zijn geschoold op trapveldje PZC Remise Provoost op NK dammen Drankgebruik bezorgt ex-ster Maradonna hepatitis PZC Woensdag 4 april 2007 41 De Axelse broers Jeroen, Erwin, Stefan en Dennis van de Broeke (vlnr) begonnen hun voetbalcarrière bij AZVV, maar zijn uitgewaaierd over de betere clubs in de streek. Jeroen en Erwin spelen bij Hoek, Stefan en Dennis bij Terneuzense Boys. foto Wim Kooyman kwam later ook in de verdediging terecht." Jeroen, Stefan en Dennis waren al in de jeugd voorbestemd om op een verdedigende positie te recht te komen. Jeroen: „Ik kwam op een goed mo ment bij Terneuzense Boys in het eerste. Als jonge speler heb ik veel geleerd van routiniers als Mare de Kunder, Jack Scheele en Ronald Gort. Dat mist Dennis nu, omdat ze een jonge ploeg hebben die in alle linies tekort schiet." Dennis: „De stap is nogal groot ge weest voor mij. We komen fysiek en tactisch overal tekort." Jeroen: „Wat wij bij Hoek missen, is een type Patrick Naudts, een echte lei der." Dennis: „Wat we bij Terneu zense Boys tekort komen...?" La chend: „Een speler of twintig, denk ik." „De trainerswissel kwam eigenlijk al te laat", vindt Dennis. „Het was toen al niet meer te redden. De trainer die we nu hebben, werkt meer op techniek, doet veel meer met de bal en is op tactisch gebied sterker. Ik vind hem beter dan de vorige, dus zo'n diploma zegt ei genlijk niets." Erwin: „Ik heb nooit zo de ambitie gehad om ho gerop te gaan. Dat is pas later geko men. Ik zit goed bij Hoek 2. Het is niet zo dat we er maar bij hangen en dat alles naar het eerste elftal gaat." Stefan: „Dat geldt ook voor Terneu zense Boys. Wij krijgen net zo goed aandacht en spelen op een behoorlijk niveau." Erwin: „Ik ben een paar jaar geleden pas wegge gaan bij AZW, maar zag op het laatst ook dat het daar behelpen is. Bij Hoek 2 is het nog beter georga niseerd dan bij AZW 1. En als je kijkt naar het niveau van die klas se. Je ziet het toch aan Zaamslag? Ze spelen onderin, halen een don kere spits en staan drie weken la ter bijna bovenin. Dat zegt ge noeg." Drie van de vier broers zijn voor Ajax, alleen Erwin is voor PSV. Dat levert soms aardige discussies op, vooral na de laatste uitschieter van Ajax in Eindhoven. Het is de laatste jaren wel wat stil ler geworden in huize Van de Broe ke. Jeroen en Erwin wonen niet meer thuis. „Ik heb het veel rusti ger gekregen", zegt moeder Tanne- ke, die supporter is van de twee clubs van de jongens en natuurlijk ook met voetbal vergroeid is. „Ik heb het altijd graag gedaan, hoor, elke dag die voetbalkleren wassen. Daar raak je aan gewend met vijf voetballers in huis." Knie-operatie Jeroen van de Broeke onder gaat vandaag in Terneuzen een kijkoperatie aan de rechter knie. De blessure liep hij op in de thuiswedstrijd tegen SSV'65. Het onderzoek leverde een va ge diagnose op. Volgens de Bel gische chirurg Cools is de me niscus beschadigd en zijn de kruisbanden geraakt. De kijkoperatie moet vandaag uitsluitsel geven hoe lang de verdediger is uitgeschakeld. Broer Erwin maakte van de nood een deugd. Door de bles sure van Jeroen was hij zater dag wisselspeler in het duel met IJsselmeervogels. SOEST - Op het NK dammen heeft Bennie Provoost gisteren remise gespeeld tegen Anton van Berkel, de Tilburger die vorig jaar het we reldrecord simultaandammen ver beterde. Provoost slaagde er in de rechtervleugel van zijn tegenstan der op te sluiten, maar hij kon niet verhinderen dat van Berkel uit de opsluiting ontsnapte. Na ruim vier uur spelen kwamen de twee remi se overeen. Kees Thijssen staat met nog vier ronden te gaan alleen aan kop. Pro voost staat na de remise op de veertiende en laatste plaats. door Frans Lindenkamp SAO PAULO - Oud-stervoetballer Di ego Maradona (46) heeft hepatitis en zal minstens twee weken het bed moeten houden. De Argentijn se oud-wereldkampioen, die een lang verleden kent van cocaïnever- slaving, heeft de leveraandoening opgelopen als gevolg van overvloe dig drankgebruik. Maradona verblijft sinds eind vori ge week in een sanatorium in de hoofdstad Buenos Aires. Hij werd daar onder dwang van zijn per soonlijke arts opgenomen met ver schijnselen van alcoholvergiftiging. De ex-ster zou tien flessen cham pagne soldaat hebben gemaakt in de twee dagen die voorafgingen aan zijn ziekenhuisopname. Volgens Cahe, al dertig jaar zijn persoonlijke dokter, heeft Marado na zijn cocaïneverslaving verruild voor een alcoholverslaving. Inhoud pakket: 11 tenues 12 paar kousen 1 keeperstenue 1 teamtas. De PZC biedt abonnees i.s.m. het sportmerk Legea de mogelijkheid tegen een gereduceerde prijs een compleet teampakket af te nemen voor een team. Abonnees kunnen het teampakket (ter waarde van 475,-) bestellen voor de speciale prijs van 325,-. U kunt het teampakket bestellen op www.pzc.nl/abonneevoordeel. Vul het bestelformulier in. Voor meer info www.legea.nl of bel (076) 533 55 55. PZCWillem Adnaansens Dennis van de Broeke (19) beroep: student bouwkunde club: Terneuzense Boys positie: verdedigende middenvelder Jeroen van de Broeke (25) beroep: elektriciën club: Hoek positie: centrale verdediger Stefan van de Broeke (22) beroep: boekhouder club: Terneuzense Boys positie: voorstopper Erwin van de Broeke (27) beroep: onderhoudsmonteur club: Hoek positie: verdedigende middenvelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43