Internationale Handelsdag op 17 april in Bergen op Zoom EERST EVEN LANGS JE KAMER VAN KOOPHANDEL gr Importeurs aan het woord op Internationale Handelsdag W Internationale Handelsdag Bedrijfsleven haalt flink deel omzet uit export onderneemt... programma 17 april 2007 Toegang gratis Programma Internationale Handelsdag Internationale Handelsdag van de Kamer van Koophandel TV' S-Vj-L-L ■•ó'K; '{$4 De Wouwse Tol Bergen op Zoom www.kvk.nl/lhd P Kamer van Koophandel voor Zeeland Kantoor Middelburg Buitenruststraat 225 Postbus 6004 4330 LA Middelburg Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 47 Kantoor Terneuzen Schuttershofweg 1 Postbus 1034 4530 GA Terneuzen Tel.: (0118) 67 35 00 Fax: (0118) 67 35 46 Internet: www.zeeland.kvk.nl Email: info@zeeland.kvk.nl Op dinsdag 17 april organiseren de Kamers van Koophandel voor Zeeland en West- Brabant de Internationale Handelsdag. Van 15.00 uur tot 21.00 uur krijgen ondernemers in De Wouwse Tol in Bergen op Zoom volop informatie rondom het zakendoen over de grens. Handel met België, Duitsland, China en Hong-Kong is momenteel erg in trek. Deze landen staan dan ook centraal tijdens deze dag. De internationale handelsdag wordt op verschillende plaatsen in ons land gehouden. Gevestigde importeurs of exporteurs of beginnende ondernemers met plannen over de grens kunnen 15.00 - 15.30 uur. Informatiemarkt 15.30-15.35 uur. Opening door Chris Rutten, voorzitter Kamer van Koophandel West-Brabant 16.00-16.30 uur. Zakendoen met China/Hong Kong door George Ammerlaan. directeur Hong Kong Trade Development Council 16.00-16.30 uur. Zakendoen met België door Theo Vaes, directeur Antwerp Business Center 17.15-18.00 uur. Waar begin ik in Duitsland? door Menno zich oriënteren op allerlei zaken die met het internationaal zaken doen te maken hebben. Informatiemarkt Voor deze dag is een grootschali- Schrok, landenmedewerker Duitsland/EVD 17.15-18.00 uur. Ervaren importeurs aan het woord door: Antoine Hermans van Interjute BV (Kapellebrug); Marijn van Gastel van Hanko Handelsmaatschappij BV (Breda); Hetty Verwij meren- Dielissen van Periglass BV (Oosterhout); Rob de Graag van Vricotex BV (Goes) 18.00-19.30 uur. Buffet op de informatiemarkt 18.30-21.00 uur. Netwerkcafé op de informatiemarkt ge informatiemarkt opgezet met tal van deelnemers. Naast de Kamer van Koophandel zijn er organisaties als EVD, Douane, Belastingdienst en ambassades. Deze partijen kunnen onderne mers ondersteunen op verschil lende gebieden van internationale handel. Naast een uitgebreide informatie markt worden, tijdens deze leer zame dag, verschillende presen taties gehouden waarbij een aan tal actuele exportlanden en gebie den aan bod komen zoals België, Duitsland, China en Hong Kong. Ook staan diverse ondernemers en exportmanagers voor de bezoekers klaar in het netwerkca fé. Onder het genot van een drankje en een hapje wordt de bezoeker in een informele sfeer bijgepraat over het zakendoen in het buitenland. Vorig jaar hebben Zeeuwse ondernemers uit het midden- en kleinbedrijf voor ruim 1,2 miljard euro aan omzet uit het buitenland gehaald. Dat is zo'n 13 procent van de totale omzet van bedrijven in Zeeland met minder dan 50 medewerkers. De Zeeuwse mkb-er haalt daar mee relatief meer euro's binnen dan zijn Nederlandse collega. Deze blijft steken op 10 procent. Dit blijkt uit cijfers van de Kamer van Koophandel. Het totale Zeeuwse bedrijfsleven deed het goed over de grens. Zo werd in 2006 voor bijna 8 miljard euro aan goederen en diensten geëx porteerd. De industrie is koploper op het gebied van exportomzet met bijna 6,3 miljard euro. Op ruime afstand gevolgd door de groothandel (800 miljoen euro) en de transportsector met een exportomzet van zo'n 530 mil joen euro. In vergelijking met de rest van Nederland halen bedrij ven uit de Zuidwest-Nederland een flink deel van hun omzet, ruim 30 procent, uit het buiten land. Het gemiddelde in ons land ligt ruim 10 procent lager. Onze provincie telt ruim 2000 exporteurs. Veel van deze expor teurs doen zaken in België, Duitsland en Azië zoals China en Hong Kong. Deze landen staan centraal tijdens de Internationale Handelsdag van de Kamer van Koophandel op 17 april in Bergen op Zoom. Op welke zaken moet u letten als u gaat importeren? Hoe zit het bijvoorbeeld met betalingsver keer en de aansprakelijkheid. Tijdens de Internationale Handelsdag hoort u ervaringen van importeurs die het klappen van de zweep kennen. Naast Antoine Hermans van Interjute BV uit Kapellebrug komen Marijn van Gastel van Hanko Handelsmaatschappij BV uit Breda, Hetty Verwijmeren- Dielissen van Periglass BV uit Oosterhout en Rob de Graag van Vricotex BV uit Goes aan het woord. Kijk voor het volledige programma op www.kvk.nl/ihd Op de internationale handelsdag staat handel met België, Duitsland, China en Hong Kong centraal. Datum: 17 april 2007 Tijd: 15.00-21.00 uur Locatie: De Wouwse Tol in Bergen op Zoom De toegang is gratis. Meer info: www.kvk.nl/ihd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83