Tiësto gaat op zoek naar nieuw talent PZC Donderdag 5 april 2007 1 9 Wie is DJ Tiësto? - DJ Tiësto heet in het gewone leven Thijs Verwest. Hij is gebo ren op 17 januari 1969 in Bre da. Op jonge leeftijd luisterde hij al graag naar muziekpro gramma's op de radio als de Soulshow en Ben Liebrands Mix Show. Op vijftienjarige leeftijd begint hij met plaatjes draaien op fees ten en tijdens drive-in shows. In de beginjaren draait hij voor al oude disco, maar zijn liefde voor dancemuziek en met na me trance bloeit spoedig op. Een aantal jaren later verlegt hij zijn werkterrein naar disco theken en in de vroege jaren negentig begint hij met het produceren van (eigen) mu ziek. In de dancewereld wordt hij steeds bekender. In 1999 breekt hij door dankzij zijn op treden op Innercity, een dan- ce-evenement in de RAI. Tiësto heeft een eigen platen zaak en een eigen platenlabel. Hij grossiert in onderscheidin gen, van Zilveren Harp tot Pop prijs en meerdere TMF en MTV Awards, van verschillende ver kiezingen tot beste dj ter we reld tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. In 2004 is hij de eerste dj ter wereld die soloconcerten geeft in uitverkochte voetbalstadions en mag hij tijdens de openings ceremonie van de Olympische Spelen zijn muziek draaien. Hij geeft concerten en draait op dancefeesten en festivals over de hele wereld. In 2006 wordt Tiësto ambassa deur van Dance4Life, een orga nisatie die door middel van dancefeesten geld inzamelt voor de bestrijding van hiv en aids. De dj neemt speciaal voor Tiësto wordt dj bij Radio 538. Vanaf morgen is hij elke vrijdagavond twee uur te horen in het programma Club Nouveau. door Dolf Rogmans Voor het geld hoeft de dj het niet te doen, zegt hij zelf Tiësto (Thijs Ver west) reist elk weekeinde de wereld over om op feesten en in clubs zijn muziek te draaien en verdient daar een fortuin mee. Wel wilde hij al een tijdje zijn car rière een andere draai geven. „Ik ga minder internationale optre dens doen en meer tijd besteden aan produceren. Ik ga op zoek naar nieuw talent en ook zelf va ker de studio in", aldus Tiësto. De radioshow past daar mooi in. Elke week krijgt een jonge dj de ge legenheid zich te bewijzen. Mocht daar echt talent tussen zitten, dan gaat Tiësto met hem of haar ver der. Ook wordt er van de radio show een Engelstalige versie opge nomen, die via podcast op inter net wordt aangeboden. Tiësto: „Daarmee verbreed ik mijn bereik enorm. De hele wereld kan nu el ke week naar mijn muziek luiste ren. De podcast is al verkocht aan het grootste Amerikaanse satelliet radiostation." Tiësto verwacht elke week onge veer een dag kwijt te zijn met zijn nieuwe radioprogramma. „We ne men het op woensdag of donder dag op. Een keer per maand probe ren we live tijdens een optreden in het buitenland uit te zenden. Als dat bijvoorbeeld vanwege het tijdverschil niet kan, nemen we dat ook op." In het eerste uur van zijn pro gramma, van tien tot elf, draait de dj bekende en toe gankelijke hits. In het tweede uur komt hij met veel meer 'club- muziek', van de genres minimal tot house en brengt hij ook een ei gen remix. Tiësto denkt dat zijn fans verrast worden. „Ik ga meer experimenteren dan normaal tij dens liveshows." Ook krijgt hij een vast item in het dance-pro- gramma Dance Department van Dennis Ruyer op zaterdagavond op Radio 538. De radiozender wil met het bin nenhalen van Tiësto meer jongere luisteraars aan zich binden, zegt di recteur Jan-Willem Brüggenwirth. Het eerste contact met de dj werd ruim zes maanden geleden gelegd. „We hebben het vooral gehad over hoe het programma moet gaan klinken. Toen we dat eenmaal wis ten, was de rest snel geregeld", al dus Brüggenwirth. Tiesto heeft een contract getekend voor een jaar, met een optie om te verlengen voor twee jaar. Radio 538 zegt dat DJ Jean 'niet meer in de nieuwe programme ring past' en daarom stopt met zijn programma Mad House. Vol gens zijn management is DJ Jean in gesprek met een ander radiosta tion over een nieuw programma. Club Nouveau, Radio 538, vrijdag avond van 22.00 uur tot midder nacht. Dance4Life een track op met Maxi Jazz van de Engelse band Faithless. Onlangs startte Tiësto zijn we reldtournee Elements Of Live met een concert in de bagage hal op Schiphol voor 2400 fans. Vanaf morgen is hij elke vrijdagavond twee uur te horen op Radio 538 met zijn program ma Club Nouveau. ALLEMENSEN Frédérique Huydts in nieuwe film te zien De vorig jaar overleden actrice Frédérique Huydts is binnenkort te zien in de film Lege Maag, ge maakt door acteur Hans Breet- veld. Het was dinsdag een jaar geleden dat de actrice, bekend van onder meer Goede Tijden Slechte Tijden en Meiden van De Wit, overleed. De 38-jarige actri ce stierf 3 april vorig jaar aan de gevolgen van kanker. Verkrachtingszaak James Brown van tafel Het Amerikaanse hooggerechts hof neemt een oude klacht te gen James Brown wegens ver krachting niet in behandeling. Een voormalige pr-assistente wil 75 miljoen euro omdat de inmid dels overleden zanger haar in 1988 zou hebben bedreigd en verkracht. Een rechter verwierp die claim in 2005, wegens verja ring. Ook in beroep kwam de zaak niet in behandeling. Mariah Carey besmet met adoptievirus? Het adoptievirus dat in Hol lywood rondwaart, heeft ook Mariah Carey besmet. Dat meldt de Amerikaanse website The Scoop. Na Angelina lolie, Meg Ryan en Madonna zou ook zang diva Mariah een kindje uit het buitenland willen adopteren. Een journalist van de website zag de 37-jarige ster recent in een weeshuis in Mexico. Opval lend genoeg werd Mariah verge zeld van haar advocaat. Een woordvoerder van de zangeres weigert ieder commentaar. John Travolta maakt noodlanding John Travolta heeft maandag een noodlanding gemaakt met zijn privéjet. De acteur en erva ren piloot vloog van Duitsland naar New York toen het vlieg Tiësto is vanaf morgenavond wekelijks te beluisteren op Radio 538. John Travolta. foto EPA tuig technische problemen on dervond. De 53-jarige ster wist zijn Boeing 707 neer te zetten op Shannon Airport, een vliegveld in Ierland. John had een bezoek aan Duitsland gebracht om zijn nieuwste film Wild Hogs te pro moten. Hij was niet gewond Acht jaar geleden maakte de ac teur ook al een noodlanding. Hij landde destijds op een vliegveld in Boston, nadat zijn vliegtuig een motor was verloren. De Hol- lywood-ster is een ware vlii naat. Hij bezit diverse vliegtui gen en liet zijn villa in Florida verbouwen om er een landings baan aan te kunnen leggen. Toen John en echtgenote Kelly Preston in 1992 ouders wer den van een '92^ zoon, noem den ze het jo chie - hoe toepasselijk - Jett.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19