Specialist in bedrijfsfinancieringen O start. Ondernemer Gezag Voogdij/Bewind 2 Petra van Iwaarden.Jan de Dreu,Andy Croes, Piet de Koster en Bram Bril. Een eigen kantoor was altijd een wens van Jan de Dreu. Aan die wens is prima invul ling gegeven aan de Piet Heinstraat in Goes, tegeno ver het karakteristieke Stadspoortgebouw. Hij richt zich sinds eind 2006 met Credion Zeeland op advise ring in bedrijfsfinancierin gen op ondernemingen uit het midden- en kleinbedrijf. Het franchise-bedrijf maakt deel uit van een landelijk onafhankelijk samenwerkingsverband, dat tot doel heeft om de beste financie ringsconstructie voor haar klanten (de ondernemers) te realiseren. De slogan van Credion is dan ook 'ondernemend in krediet voor ondernemers'. De inmiddels 53- jarige De Dreu heeft een bancaire loopbaan van bijna drie decennia achter de rug. In feite waren het ideële motieven die ten grondslag lagen aan zijn vertrek bij de ING Bank. De afstand tussen bank en klant werd volgens hem te groot. „Na een reorganisatie werd alles veel meer centraal aangestuurd. Vrijheid in gebondenheid noem den we dat. Er waren binnen bank- is een commerciële uitgave van het advertentiebedrijf van BNIDeStem PZC. 'de Ondernemer' verschijnt maandelijks in een oplage van 77.000 exemplaren. BLADMANAGER EINDREDACTIE: Johan van den Kieboom, ACCOUNTMANAGERS: Jos van Dongen Marcel Schreur COMMERCIEEL MEDEWERKSTERS: Tonnie de Leeuw, Erica Maas GRAFISCHE VORMGEVING: Hans Willekes REDACTIE: Henk van de Voorde, Ad van Bladel producties, Jurgen van Laarhoven, Willem de Volder, Nicole Nelen, Kamer van Koophandel, Syntens, Teeuwen Groep Dongen, Loes van der Hoeven FOTOGRAFIE: Kees Bennema,Willem Mieras, Verschoore, Input-Output, Duo-Foto, Peter van Heulen, Fotostudio Jeroen Moerdijk, Ben Seelt Fotografie, Limit fotografie, Mechteld Jansen, Mieke Wijnen,Ton Stanowicki ADRESGEGEVENS: Postbus 3805,4800 DV Breda. Tel. 076-5 312277, Fax 076-5 312274 E-mail: info@deondernemer,com www.deondernemer.com enland zoveel wisselingen dat de ondernemers niet meer wisten wie hun accountmanager was. Je bankiert als ondernemer echter niet met een bank, maar met een persoon. Als ondernemer wil je graag een vast aanspreekpunt. Dat kunnen wij wel aanbieden." Jan de Dreu vormt samen met Pieter de Koster (Walcheren), Bram Bril (Zeeuws-Vlaanderen) en Andy Croes (Bevelanden) het Credion team voor de provincie Zeeland. Op basis van veel kennis en erva ring in de bancaire wereld heeft dit team zich gespecialiseerd op het gebied van MKB- en fusie over name financieringen. Jan de Dreu verkaste acht jaar geleden bij de bank en kocht zich in bij Hypotheek Centrum Nederland (HCN). Wat HCN is voor particu lieren, is Credion voor de zake lijke markt. „Uit onderzoek is gebleken dat bestaande financie ringen van ondernemers veelal verbeterd kunnen worden, zoals via het anders inrichten van de financieringsstructuur. Het ont breekt ondernemers vaak aan tijd en/of expertise op dit terrein. Mijn bedrijf speelt daar op in, zodat de ondernemer zich bezig kan hou den met zijn corebusiness of het feitelijke ondernemen. De start, doorstart of expansie van een onderneming vertaalt zich bijna altijd in een financieringsbehoefte. Wij zorgen voor een goede voor bereiding en documentatie van de financieringsaanvraag. We beoor delen de haalbaarheid van de financiering van de investerings plannen van de ondernemer. Door ons tijdig te raadplegen, kan een ondernemer zich de nodige tijd en geld besparen. Bovendien werken wij op 'no cure no pay' basis. Door ons wordt het financieringsvraag stuk van de ondernemer panklaar bij de banken aangeleverd zodat deze, kort door de bocht gezegd, alleen nog maar ja of nee hoeven te antwoorden." Cursussen Waar bankiers tegenwoordig veel al HBO-plus geschoold zijn, is De Dreu een typische 'selfmademan'. „Ik ben op mijn 17e bij de bank begonnen en heb tot mijn 34ste in de avonduren cursussen/opleidin gen gevolgd. Het verging me goed, met onder andere diverse promoties. Na Goes en Rotterdam (districtskantoor) werd ik Hoofd Zakelijke Relaties in Zierikzee en Middelburg en vervolgens direc teur in Vlissingen." De in Waarde woonachtige Zeeuw heeft nog geen seconde spijt gehad van het verruilen van een zekere loon dienstsituatie voor een onzeker zelfstandig ondernemerschap. „Het bevalt me prima om het MKB te bedienen op het gebied van bedrijfsfinancieringen, met een globale ondergrens van 2,5 ton tot en met een bovengrens van vele miljoenen euro's. Elk bedrijf is anders. Het ene is seizoensge- voelig (zoals een recreatieonder neming), het andere is meer con junctuurgevoelig. De mens achter het bedrijf spreekt me het meeste aan. Ik ben iemand die van men sen houdt, ieder mens is uniek." Het varen van zijn eigen koers als ondernemer, spreekt hem aan. „Ik ben geen '8 tot 5-mens', anders zou ik op maandagochtend niet om zes uur 's ochtends al op kantoor zijn. Daarnaast kan ik ook wel eens makkelijk vrij nemen, mede door dat we met een team werken. Daardoor ben je veel minder kwetsbaar. Als ondernemer heb je aan de ene kant heel veel vrijheid, maar aan de andere kant legt de overheid je zoveel regels op dat dit verstikkend werkt. Bij een baan in loondienst weet je vooraf precies wat je op 31 december zal hebben verdiend, terwijl je als zelfstandig ondernemer echt in het diepe springt. Een 'gevleugelde' uit spraak van mij tegen mijn kinde ren is: 'geld maakt niet gelukkig, maar geen geld ook niet'. Gebrek aan geld kan veel spanningen met zich meebrengen, zowel voor de particulier als de ondernemer. Ik heb gelukkig altijd alle medewer king van mijn vrouw ondervon den. Als het thuisfront niet achter je ondernemerschap staat, kun je het wel schudden", vertelt Jan de Dreu. De voogd neemt de rol van ouder op zich en heeft de zelfde ver plichtingen jegens het kind maar ook jegens derden die voorheen de ouders hadden Zodra een kind 18 jaar wordt eindigt de voogdij. Een kind kan dan zelf standig over zijn vermogen beschikken. Wanneer ouders dat onwenselijk vinden kunnen ze in hun testament tevens een bewindvoering opnemen. Dat houdt in, dat tot een zekere leeftijd (bijvoorbeeld 23 jaar) niet het kind zelf de erfenis beheert maar dat dat door een ander gebeurt. Bijvoorbeeld de persoon die eerst voogd was. Wenst u informatie over een van deze onderwerpen neem dan voor een gratis eerste gesprek contact op met Meijling Sarneel Notarissen. Meijling en Sarneel Notarissen Biezelingsestraat 9, Kapelle Burgemeester Elenbaasstraat 16, Kruiningen mw. E.P. Veneklaas Slots www. m eijling-sarneel. nl Als de ouders van een kind met elkaar getrouwd zijn of met elkaar een geregistreerd partnerschap zijn aangegaan oefenen zij gezamenlijk het ouderlijk gezag over het kind uit. Overlijdt één van hen, dan blijft de ander met het ouderlijk gezag belast. Overlijdt ook deze ouder, of overlijden beide ouders tegelijkertijd, dan benoemt de kantonrechter een voogd/ twee voogden over de kinderen, tenzij de ouder in een testament zelf een voogdijbenoeming heeft opgenomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78