Optimale efficiency in distributie than Slog gistiek STRIKT VERTROUWELIJK Het is tijd om het door te vertellen! informeert... De nieuwe Volvo FL en FE 17 Met de nieuwe Volvo FL en FE brengt Volvo Trucks optimale efficiency in het distributietransport. De Volvo FL is bedoeld voor de stad en in de regio, terwijl de Volvo FE vooral natio naal kan opereren. Beide trucks zijn op maat gemaakt voor hun specifieke taak. Volvo Trucks heeft voor het distri butiesegment twee totaal nieuwe trucks geïntroduceerd. De Volvo FL (GVW tot 18 ton) en Volvo FE (GVW tot 26 ton) zijn gemaakt voor distributie en zetten een nieu we norm in hun klasse. Het heden daagse distributietransport vergt veel van chauffeur en truck, van daar dat er veel aandacht is besteed aan ergonomische oplos singen, die het werk van de chauf feur vereenvoudigen en die de ver keersveiligheid bevorderen. Perfecte aandrijflijn In de distributie wordt continu just in time gewerkt en dat vraagt om hoge gemiddelde rijsnelheden. De Volvo FL is dan ook uitgerust met een motor die alert reageert op het gaspedaal en een hoog koppel biedt over een breed toerengebied, zelfs wanneer de truck zwaar bela den is. De Volvo FL wordt aange dreven door een nieuwe 6-cilinder dieselmotor met een cilinderin houd van 7 liter. De motor is lever baar met een vermogen van 240 pk en een koppel van 920 Nm of met 280 pk en 1050 Nm. De snel le respons en het hoge koppel maken deze motor ideaal voor een veelheid aan distributietaken, vooral in de stad. De Volvo FE is voorzien van een geheel nieuwe 7,2 liter commonrail dieselmotor met een vermogen van 240, 280 of 320 pk. Het maximumkoppel is beschikbaar over een zeer breed toerenbereik. Met de Volvo FE kan een hoge gemiddelde snelheid aangehouden worden. De Volvo FE is een op het gewicht geopti maliseerde en uiterst brandstofzui- nige truck, die bijdraagt aan een hoge productiviteit. Voor beide modellen geldt dat er een breed scala aan bijpassende versnel lingsbakken en achterassen lever baar is, die zijn geoptimaliseerd voor diverse toepassingsgebieden, zodat het vermogen altijd soepel en met minimale verliezen wordt overgebracht op de wielen. Distributie is ergonomie De cabine van de nieuwe Volvo FL is ontworpen volgens de nieuwste inzichten op veiligheids gebied en heeft Volvo's unieke serie botsproeven doorstaan. De instap heeft twee treden en is leverbaar met verlichting. De tre den zijn voorzien van een antislip- profiel. Opvallend is het licht rond de chauffeur gebogen dashboard. Hierin is de versnellingspook geïntegreerd. Het stuurwiel is horizontaal en verticaal verstel baar en er omheen zijn de meest gebruikte bedieningselementen gegroepeerd. Twee bekerhouders bevinden zich binnen handbereik. Hét dashboard biedt zowel een voudig afleesbare, analoge meters, als een digitaal display waarop menu's en automatisch gegene reerde voertuiginformatie worden weergegeven. ook in de Volvo FE De Volvo FE biedt hoogwaardig comfort, met uitstekende stoelen en een overvloed aan binnenruim te. Er is keuze uit drie cabines afhankelijk van de transporttoe passingen en overige vereisten. De Dagcabine is bedoeld voor korte afstanden en biedt maximale ruim te voor de opbouw. De Comfortcabine is een prima alter natief voor transport over langere afstanden. De Slaapcabine is de beste keus wanneer er behoefte is aan veel ruimte en/of overnacht ingsmogelijkheden in de truck. Nieuw ontworpen buitenspiegels met groothoekspiegel en de optie van een achterruit en extra zijrui ten in het achterste deel van de cabine zorgen voor een uitstekend zicht rondom. De doblispiegel is geïntegreerd. Alle ruiten zijn leverbaar met getint, warmtewe rend glas en zowel de buitenspie gels als de voorruit zijn leverbaar met verwarming. Klaar voor het werk Volvo Trucks biedt de nieuwe Volvo FL en FE op maat aan. Neem de Volvo FL CitiPro, dit is een complete distributietruck en wordt compleet af fabriek gele verd met een opbouw, die geschikt voor 16 europallets. Het model is leverbaar in alle standaardkleuren en voorzien van een gesloten opbouw met laadklep. Ook de Volvo FE is voorbereid op haar taak. Volvo heeft speciale pakket ten ontwikkeld die het mogelijk maken de Volvo FE te bestellen voor distributie, tanktransport, afvaltransport, koeltransport of licht bouwtransport. Door mee te denken met de ondernemer biedt Volvo distributietotaalconcepten. Hans van Dienst, Coos van den Ouden Senior accountmanagers Rabobank Beveland afdeling Bedrijven Privé risico's In privé loopt u ook de nodige risico's. Hoe vaak kijkt u bijvoorbeeld naar het verzekerde bedrag van uw arbeidsongeschiktheidsverzekering? Nooit toch? Of bent u diegene die de polis boven zijn bed heeft hangen? Uw inkomen kan zo gestegen zijn dat u in geval van ziekte met een bepaalde uitkering te kort komt. In dat geval is het te laat om de polis uit de schoendoos tevoorschijn te halen. Het is weer jaarcijfertijd. In de eerste helft van het jaar wordt als vanouds, door u én voor u, de balans opgemaakt Aan de hand van cijfers die van uw accountant komen wordt beschreven hoe het boekjaar 2006 bedrijfsmatig en financieel is geweest U bent tevreden. U bent ontevreden. Of misschien iets er tussenin. Jaarverslag Wat in de volksmond "de balans opmaken" heet bestaat eigenlijk uit 3 dingen: de balans, de winst- en verliesrekening en het fiscale rapport De balans geeft aan hoe u er op 31 december 2006 voor stond: welke bezittingen en op welke wijze gefinancierd. De winst- en verliesrekening geeft aan of u in 2006 meer heeft ontvangen dan dat u heeft uitgegeven. Het fiscale rapport tenslotte geeft aan hoeveel u in 2006 heeft verdiend en waarover u belasting moet betalen. Mooi toch, al die cijfers? Al dit papierwerk brengt een enorme hoeveelheid informatie met zich mee. Uw accountant is er blij mee, immers: wie schrijft, die blijft! Ook de belastingdienst zit vol spanning op uw gegevens te wach ten. Maar het is nog verstandiger om uw informatie met anderen te delen. Denk namelijk eens aan uw bank en/of uw assurantietussenpersoon. Zakelijke risico's Met betrekking tot het verzekeren van uw zakelijke risico's kan uit de winst- en verliesrekening waar devolle informatie gehaald worden voor ondermeer uw aansprakelijkheidsverzekering, uw bedrijfs schadedekking en vaak ook uw loondoorbetalingsverplichting in verband met zieke medewerkers. Uit de balans kan informatie worden afgelezen over eventuele investeringen in materieel, machines en voorraad. Zeer waardevolle en belangrijke informatie dus om uw verzekeringsportefeuille up-to-date te houden. Wet op het Financieel Toezicht Er is hoop voor u. Sinds I januari 2007 is de Wet op het Financieel Toezicht (Wft) van toepassing. Met het samenvoegen van een aantal wetten per die datum is de wetgeving voor de financiële markten doel gerichter, marktgerichter en inzichtelijker geworden. Een belangrijke interpretatie van deze nieuwe wet is het verstrekken en ontvangen van informatie. Wat houdt dit in? Stel, u bespreekt uw jaarrapporten met uw vaste aanspreekpunt bij de bank. Na dit gesprek mag u er van uit gaan dat uw bankier op de hoogte is van uw cijfers. Indien uw bankier tevens optreedt als uw verzekeringstussenpersoon mag u er vanuit gaan dat na de bespreking van de jaarcijfers ook een signaal gaat naar uw verzekeraar en dat u wordt gewezen op eventuele noodzakelijke aanpassingen van uw verzekeringen. Wel zo makkelijk en bovendien een veilig idee! En de schoendoos hoeft niet eens om gekiept te worden. Conclusie Met het beschikbaar stellen van uw jaarcijfers 2006 aan uw bank of tussenpersoon, mag u ervan uitgaan dat uw (financiële) risico's op een juiste manier worden ingeschat. Dit geeft u een comfortabel gevoel. Het is toch bijzonder handig als u, in geval van een calamiteit, weet dat u goed verzekerd bent. Uw bankier/ assurantietussenpersoon één keer goed informeren ontneemt u een hoop zorgen en ad ministratieve lasten en kan zelfs van levensbelang zijn voor uw onderneming. Zoals u ziet, ook op verzekeringsgebied is het tijd voor de Rabobank. Rabobank Beveland verzorgt periodiek een rubriek in "De Ondernemer". De redactie bestaat uit Connie Karelse en Eric de Jong accountmanagers Private banking en Coos van den Ouden en Hans van Dienst, senior accountmanagers afdeling Bedrijven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 93