Zeeland PZC 25 Weinig groen in plan 'glazen stad' L PZC ZEEUWS-VLAANDEREN 36 en 37 Jongen ontkent mishandeling Hoezo traag Frederik Hendrikschool Sas van Gent oefent voor Heart Dance Award Woensdag 4 april 2007Tip? redtern@pzc.nl Decibellen spatten uit de auto De Ruyter in een leskist Dorpsraad Westdorpe dreigt met beroeps- en bezwaarprocedures. door Eugène Verstraeten WESTDORPE - De dorpsraad van Westdorpe betreurt het dat in het ontwerp-bestemmingsplan Glas tuinbouw Kanaalzone niets terug te vinden is van de landschapsvi sie 'Een (re)creatief plan voor Westdorpe'. Dat plan is van de hand van de Westdorpenaren C. Gadellaa en J. van Bree. Het werd vorig jaar gepresenteerd. Het plan van de Westdorpenaren biedt, in combinatie met de ont wikkeling van het glastuinbouwge bied en de verbreding van de Trac- taatweg, de nodige kansen voor de volledige invulling van de groene zone rondom Westdorpe. „Hier mee is, kunnen we zonder meer vaststellen, in het concept-bestem mingsplan op geen enkele wijze re kening gehouden, althans dat blijkt nergens uit", aldus de dorps raad in zijn ingediende zienswijze op het ontwerp-bestemmingsplan. Daarin wordt op verschillende plaatsen wel het nodige groen voorzien. De dorpsraad is echter van me ning dat dit niet het resultaat is 'van een maximale inspanning laat staan van het maximaal benutten van kansen voor groen'. De raad in een toelichting: „Wij zien derhalve met enigszins lede ogen aan dat het gebied straks pri mair is ingevuld met kassen waar bij de gewenste 'groene ontwikke ling' ergens achteraan komt." De dorpsraad vraagt de gemeente- In het ontwerp-bestemmingsplan glastuinbouw wordt te weinig aandacht besteed aan de invul ling van het groen, vindt de dorpsraad Westdorpe. raad een aparte groenparagraaf in het bestemmingsplan op te ne men en alvast geld opzij te zetten voor de verwezenlijking ervan. De dorpsraad dreigt met bezwaar- en beroepsprocedures als niet aan de wensen tegemoet wordt geko men. In totaal zijn er 24 zienswijzen in gediend naar aanleiding van het ontwerp-bestemmingsplan. Zo wijst wandeldeskundige C. Lou- werse op het gemis van wandelpa den. In het plan zijn wel een fiets route en een ruiterpad ingetekend. Louwerse pleit voor een mogelijk heid om door alle groengordels en afscheidingen te mogen wandelen en deze 'paden' aan te kleden. „Het is wellicht nog wat vroeg, maar er kan gerust wat aandacht aan besteed worden, anders is er kans dat er op het laatst geen plaats en geen geld meer voor is." De natuurgebieden in de buurt, de kreken, bezoekerscentrum de Bae- ckermat en de Zwartenhoekse zee sluis zouden een interessante rond wandeling kunnen opleveren, denkt Louwerse. Het Actiecomité de Groene Parel vindt dat veel aspecten van de glas- tuinbouwplannen nog te weinig onderzocht zijn. den haag - Een negentienjarige Terneuzenaar is het niet eens met zijn veroordeling tot een werkstraf van dertig uur wegens mishande ling van een tienjarige jongen, die vuurwerk aan het afsteken was in een park in zijn woonplaats. De man van Turkse afkomst zegt het slachtoffer te zijn geworden van een 'valse racistische' aangifte. Gisteren behandelde het Haagse gerechtshof het hoger beroep van de Terneuzenaar. De jongen zei dat de verdachte hem op 28 augus tus 2005 met de vuist in het ge zicht had geslagen. Volgens de man is hij echter het slachtoffer ge worden van een complot van de tienjarige jongen en zijn vriendjes. Deze wezen een Turkse man aan als dader. Maar volgens de verdach te wezen ze hem als dader aan om dat hij de vriend is van een vrouw met wie de jongens al eerder ruzie hadden. „Mogelijk kunnen de jongens door de aangifte hun gram op hen heb ben gehaald", opperde zijn advo caat. Hij sloot ook een persoons verwisseling niet uit omdat er meer Turkse mannen in het park komen. De hofaanklager zag geen aanwijzingen voor een racistisch complot of persoonsverwisseling en eiste een werkstraf van 30 uur. Uitspraak over dertien dagen. Tip? redactie@pzc.nl Ambtenaren traag? Een inwoon ster van Goes denkt daar sinds kort heel anders over. Ze meldde zich aan de balie van het stads kantoor en vertelde dat ze een uittreksel uit het geboorteregister kwam halen. Of ze een afspraak had, vroeg de baliemedewerkster. Nee, dat had ze niet. Sja, klonk het, dan zult u toch eerst een af spraak moeten maken. Zuchtend verstrekte mevrouw de benodig de gegevens, die keurig in de computer werden getikt. - Zo, zei de baliemedewerkster, dan is de afspraak nu gemaakt. - En wanneer kan ik terecht? -Nu! 1 SAS VAN GENT - Letterlijk met hart en ziel oefe nen dertig zevende- en achtstegroepers van de Sasse basisschool Frederik Hendrik al weken voor de Heart Dance Award, de jaarlijkse danswed strijd van de Nederlandse Hartstichting. Onder leiding van juf Ester van der Laan studeren de kin deren een dansact in over de kwalijke gevolgen van roken. Dat komt ook tot uiting in de 'kos tuums', gemaakt door de ouders. De ene helft gaat als rokerslong, de andere als gezonde long. Het stimuleren van gezonde voeding en voldoen de beweging is ook één van doelstellingen van de danswedstrijd, waar landelijk ruim 11.000 leer lingen aan deelnemen. Twee jaar geleden deed de school uit Sas van Gent ook al eens mee. Op 12 april is er een regionale voorronde in Ber gen op Zoom, de finale volgt op 9 mei in Bus- sum. foto Camile Schelstraete Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800- 0231231. het alfabet van Zeeland The Entertainment Group presenteert Groots een G 15 16 juni 2007 Philips Stadion Eindhoven 0TS GEWELDIG GIGANTISCH GASTRONOMI! Kaartverkoop ooor ticketservlce v.a Se grotere posikar.toren VWsen GW'K's 0%C-3001250 0,45 p.mAUB Tcketshop, Wiv.icketservice.nl en de Dekentje voorverkoopadressen PHILIPS STADION* Informatie over VlP-airangemenlKn vind! u op ww.enlertainmemgroup.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59