Toeslagregelingen vaak te ingewikkeld RAASSHOW Ex vecht stalk-straf aan bij hof PAASSHOW www.slaapvoorlichters.nl Glazenwasser gewond na val DE WEG KWIJT IN BEDDENLAND? Uw Slaapvoorlichter wijst u de weg! Reddingboot haalt bewusteloze man van passerend tankschip VAN DER SLOOT Middelburg vraagt advies over theater DCJIMELTfiNDS MEÜBEÜHtllS Raad heeft twijfels over campingplan Stichting zet zich in voor behoud Fighter pzc Woensdag 4 april 2007 29 Man uit Nisse doet zijn zegje, de eis tegen hem valt lager uit. den haag - Een 37-jarige man uit Nisse heeft gisteren bij het Haagse gerechtshof getracht de strafrechte lijke veroordeling ongedaan te ma ken die hij had opgelopen wegens stalking van zijn ex-echtgenote. De politierechter in Middelburg had hem een werkstraf van zestig uur opgelegd, omdat de man in 2005 binnen twee maanden tijd zo'n zestig maai had gebeld naar zijn ex uit Goes. De verdachte was vorig jaar niet komen opdagen bij de politierech terzitting tegen hem. Volgens hem was de dagvaarding toen naar een verkeerd adres gestuurd. Hij kreeg gisteren van het hof alle gelegen heid om alsnog zijn visie op het ge beurde te geven. De gewraakte tele foontjes die hij pleegde, betroffen de afwikkeling van de echtschei ding en waren naar zijn kinderen toe bedoeld, zei hij. Hofaanklaagster mr. A. Rijsdorp kreeg de indruk dat zij een wat 'al te eenzijdig' beeld kreeg van de echtscheidingsperikelen. Zij achtte de verdachte wel schuldig aan stal king. „Maar je hebt stalking en stal king." Daarom vroeg de aanklaagster het hof te volstaan met een boete van 250 euro en een voorwaardelijke werkstraf Uitspraak op 17 april. kapelle - Een glazerwasser is gis termorgen zwaargewond geraakt toen hij tijdens zijn werk aan de Kloosterweg in Kapelle een val van vier meter maakte. De man was aan het werk op be drijventerrein Smokkelhoek, waar hij om elf uur van zijn ladder viel. De precieze toedracht is niet be kend. De man is overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De uit Brugge overgekomen traumahelikopter kon onverrichter zake weer naar huis. Onderzoek naar behoeften van 75-plussers in Kapelle. door Willem van Dam kapelle - Veel ouderen in de ge meente Kapelle maken onvoldoen de gebruik van allerlei regelingen en toeslagen. Dat komt onder meer doordat de toeslagregelingen vaak te ingewikkeld zijn. Sommige ouderen zijn bovendien te trots om er gebruik van te ma ken. Ook is er veel onwetendheid over het bestaan van diverse rege lingen. Dat blijkt uit een onderzoek van de Stichting Welzijn en Zorgverle ning Ouderen onder 75-plussers in Kapelle. De resultaten van het on derzoek werden gisteravond gepre senteerd aan de Kapelse gemeente raad. Het onderzoek was opgezet om inzicht te krijgen in de leefom standigheden van ouderen boven de 75 jaar die nog zelfstandig een huishouden voeren. De gemeente Kapelle telt meer dan zeshonderd zelfstandig wonende 75-plussers. Bijna de helft van hen deed aan het onderzoek mee. Vijftig procent van de ondervraag de 75-plussers moet rond zien te komen met een inkomen dat ietsje hoger ligt (20 procent) dan de AOW. Mede tegen die achter grond wordt het gemeentebestuur geadviseerd de inkomensgrenzen van tegemoetkomingsregelingen te heroverwegen. De onderzoekers signaleerden ook dat veel ouderen zich dikwijls al leen voelen. Er wordt relatief wei nig aan activiteiten deelgenomen. Gebrek aan vervoer is een van de oorzaken daarvan. Daarnaast speelt 'angst voor nieuwe contac ten' een rol. De meeste 75-plussers in Kapelle zijn 'dankbaar en tevreden', maar dat heeft meer te maken met be scheiden behoeften dan met de werkelijke situatie, aldus de rappor teurs. De overgrote meerderheid (80 pro cent) van de ondervraagde oude ren geeft aan dat ze in hun huidige woningen willen blijven 'tot het niet meer gaat'. Ze kunnen daarbij wel enige hulp gebruiken, zoals bij tuinonderhoud en zware huishou delijke werkzaamheden. Uit onderzoek onder een groot aantal ouderen in Kapelle is on der meer gebleken, dat zij te wei nig gebruik maken van diverse te gemoetkomingsregelingen. www.opelzeeland.nl DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG, V PAASDAG 10.00-18.00 U. vlissingen - Hulpdiensten zijn gis termiddag ongeveer twee uur be zig geweest om een bewusteloze man van het tankschip Navion Scandia te halen. Het schip voer op dat moment op de Westerschelde, voor de kust van het dorp Borssele. Rond kwart over vijf meldde de beman ning van het 265 meter lange tank schip dat er aan boord één per terneuzen - De dertig jaar oude zeesleper Fighter van de Unie van Reddings- en Sleepdienst (Union) is van de sloop gered. De sleepboot, die door de jaren heen werd ingezet bij tal van grote scheepsongelukken op met name de Oosterschelde en de Noordzee, meerde begin februari voorgoed af in Terneuzen. Eigenaar Union draagt de stati ge sleper binnenkort over aan de pas opgerichte stichting Behoud Fighter. Die heeft mooie plannen met de boot. soon door onbekende oorzaak bui ten bewustzijn was geraakt. De reddingboot Zeemanshoop van het KNRM-station in Bres- kens rukte daarom uit. De patiënt werd gestabiliseerd en per bran card met de boot naar de haven van Vlissingen gebracht. Daar stond een ambulance klaar, die de man overbracht naar het zieken huis in Vlissingen. SCHÖENMODE Lange Delft 48, Middelburg middelburg - De gemeente Mid delburg laat vier externe deskundi gen een advies uitbrengen over hoe het nieuwe theater er uit moet zien. Aanvullend en onderscheidend zijn de toverwoorden voor het nieuwe theater, vertelde wethouder Albert de Vries gisteren in een toelich ting. De deskundigen moeten on derzoeken wat er in Zeeland al aan schouwburgen is en wat zij programmeren. Middelburg wil daarvan afwijken. Het advies wordt in juni voorgelegd aan de be volking. De experts zullen de op merkingen verwerken in het defi nitieve advies dat in september in de commissie en in oktober in de raad komt. Daarna wordt gezocht naar de beste locatie voor het nieu we theater. De Vries verwacht die keuze in december te presenteren. Middelburg heeft 22,5 miljoen eu ro beschikbaar voor een theater. BEZOEK ONZE 2e PAASDAG 9 APRIL van 10.00 uur tot 17.00 uur Wilgenstraat 1 Oosterland DE KOFFIE STAAT KLAAR! wemeldinge - Binnen de gemeen teraad van Kapelle leven twijfels over de plannen om ten westen van Wemeldinge een camping met ongeveer 350 plaatsen te reali seren. Dat bleek gisteravond tijdens een raadsvergadering. CDA-woordvoerster M. Vermeij vroeg zich af of er in Wemeldinge behoefte bestaat aan een camping met een dergelijke omvang. Zij vreest dat de komst ervan ten kos te zal gaan van de huidige cam pings. Bij Gemeentebelang bestaan verge lijkbare aarzelingen. Woordvoerders van de andere frac- klonken ook al niet enthousiast; VVD, PvdA, Christenunie en SGP vinden dat ze over te weinig infor matie beschikken om nu al eer standpunt in te kunnen nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 71