AxeIse broers Posthuma meldt zich voor zege Driedaagse Jan Ullrich is nog lang niet van dopingzaak af Even dollen tijdens laatste training 40 Woensdag 4 april 2007 PZC Paolini wint eerste rit van De Panne, Rabo zet in op nieuwe kopman. door Ad Pertijs ZOTTECEM - Joost Posthuma wilde goed zijn in de Driedaagse van De Panne. In de eerste etappe van de traditionele opwarmingskoers van de Ronde van Vlaanderen liet de 26-jarige Tukker van Rabobank zien dat hij inderdaad een serieuze gooi gaat doen naar de eindzege. Posthuma kwam in Zottegem als vijfde over de streep, elf seconden na ritwinnaar Paoloni en diens vluchtgenoot Ballan. In het klasse ment heeft Posthuma, vanwege de bonificatieseconden, een achter stand van zestien seconden op zijn voorlopig grootste concurrent Ballan. Achter hem hoeft hij nor maal alleen Roesems (één seconde achterstand) te vrezen. De rest staat op minstens veertig secon den. „De basis voor een goed klasse ment is gelegd", stelde Posthuma na de rit van gisteren. Precies zoals het de bedoeling was geweest. „Van deze wedstrijd heb ik een doel op zich gemaakt. Omdat er een tijdritje in zit. De Ronde van Vlaanderen komt later wel." Vooraf waren er wat twijfels over de vorm van Posthuma. „Niet bij mij", stelde de renner. „Het kwam over alsof ik niet goed was in Pa- rijs-Nice. Het enige wat daar niet goed ging, was de bergaankomst in Mende. Die was te steil voor mij en daar raakte ik in het klasse ment op achterstand." Op weg naar Zottegem liet Posthu ma zien dat het met zijn vorm wel goed zit. Hij forceerde de ontsnap ping, waaruit een kopgroep van ze- De Driedaagse van De Panne wordt door de ploeg van Rabo bank serieus genomen. Joost Posthuma is kopman en moet toeslaan in de laatste tijdrit. ven renners ontstond. Posthuma leidde de dans op de kasseien en knalde hard omhoog op de hellin gen. „Hij behoorde tot de drie bes te renners", vond ploegleider Erik Dekker. De ploegleider van Rabobank was uiteraard tevreden met de man die hij de avond ervoor tot kopman had gebombardeerd. Het maakte onderdeel uit van het voornemen om Posthuma voornamer te ma ken. Het dwingt de Tukker volgens Dekker geconcentreerd te koersen en hij leert zo ook finales rijden. „Petje af voor wat hij vandaag ge daan heeft", stelde Dekker, die ver wacht dat Lampre (de ploeg van Ballan) de koers gaat controleren tot de afsluitende tijdrit. Vandaag rijdt het peloton vanuit Zottegem terug naar de kust (Oost- duinkerke), morgenochtend is er een korte rit rond De Panne en 's middags volgt de afsluitende tijdrit van elf kilometer. Van de Broekes hebben gekozen voor de betere clubs in de streek. door Frits Bakker AXEL - Op het trapveldje bij de een denvijver speelden ze na school partijtjes van twee tegen twee. De Axelse broers Van de Broeke zijn opgegroeid met de bal, werden al vroeg lid van AZW en zijn daarna uitgewaaierd naar de betere clubs uit de buurt. Jeroen speelt op het hoogste ni veau bij Hoek maar is uitgescha keld door een zware knieblessure. Erwin speelt bij Hoek in het twee de team, Stefan en Dennis dragen de oranje-zwarte kleuren van Ter- neuzense Boys. Het verhaal van een Axels voetbalgezin. Het plagerige lachje is goed be doeld. Dennis, de jongste van de vier, wordt uit zijn tent gelokt over zijn eerste, nogal rampzalige jaar bij Terneuzense Boys. „Het is me wel een start geweest, Den nis... Met die rode kaart voor een supporter, een trainer die niet mag trainen en al die strafschop pen tegen. Hoeveel zijn het er ook weer geweest?" „Tien of elf', zegt Dennis lacherig. „Toch zonde hè", vinden Jeroen en Erwin. „Dan krijg je eindelijk eens een premie voor een overwin ning en moet je alles gelijk weer in leveren, omdat er een winstpunt wordt afgetrokken..." Vader Frans van de Broeke (59) schuift aan om de orde te herstel len. De aandacht keert terug naar de zaterdagen waarin voetbal cen traal staan en naar de stand van za ken tegen het eind van de competi tie. Jeroen is met Hoek 1 nog in de ra ce om de topvijf van de hoofdklas se te halen, al moet hij zelf in de komende weken toekijken. Dennis heeft zijn debuut in het eerste van Terneuzense Boys op een slecht moment gemaakt. Stefan speelt een trapje lager in het tweede van Terneuzense Boys en is tevreden met die rol. En Erwin, de oudste, voelt zich thuis bij Hoek 2. Al is die ene ervaring onvergetelijk. Met het eerste van Hoek mocht hij in de winter meedoen tegen Deinze. Met een zekere trots: „Ik scoor an ders nooit, maar die avond maakte ik twee fantastische goals." Terug in de tijd. Frans van de Broe ke vertelt: „Alle vier zijn ze op voetbal gegaan toen ze vijf waren. Ik was van AZW, dus gingen de jongens daar ook spelen, maar het werd snel duidelijk dat ze daar niet verder kwamen." Jeroen is als eerste vertrokken, toen hij acht was, later volgden de drie broers. Frans: „Ik heb altijd ge zegd: je moet zo hoog mogelijk proberen te voetballen. En je moet er alles voor over hebben om ver der te komen. Talent heb je of je hebt het niet, maar karakter en conditie kun je zelf aankweken. Ik zei altijd: als je jong bent, kun je nooit moe worden." Of er verschil in talent is? Drie vin gers wijzen in de richting van Den nis, de jongste, die te bescheiden is om het te beamen. „Dennis is tweebenig", zegt Erwin, „dat heeft hij voor op ons." Dennis: „Mijn rechter is wel iets beter, maar schrijven doe ik links." En talent zegt ook niet alles. Ste fan: „We speelden de partijen al tijd met Jeroen en Dennis, de bete re voetballers, tegen Edwin en mij. Maar wij gaven ons nooit gewon nen." De bezieling zat er van jongs af aan in. De broers zijn van huisuit altijd aangespoord om fanatiek te sporten. „Ik heb ze nooit moeten dwingen, want ze vonden het zelf heel leuk. We trokken er elke zater- 'Wat wij bij Terneuzense Boys missen? Een speler of twintig, denk ik' dag met zijn allen op uit. 's Mor gens voetballen bij AZW, 's mid dags hardlopen. Dan zochten we een trimloop van Aloy uit." „Het heeft ons in het voetbal ver der geholpen", vinden ze. Stefan: „We hadden conditioneel altijd een voorsprong als we aan de voor bereiding begonnen. Want we had den in de zomer in Axel elke dag duurloopjes rond de kreek ge daan." Jeroen: „Ik werd, toen ik bij Hoek kwam, in het begin wel van het kastje naar de muur gestuurd, omdat ik positioneel niet meekon. Maar ze liepen me er niet uit op trainen. En dan komt de rest van zelf" De afkomst heeft zich nooit verloo chend. Op het veld is de stijl her kenbaar en lopen de posities niet ver uit elkaar. Erwin: „Ik ben als enige begonnen als keeper, maar Wayne Rooney (links) dolt in het Olympisch Stadion van Rome met zijn ploeggenoot Cristiano Ronaldo. Het duo staat vanavond met Manchester United in de kwart finale van de Champions League tegenover AS Roma. De andere kwartfinale gaat in Londen tussen Chelsea en het Spaanse Valencia. foto Cregorio Borgia/AP door onze sportredactie BONN - Jan Ullrich is gestopt met wielrennen, maar is nog niet af van de gevolgen van de affaire Puerto, de dopingzaak die het laat ste jaar van zijn carrière heeft ver gald. Het parket in het Duitse Bonn heeft bekendgemaakt dat de zak ken bloed die gevonden zijn in het kabinet van de Spaanse arts Eufe- miano Fuentes wel degelijk afkom stig waren van Ullrich. „Er bestaat geen twijfel dat het ge vonden bloed aan Ullrich toebe hoort", aldus Friedrich Apostel van het parket in Bonn. Hij onderzoekt een klacht wegens afpersing tegen de wielrenner, die als gevolg van de affaire vorig jaar uit de Tour de France was geno men en later werd ontslagen door zijn ploeg T-mobile. De oud-renner heeft onlangs - na eerdere weigeringen - DNA-materi- aal afgestaan aan de rechtbank. Daaruit blijkt dat de zakken bloed met de opschriften 'Jan' en 'Num mer i' en 'zoon van Rudi' wel de gelijk aan hem toebehoorden, zo gaf het parket in Bonn aan. De 33-jarige Ullrich, die in 1997 de Tour de France won, heeft altijd ontkend contact te hebben gehad met Fuentes. De Spaanse arts wordt verdacht van een grootscha lig dopingproject met tal' van top sporters. Romario krijgt extra kans voor duizendste Rio DE JANEIRO - Romario heeft een extra kans gekregen zijn dui zendste doelpunt toch in het Mara- cana te maken. Zijn club Vasco da Gama heeft besloten de 41-jarige oud-PSV'er ter wille te zijn en de bekerwedstrijd van vanavond te gen Gama te verplaatsen naar het befaamde stadion. Feyenoord stelt geen prijs meer op Kolkka ROTTERDAM - Joonas Kolkka ver trekt aan het eind van dit seizoen bij Feyenoord. De Fin heeft van de leiding van de club te horen gekre gen dat zijn contract niet wordt verlengd. Kolkka (32) kwam afgelo pen zomer over van ADO Den Haag, maar is geen vaste waarde. Henk Houwaart stapt op bij Sint Truiden BRUSSEL - De Nederlandse trainer Henk Houwaart is opgestapt bij de Belgische eersteklasser Sint-Trui den. De 61-jarige coach was pas vier maanden in dienst van de nummer veertien van de ranglijst. De voormalige Hagenaar voelde zich niet meer op zijn gemak bij deze club. Chelsea komt in juli opnieuw naar de Kuip ROTTERDAM - Feyenoord oefent in de voorbereiding op het nieuwe seizoen opnieuw tegen Chelsea. De regerend kampioen van Enge land komt woensdag 25 juli naar de Kuip en heeft aangekondigd met de sterkst mogelijke ploeg aan te treden. Lenton zwemt nieuwe toptijd op 100 meter SYDNEY - Libby Lenton heeft het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De Australische zwom tijdens een gemengde estafette in Sydney, in een wedstrijd tussen Australië en de Verenigde Saten, naar een tijd van 52,99. De oude toptijd stond op naam van Britta Steffen (53,30). Krajicek redt het niet tegen Russische Safina AMELIA ISLAND - Michaëlla Krajicek is in de tweede ronde van het ten nistoernooi van Amelia Island uit geschakeld. De Nederlandse bood knap weerstand tegen Dinaro Safi na, maar verloor toch in twee sets van de als vijfde geplaatste Russi sche speelster: 4-6 5-7.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42