Zonder leiding geen Guusuus Toch fietspaden op drukke polderroute OPEN DAG Rapbattle en jeugddebat over discriminatie Résidence met zorg Lentemarkt mmm Vrijwilligers moeten minima helpen in wirwar van regelingen 26 Donderdag 5 april 2007 PZC W Souburgse kinderclub zit flink verlegen om spel- en knutselouders. door Wendy van den Hurk oost-souburg - Het briefje op de deur van het Guusuus verraadt ei genlijk alles: 'De kinderclub kan woensdag niet doorgaan vanwege gebrek aan leiding'. Erachter staat een droevig gezichtje getekend. Het is wat. Heb je een keurige kin derclub, met 24 enthousiaste knut- selkinderen en dan gaat de ene na de andere begeleider weg. Ze heb ben het te druk. Tot er nog maar vier over zijn. En dan? Begeleider Arie de Kraa zegt niets, maar kijkt veelbetekenend. Dan houdt het Guusuus dus op te bestaan. Twee avonden per week komen de kinderen samen in de oude pasto rie aan de Souburgse Kanaalstraat. Ze knutselen of doen, als het mooi weer is, spelletjes in de Burcht. Dat is nog het leukst, vinden Deli- nah (u) en haar stiefbroertje San dra (io). Nu maken ze een paastak met brood, chocolade eitjes en ro zijntjes. „Maar ik weet niet of ik het tot Pasen kan bewaren." Het Guusuus bestaat al een jaar of 28. In de toptijd, begin jaren tach tig, kwamen er wel tachtig kinde ren per week. De club mag onder deel zijn van de Stichting Kerkelijk Jeugdwerk, christelijk is de club niet. Aan bidden doen ze niet. Paul van Burgh (22) en Dorisa Schrijver (16) helpen de kinderen, als die bijvoorbeeld het draadje niet door het oog van de naald krij gen. Of als ze zitten te kissebissen. Dorisa kent het Guusuus goed. Ze kwam hier als kind al. „Dat was al tijd zo gezellig, dat ik hier meteen kwam zodra ik de leeftijd had dat ik mocht begeleiden. En het is nog net zo leuk als toen." Koekoeksweg en Kaasboerweg krijgen vrijliggende fietspaden. door Carla van de Merbel middelburg - Waterschap Zeeuw se Eilanden gaat vrijliggende fiets paden aanleggen langs de Koe koeksweg tussen Aagtekerke en Meliskerke en langs de Kaasboer- weg tussen Meliskerke en Biggeker- ke. B. van de Hoef van het water schap maakte dat gisteravond be kend tijdens een vergadering van de commissie Wegen en Waterke ringen. De aanleg van een vrijliggend fiets pad langs de drukke polderroute kost 1,9 miljoen euro. Het water schap heeft vorig jaar 4,9 miljoen euro overgehouden en trekt daar nu een groot deel van uit voor het veiliger maken van de route Aagte- kerke-Meliskerke-Biggekerke. De dorpsraden van Aagtekerke en Meliskerke pleiten al jaren voor vrijliggende fietspaden langs de Koekoeksweg en Kaasboerweg. In december 2005 verongelukte een 13-jarig meisje op de Koekoeksweg en vorige maand kwam een 76-jari- ge vrouw om het leven bij een on geval op de Kaasboerweg. Voorzit ter T. Verhulst van de dorpsraad Aagtekerke reageert verrast op de aankondiging van het waterschap. „Ik krijg er kippenvel van. Dit is ge weldig nieuws." Op de Koekoeksweg en Kaasboer weg geldt nu nog een maximum snelheid van zestig kilometer per uur. Als de fietspaden klaar zijn, wordt dat weer tachtig. Van de Hoef: „Dat is ook de maximum snelheid die hoort bij een kernver- bindende weg. Eerder hadden we geen middelen voor een vrijlig- Het waterschap trekt een groot deel van zijn financiële overschot uit voor het veiliger maken van de route Aagtekerke-Melisker- ke-Biggekerke. gend fietspad en daarom werd het zestig kilometer per uur." Van de Hoef verwacht dat de fietspaden er in de tweede helft van 2008 kunnen liggen. Het waterschap trekt ook geld uit voor een drukke fietsroute in De Poel, tussen Heinkenszand en Goes. Langs een stukje van de Noordhoekweg en langs de Sinoutskerkseweg wordt een vrij liggend fietspad aangelegd. De kos ten hiervan zijn 1,6 miljoen euro. De provincie Zeeland heeft 200.000 euro toegezegd voor de aanleg van dit fietspad. De ge meenten Goes en Borsele willen elk 10.000 euro bijdragen. Twee leden van de Bevelandse af deling van de Fietsersbond waren gisteravond bij de waterschapsver gadering aanwezig om te pleiten voor het fietspad in De Poel. Zij waren verrast door de toezegging van Van de Hoef Voorzitter A. van Oosten: „We zijn zeer positief en gelukkig." - www.landgoediijckholt.nl van 13.00 -16.00 uur in Geersdijk op Noord-Beveland Zwemvierdaagse met sponsoring voor Unicef middelburg - De Nationale Zwem vierdaagse gaat maandag 16 april in het Vlissingse Vrijburgbad van start. Tijdens het evenement kun nen deelnemende kinderen geld bijeen zwemmen voor het installe ren van wc's en schoon drinkwa tervoorzieningen in Zambia. Dit door zich te laten sponsoren voor het zwemmen van de vierdaagse. Inschrijven kost vijf euro en kan vanaf dinsdag 10 april. Stadhuis en sociale dienst dicht, CWI open middelburg - Het stadskantoor in Middelburg is morgen gesloten. De sociale dienst, die in het stads kantoor zit ook. Het CWI, dat on langs is ingetrokken bij de gemeen te, is gewoon open. Mensen kunnen op Goede Vrijdag dus alleen bij het CWI terecht. De ambtenaren van de gemeente en de sociale dienst hebben een vrije Inbraak in bedrijfspand te Middelburg middelburg - In een bedrijfspand aan de Vrijlandstraat in Middel burg is in de nacht van dinsdag op woensdag ingebroken. Er zijn enkele tientallen euro's weggenomen. Bij de inbraak werd ook een raam vernield. Bekend is dat het misdrijf plaatsvond tussen 00.50 uur en 00.55 uur, omdat om dat tijdstip het alarmsysteem van het bedrijf afging. Het totale scha debedrag is onbekend. Scholieren betrapt met imitatievuurwapens middelburg - Op een Walcherse middelbare school nam de politie gisteren acht verboden imitatie vuurwapens, zogenaamde bolle tjespistolen, in beslag. De politie maakt niet bekend om welke school het gaat. De school heeft de politie zelf getipt, aldus een woord voerster. Naast de bolletjespistolen zijn 10.000 balletjes munitie en twee werpsterren ingevorderd. Brommobiel slaat door slingeren over de kop vlissingen - Een 19-jarige bestuur der van een brommobiel uit Kapel- Ie heeft dinsdagavond in de Simon Stevinstraat te Vlissingen zijn voer tuig in de vernieling gereden. Hij reed in de richting van de Prin- sessenstraat en kwam vanuit de richting van de Emmastraat. Door onbekende oorzaak begon hij te slingeren. Hierdoor sloeg hij over de kop en kwam op de stoep tot stilstand. De man bleef ongedeerd. Automobilist wijkt uit en slaat over de kop arnemuiden - Een 35-jarige auto mobilist uit Vlissingen is dinsdaga vond op de A58 bij Arnemuiden enkele malen over de kop gesla gen. Hij overschatte zijn voorgan gers' snelheid, week op het laatst uit en kwam in de linkerberm. Toen de man corrigeerde, sloeg hij over de kop en strandde in de rech- tervluchtstrook. Op wat lichte ver wondingen na bleef hij ongedeerd. Jongeren uitgenodigd om het achterste van hun tong te laten zien. door Ronald Huissen MIDDELBURG - Jongeren uit Middel burg en Vlissingen en omgeving worden 'uitgedaagd' zich uit te spreken tegen discriminatie en in tolerantie. Dit gebeurt in de vorm van een jongerendebat en rapbatt- les, afgewisseld met optredens van verschillende Nederlandse hiphop- acts. Op donderdag 12 en vrijdag 13 april is iedereen welkom. De eerste avond is in Club Divine in Middelburg. Onder leiding van Andrew Makkinga (bekend van VPRO's The Battlevindt er een jongerendebat plaats. Hieraan doen ook Metro-columnist Ebru Umar en wethouder Frank Streng mee. Rappers Excellent uit Rotter dam en Kimo uit Amsterdam ge ven een show. De bijeenkomst be gint om 19.00 uur. Het Arsenaaltheater in Vlissingen is 13 april het podium voor een hiphopbattle over discriminatie, waar jongeren hun eigen teksten ten gehore kunnen brengen. Het publiek kiest uiteindelijk zijn favo riet. De Jeugd van Tegenwoordig, Brutus, Zwarte Sjaak en DJ M!DA M! zorgen voor muziek. Ook plaat selijke acts Harry G en Green tre den op. Aanvang 20.00 uur. Gerechtsdeurwaarders kantoor Zeeland Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 30-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Jacoba Cornelia Sturm, wonen de teTerneuzen, aan MAMADOU BABA BATHILY zonder bekende woon- of ver blijfplaats, is betekend een verzoek schrift tot echtscheiding van 22-03-2007 met aanzegging dat uiterlijk 25-07-2007 een verweerschrift kan worden inge diend door een procureur bij de recht bank te Middelburg. Genoemde Mamadou Baba Bathily kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Voor minima zijn er een heleboel regelingen die finan cieel kunnen helpen. Het pro bleem is dat niet iedereen weet van het bestaan van die regelingen of niet weet hoe ze er een beroep op kunnen doen. Middelburgse vrijwilligers gaan daar bij helpen. Bij wijze van proef wordt voor twee jaar een 'formulierenbrigade' opgericht. Zo'n brigade bestaat uit vrijwilligers. Die gaan samenwer ken met het Algemeen Maatschap pelijk Werk en het Sociaal Raads lieden Werk. De proef begint in het grand-café bij zorgcentrum Buitenrust in Dauwendaele. De Stichting Welzijn Middelburg leidt het project. Het gaat om aanvragen voor onder meer bijzondere bijstand, minima- regelingen, kwijtschelden van ge meentelijke belastingen, huur- en zorgtoeslag, AOW, langdurigheids toeslag en de collectieve aanvullen de verzekering die via de gemeen te kan worden afgesloten. Als de formulierenbrigade goed werkt, wordt het project uitge breid, in eerste instantie naar wijk centrum het Palet in Middel burg-Zuid. Later kan er ook hulp geboden worden in andere woon- servicezones in de stad. De Middelburgse gemeenteraad heeft in het verleden herhaaldelijk aangedrongen op het beter bekend maken van de diverse regelingen voor minima. Onlangs is al een in formatiefolder huis aan huis ver spreid. De knutselkinderen maken een paastak. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28