Meningen MEGA,, PAASSHOW Op zoek naar goede soennieten De nieuwe Sony Ericsson W880i bij Vodafone vodafone versluis willeboen 1 O I Donderdag 5 april 2007 PZC LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Marijnissen De lezers zijn op het verkeerde been gezet door de berichtgeving over Jan Marijnissen over de kwes tie van de dubbele paspoorten van twee van onze staatssecretarissen. Het opvallendste aan deze zaak is wederom hoe weinig de Neder landse journalistiek in staat is, dan wel bereid is, om de juiste nuances aan te brengen. Dat antwoord luidde, ik citeer: „Het vormt geen bezwaar om met een dubbele nationaliteit in de Ka mer te zitten, er staan geen sanc ties op, maar het zou de Kamerle den geloofwaardiger maken wan neer zij kiezen voor een enkele na tionaliteit." Rechts roept nu dat hij zich daar mee in hun kamp schaart en het 'echte linkse kamp' vindt het een schande. Overigens schaart een grote meer derheid van alle Nederlanders zich achter dit standpunt, waarvan ac te. Wellicht heeft Marijnissen een foutje gemaakt, (mag dat alstu blieft ook eens?) door dit zeer ge nuanceerde standpunt niet zo voor het voetlicht te brengen tij dens de debatten, maar de reactie van velen is zeer overtrokken en mijns inziens siert dit standpunt zowel de mens als de politicus Ma rijnissen. Mat Seims Doormanstraat 10, Koudekerke Bouw kleine kernen Ik reageer op het artikel over nieuwbouw in gemeente Sluis (PZC, 31 maart) in kleine kernen. B. Basting van Gemeentebelangen wijst erop dat er gebouwd moet worden, in zijn geliefde Retranche- ment voorop. Hij heeft misschien goede voornemens voor 'truze- ment', doch is hij ook niet ge zwicht voor de (Vlaamse) specu lanten. Hij heeft zelf zijn huis in het dorp verkocht aan deze specu lanten. Het huis was jarenlang in het bezit van de familie Basting. Als hij dat zo erg vindt, dan had hij zelf het voorbeeld moeten ge ven en bedanken voor het grote geld. S. Hillewaert Eindstraat 8, Retranchement Bouw kleine kernen 2 Het artikel van B. Basting (nieuw bouw gemeente Sluis) is een ver haal op zich. Na geruime tijd in zijn 'geliefde' Retranchement ge woond te hebben, verkocht hij zijn woning voor waarschijnüjk veel geld aan een Belgische specu lant en verhuisde naar een buurt- dorp. De betrokken woning staat nog steeds leeg. Het zal niemand verwonderen dat door dit soort ac tiviteiten zijn geloofwaardigheid als lokale politicus nog sterker dan* al het geval was in twijfel wordt ge trokken. In het betrokken artikel benoemt hij zichzelf bovendien ook nog eens als planoloog en wijst verschillende grondstukken aan, waar naar zijn menig best ge bouwd kan worden. Zo bijvoor beeld ook een stuk weiland wat notabene een ondeelbaar geheel is met de dorpswallen, een stukje na- tuurhistorie waar iedereen trots op is en waardoor Retranchement bij vele toeristen bekendheid ge niet! Er wordt gefluisterd dat Bas ting weer wil wonen in Retranche ment en een stukje bouwgrond zoekt. Jack luteijn Markt 7, Retranchement Bomenkap Het was wenselijk geweest om naast de mening van 'echte' na- tuurman René Beijersbergen enke le toevoegingen te plaatsen (PZC, 31 maart). Hij zegt dat Zeeland van nature een open poldergebied is. Zeeland is van nature een duin-, schor- en slikgebied, dat pas sinds plusminus het jaar 1200 door men selijk ingrijpen ingepolderd en in cultuur gebracht is, terwijl in duin valleien en moerasgebieden wel degelijk hoog opgaande bomen groeiden (zie wetenschappelijk on derzoek van de begraven oerbos sen in de nog op veel plaatsten aanwezige turflaag). Ook stelt hij dat de keus van de populier onge veer de slechtste is, na ongeveer dertig jaar 'zijn de bomen op' en voegen in ecologisch opzicht wei nig toe. Toch blijken er in Zeeuws-Vlaanderen diverse hon derdjarige 'peppels (populieren)' te groeien die allerlei natuurlijke holtes hebben waarin vleermui zen, bijennesten, boomklevers, spreeuwen en vlinders huizen, nes telen en overwinteren! Massaal hoog opgaande Canadese populie ren aanplanten komt de biodiversi teit niet ten goede, maar wees even reëel en zie in dat de afname van weidevogels niet enkel te wij ten is aan roofdieren en vogels die zich verschuilen in of bij hoge bo men. George Calon Oud Vlissingen 28, Hoek Natuurorganisaties De natuurorganisaties (WWF, Na tuurmonumenten, Het Zeeuwse Landschap, ZMF, Vogelbescher ming Nederland) vragen de minis ter van LNV om serieus werk te maken van het ontpolderen van 600 hectare landbouwgrond voor getijdennatuur. (PZC, 31 maart). Eerder (PZC, 17 maart) kondigden deze organisaties bij monde van Bert Denneman van Vogelbescher ming aan dat de hele natuurbe scherming in het geweer zal ko men als het zogenaamde natuur- luik in de Schelde niet van de grond komt. Met andere woorden: zij zullen waarschijnlijk naar de rechter stappen. Deze organisaties gaan kennelijk voorbij aan het ge geven dat er in Zeeland geen draag kracht is voor ontpolderen. Dat is voor de besturen van deze vereni gingen blijkbaar niet van belang en dat is ernstig! Zouden de ruim 1,9 miljoen leden en donateurs van die verenigingen hier wel van op de hoogte zijn en hoe zouden die leden eigenlijk denken over na tuur maken door te onteigenen en te ontpolderen? Leendert van Melle Havenpark 18, Zierikzee Energiebox In het besparingsproject voor men sen met een minimuminkomen (PZC, 31 maart) zit een lokkertje in de vorm van een energiebox. Daar kunnen ook spaarlampen in zitten en daar gaat het mij om, in het bijzonder over de levensduur van deze lampen. Neem ik een nieuwe spaarlamp in gebruik dan noteer ik op de voet met potlood de datum van inge bruikname. Laatst had ik er één die maar vijf maanden gebrand had, terwijl de garantietermijn vijf jaar was bij drie branduren per dag. En dit is niet de enige lamp die niet aan zijn branduren komt. Voor de burger zou het al een hele besparing zijn als fabrikanten eens nakomen wat zij ons beloven. Het controleren van branduren kun nen de energieconsulenten nu nog meenemen in hun Bespaarhuis. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke 2-megapixel camera MP3-speler Bluetooth 6 maanden 50% korting op je abonnement 4 maanden 50% korting op Vodafone BloX Tijdelijk JÊ7 vanaf - i.c.m, een 2-jarig Vodafone 27,50 Ga nu naar een Vodafone City Point, bestel via 0800-0560 of op www.vodafone.nl. Vraag naar de (actie)voorwaarden. make the most of now 0 vodafone Het Iraakse leger bestaat nog vooral uit sjiieten. door Sam Dagher BAGDAD - Uit veiligheidsoverwegin gen staan zij in hun ondergoed, de honderden Irakezen voor de leger basis in de overwegend soenniti sche wijk Adhamiyad in Bagdad. Het is al voorgekomen dat een zelf moordenaar zich in een soortgelij ke groep opblies. Het is de eerste keer dat op deze plaats gerekruteerd wordt. Het Iraakse regime wil meer soennie ten in het voornamelijk uit sjiieten bestaande leger. Ook wil men be schuldigingen dat soennieten door het leger gediscrimineerd worden, weerleggen. Er zijn echter maar twintig soen nieten komen opdagen. Het leeu wendeel van de belangstellenden bestaat uit sjiieten. Zij komen uit de arme wijken van Bagdad, Sadr City en Shaab. Vrien den of familieleden uit het leger hebben hen getipt over deze kans een baan in de strijdmacht te krij gen met een maandsalaris van 300 dollar per maand: een fortuin voor Iraakse begrippen. De gemeenteraad van Adhamiyah heeft de legertop veertienhonderd enthousiaste rekruten beloofd. Op de dag zelf worden tweehonderd mannen direct aangenomen. De enige voorwaarden waaraan de mannen moeten voldoen zijn de leeftijd (tussen de 18 en 29 jaar), een gewicht van minder dan 150 kilo, kunnen lezen, in het bezit zijn van 22 tanden en kiezen, niet visueel gehandicapt zijn en niet slechthorend. Het centrum van Adhamiyah is ge vaarlijk. Er wonen veel aanhangers van Saddam Hoessein. Burgemees ter Abdul Razaq, die zich inzette voor de soennieten, werd onlangs vermoord. Hetzelfde lot trof een hoge gemeenteambtenaar. Een rekruut, de sjiet Hussein Qas- sim, vertelt dat hij en zijn vrien den naar Adhamiyah zijn geko men omdat de procedure hen niets kost. In februari betaalden zij 1000 euro bij een soortgelijke ma nifestatie voor de Muthana-leger- basis. Zij werden niet aangeno men, maar zij waren hun geld wel kwijt. Militairen erkennen dat re kruten gemiddeld 300 euro 'smeer geld' moeten betalen om een kans te maken op een plek in het leger. „Wij zijn werkloos. Bovendien wil len wij onze gemeenschap bescher men", aldus een van de twintig soennitische kandidaten. Uiteinde lijk worden er tien gerekruteerd. Een Iraakse sjiitische officier keurt de indiensttreding van de soennie ten echter af. „Mensen uit Adha miyah zijn niet te vertrouwen", verklaart hij stellig. „Zij zullen al leen maar informatie doorspelen aan de rebeHen." De Iraakse generaal Kadheem zegt desondanks dat hij zich in zal blij ven zetten om meer soennieten in het leger te krijgen. Hij vertelt met voldoening over het succes van een wervingsactie in Ramadi waar vijfentwintighonderd soennieten tot het leger toetraden. Volgens de generaal bestaat nu nog maar 65 procent van zijn strijdmacht uit sjiieten. - Het adres voor kunststof kozijnen tciji www.versluisenwilleboer.nl ftlml.'J DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG, 2E PAASDAG 10.00-18.00 U.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10