Onderzoek onderwijs krijgt steun minister Duitsers moesten mijnen ruimen Nederlanders betalen rekening ondanks hoger loon vaker te laat Mythes rond volle maan soms waar Zaterdag 7 april verschijnt deel 3! 1 I PZC Il| Verkeer A4 ontwricht door kettingbotsing Sterke actie! r PZC Woensdag 4 april 2007 5 Kamer houdt tweede fase en basisvorming tegen het licht. den haag - Het is een goede zaak dat er een parlementair onderzoek komt naar vernieuwingen in het onderwijs. Dat zei minister Plasterk (Onder wijs) gisteren. „Het is goed nieuws dat het er komt. Tijdens mijn ge sprekken met het onderwijs heb ik al gemerkt dat er lessen te trek ken zijn, bijvoorbeeld waar het gaat om de positie van leraren." Het CDA liet gisteren weten toch in te stemmen met het onderzoek. Eerder keerden de christen-demo craten zich tegen het initiatief van de PvdA, waar al wel een meerder heid in de Tweede Kamer voor was. Aanleiding waren klachten van scholieren die vinden dat ze door het zogeheten 'nieuwe leren' te weinig les krijgen. De PvdA kwam met het voorstel tijdens de formatie, toen het vori ge kabinet-Balkenende van CDA en WD er nog zat. CDA-Kamerlid Van Dijk stelt dat destijds nog niet helder was waar het onderzoek precies over moest gaan. Zijn partij zag weinig in een heel breed onderzoek naar twintig jaar onderwijsbeleid. Nu het onderzoek zich meer gaat richten op de vraag hoe beleid tot stand komt en wat daar voor de toekomst van geleerd kan worden, gaat het CDA wel akkoord, zegt Van Dijk. Daarbij zullen de tweede fase en de basisvorming in het voortgezet onderwijs als voorbeelden dienen. Het onderzoek moet voor het eind van dit jaar klaar zijn. Minister Plasterk gaat intussen ge woon door met zijn beleid. „Het is aan de Kamer hoe lang het gaat duren", aldus de bewindsman van Onderwijs. „Maar ik neem aan dat tijdens de werkzaamhe den de verkoop wel gewoon door gaat." roelofarendsveen - Door een kettingbotsing, waarbij zeven vrachtwa gens en een personenwagen waren betrokken, raakte het verkeer op de A4 in de richting Amsterdam gisteren totaal ontwricht. Bij het ongeluk liepen twee chauffeurs lichte verwondingen op. De betrokken bestuurders hebben waarschijnlijk onvoldoende afstand gehouden, aldus een woordvoerder van het Korps landelijke politiediensten. foto Taco van der Eb/ANP Knip de bon uit de zaterdagkrant, vul hem in en haal "De sprietatoom" voor 1 euro in huis. Minstens 210 opgepakte soldaten bij gedwongen opruimwerk gedood. hilversum - Nederland blijkt kort na de Tweede Wereldoorlog via een truc honderden Duitse krijgs gevangenen aan het werk te heb ben gezet om mijnen te ruimen. Dat blijkt uit onderzoek van het tv-programma Andere Tijden. Minstens 210 van hen kwamen tij dens het levensgevaarlijke karwei om het leven. Volgens het interna tionale oorlogsrecht mogen krijgs gevangenen niet worden gebruikt voor het ruimen van mijnen. Door hen 'ontwapende vijandelij ke militairen' te noemen, vielen ze echter niet onder de Conventie van Genève waarin dat recht is vastgelegd. Nederland nam zijn toevlucht tot de Duitse gevange nen omdat er te veel Nederlanders het leven lieten bij het ruimen, minstens vijftig. Andere Tijden zendt de documentaire over het onderwerp morgenavond uit. His toricus dr. J. Schuiten noemt de truc in het programma 'boerenbe drog'. Het probleem van de land mijnen was overigens groot: ver spreid over 5500 mijnenvelden la gen 1,8 miljoen projectielen. AMSTERDAM - Tijdens volle maan worden honden dol, bevallen vrouwen en masse en dalen de beurskoersen. Het zijn zomaar een aantal mythes die door de eeuwen zijn ontstaan rond volle maan. Een groot aantal is waar, zo blijkt uit onderzoek van ver zekeraar Reaal. In de nacht van maandag op dinsdag was het volle maan. Kinderen bleken maandagavond lastiger dan an ders. Meer dan 8 procent van de ouders had problemen met lasti ge kinderen, tegen ruim 6 pro cent op een 'normale' dag. Op de dag na volle maan zijn er 24 procent meer meldingen van in braken, maar de kans op letsel door geweld ligt 11 procent la ger. Ook is de kans dat de beurs koersen dalen 5,8 procent hoger dan op dagen dat het geen volle maan is. Een paar mythes zijn echter niet waar. Het aantal be vallingen bleef deze nacht ge lijk, net als het aantal hondenbe ten. Dat mensen veel meer alco hol drinken met volle maan is ook niet waar. den bosch - Hoewel hun inkomen is gestegen, betalen veel Nederlan ders hun rekeningen wel eens te laat. Dat blijkt uit een onderzoek in opdracht van GGN Incassospe cialisten en Gerechtsdeurwaar ders. Het aantal mensen dat reke ningen af en toe te laat betaalt is, in vergelijking met vorig jaar, licht 1 II gestegen van 51 naar 53 procent. Bij mensen bij wie het inkomen de laatste twee jaar is gestegen, loopt dit percentage op tot 60. Het aantal mensen dat te laat betaalt uit vergeetachtigheid of gemak zucht steeg van 71 naar 80 procent. pagina 36: vier vragen aan Nico Polderman Volkswagen 60 jaar in Nederland. Vier het mee en stap nu in voor slechts 8.495,-. De ruime en veelzijdige Volkswagen Fox is tijdelijk al verkrijgbaar vanaf 8.495,-. Zorg wel dat u er snel bij bent. want dit aanbod geldt tot en met 14 april. Graag tot ziens bij de Volkswagen-dealer. Volkswagen. Wie anders? 60'JA AR 8 495,-. Vanófprljs is is inclusief BTW en BPM, excl verwijder Actieperiode loopl van 27 maart Hm 14 april 2007 Brandsiofverbruik O 5,8 - 6,0 L CO, uitstoot O 139 - 144 g/knt Wijzigingen ook in uitvoeringsdetails voor behoud uilvocrlngen bevatten. Kijk voor de voorwaarden op www volkswagen nl Onderzoek naar fouten bij WAO-keuringen den haag - Voor ongeveer 5000 tot 10.000 (deels) arbeidsonge schikten moet worden bekeken of zij ten onrechte geen of een te lage uitkering hebben. Dat stelde minis ter Piet Hein Donner van Sociale Zaken gisteren. Donner was naar de Kamer geroepen door SP'er Paul Ulenbelt. Volgens het Kamer lid zijn 30.000 mensen 'in armoe de gestort' door foute (herkeurin gen door het UWV. Wedstrijdpaarden dood na mishandeling sint-oedenrode - Twee wedstrijd- paarden zijn naar nu blijkt vrijdag overleden aan mishandeling in hun stal in Sint-Oedenrode. De po litie heeft dat gisteren bevestigd. Twee andere paarden raakten ern stig gewond. De paarden maakten deel uit van de vierspan van men ner Ben Voets uit Sint-Oedenrode. Hij heeft bij de politie aangifte ge daan van mishandeling. Kamer woest over storingen ProRail den haag - In de Tweede Kamer gaan stemmen op om spoorbe- heerder ProRail sneller te voorzien van een nieuw computersysteem, na de storing die het treinverkeer in Brabant maandag platlegde. De storing op het traject Breda-Den Bosch was de derde grote in ander halve maand tijd. Reizigersvereni ging Rover vindt ook dat er iets moet veranderen. „Het gepruts loopt nu echt de spuigaten uit." Verongelukte piloot niet aan het stunten roermond - De maandag in Roer mond verongelukte Duitse piloot was vóór zijn sportvliegtuigje neer stortte, niet aan het stunten, zoals buurtbewoners dachten. De Lucht- vaartpolitie zoekt de oorzaak van de crash vooral in de geestelijke en lichamelijke gesteldheid van de 76-jarige piloot uit Mönchenglad- bach. De piloot was vermoedelijk verdwaald. GroenLinksers uiten kritiek op koers partij den haag - Ongeveer 250 leden van Groenlinks hebben een mani fest uitgebracht waarin zij kritiek uiten op de koers en het imago van de partij. Volgens het manifest is de partij als het groene en linkse alternatief aan forse erosie onderhevig' en wordt het imago van Groen Links steeds meer als elitair ervaren. De ondertekenaars willen een partij- brede discussie. Van der Hoeven: gas is niet veel te duur den haag - Minister Van der Hoe ven van Economische Zaken ge looft niet dat de consument veel te veel betaalt aan gas door een on nauwkeurige meter in het huis. De CDA-bewindsvrouw zei gisteren dat het verschil minder is dan vijf tig euro per jaar. De komende ja ren worden alle gasmeters in ons land vervangen door nieuwe, 'slim me' meters.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5