of collega's ze voor gek verklaren? Ja, zegt Dick stellig. „Ach, ze weten niet wat ze missen", vindt Hans. „En het is zo lekker Vlissings." Terwijl de rest doorpraat over hoe fris je wel niet aan het werk gaat, springt Dick alvast op zijn fiets. Hem wacht een werkoverleg. GERECHTSDEURWAARDERS- KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeur waarder B. J. Meijering d.d. 30-03- 2007 blijkt, dat t.v.v. Paulo Alex andre Pacheco Duarte, wonende te Oostkapelle, aan MARGARIDA MARIA DE ALMEIDA RITA, zonder bekende woon- of verblijf plaats, is betekend een verzoek schrift tot wijziging gezag van 26- 03-2007. Genoemde M.M. De Almeida Rita kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Middelburg Westsingel 132 Goes Begin dit jaar heeft de Stichting Veere een verzoek tot handhaving van de regels ingediend bij de ge meente. De kas schaadt volgens de stichting het beschermd stadsge zicht. Het verzoek was voor de ge meente aanleiding weer op te gaan treden tegen de kas. Wethouder J. Bostelaar (Pvda/- GroenLinks, ruimtelijke orde ning): „Geschiere krijgt nu nog een half jaar de tijd. De Stichting Veere heeft begrip voor deze oplos sing." Voor Geschiere is het geen oplos sing. Hij is niet van plan zijn kas weg te halen. „Waarom zou ik. Hij staat er al twintig jaar. Het is ge woon pesterij. Nieuwe website voor promotie van Veere VEERE - Stichting Promotie Veere heeft een nieuwe website. De site www.veere-stad.nl is al te bezoe ken, maar vrijdag 13 april wordt-ie om 16.30 uur officieel in gebruik genomen door burgemeester R. van der Zwaag. Op de nieuwe website over Veere-stad staat informatie over verenigingen, stichtingen, musea en ondernemers, maar er is ook aandacht voor geschiedenis. Ver der staan er een evenementenka lender en foto's op. De Stichting Promotie Veere hoopt dat de site een platform wordt voor Veere-stad. "Sneller, slimmer digitaal: ICT!" (Bedrijfskundige) Informatica aan Hogeschooil 't Liefst een GOES - Plieger B.V. Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg17a 0118-629522

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29