Plan voor speelhal in Reimerswaal Kritiek op voorlopig plan oesterputten MEGA. PAASSHOW PZÊ Vrije afslag Goes blijft J mi KAMPEN ZOUTELANDE en KOUDEKERKE Schoenmodes VAN DER SLOOT Beschermt hart en bloedvaten! DE RODE PIEAREN BEZORGERS GEZOCHT IN Wpzc Woensdag 4 april 2007 29 SCHOENMODE Lange Delft 48, Middelburg Houdt de bloedvaten schoon Voor een verantwoord cholesterolgehalte Goed voor de bloeddruk Slechts één capsule per dag Biedt de meest uitgebreide bescherming REUKLOZE I 8 cent FORMULE! PER DAG! E C 0 P 0 N Lucovitaal* Visolie Knoflook 90 capsules 14," NU 2 verpakkingen voor de prijs van 1! ET /erkriiqbaar bij: Drogisterij Kruiderij MiddeHmrj»-Gocs-Vli".singen wwvv.derodepilaren.nl Paintball, lasergamen en oud-Hollandse spelen in Reimerswaal. door Luc Oggel kruiningen - Lasergamen, paint- ballen en oud-Hollandse spelen. Dat kan straks wellicht allemaal in Reimerswaal. Het college van bur gemeester en wethouders staat welwillend tegenover een plan voor een grootschalig activiteiten centrum, maar wil eerst nog wat meer duidelijkheid. Initiatiefnemer van wat een dagre- creatieve voorziening moet wor den, is een ondernemer uit Yerse- ke. Hij wil nog niet met naam en toenaam in de krant totdat alles rond is. Hij verwijst door naar het Gelderse bureau Trajectum, dat hem adviseert. Volgens directeur J. Klaassen van Trajectum bestaan de plannen uit een twee verdiepingen tellende hal met horecagedeelte voor het lasergamen en de oud-Hollandse spelen. Ook in een parkeergelegen heid is voorzien. De hal en het par keerterrein zullen, zegt Klaassen, UJ In de gemeente Reimerswaal kom wellicht een accommodatie met dagrecreatieve voorzienin gen. Het college van B en W wil nog wat meer duidelijkheid. samen zo'n 1200 vierkante meter in beslag nemen. Voor het paint- ballen, een buitenactiviteit, is nog eens een terrein van vierduizend vierkante meter nodig. Momenteel zijn drie locaties in beeld: bedrijventerrein De Poort bij Rilland, de Zandweg in Krui ningen (naast restaurant Inter Scal- des) en aan de Zanddijk in het Yer- sekse buitengebied. Afhankelijk van de uiteindelijke locatie bestaat de kans dat de activiteiten op twee verschillende plekken zullen wor den aangeboden. „Als de hal op het bedrijventerrein komt, zal het paintballen ergens anders moeten gebeuren", aldus Klaassen. „Je zou dan busjes kunnen laten rijden tus sen de twee locaties." Wethouder J. Sinke liet gisteren weten dat het collegebesluit onver wacht is aangehouden. „Het ad vies was om medewerking te verle nen, maar we houden het toch lie ver nog een keer tegen het licht. We hebben nog een aantal vragen, met name over de locaties willen we wat meer duidelijkheid heb ben. Wordt het wat, en waar wordt het dan wat?" Een hobbel is in elk geval al geno men: als het centrum er komt, zal het op zondag gesloten zijn. De ini tiatiefnemer hoopt nog dit jaar te kunnen beginnen. Het totale plan kost bijna één miljoen euro. Reimerswaalse fracties vinden dat bedrijven te veel worden beperkt. door Luc Oggel kruiningen - De meeste raadsfrac ties in de gemeente Reimerswaal zijn teleurgesteld over het con cept-bestemmingsplan voor de oes terputten in Yerseke. Ze missen vi sie en vinden dat het de oesterbed- rijven te weinig mogelijkheden biedt om uit te breiden. Het stuk werd gisteravond bespro ken tijdens de opiniërende raads vergadering. Ook twee mannen van de praktijk, oesterboeren H. Verwijs en K. van IJsseldijk, waren naar Kruiningen afgereisd om hun ongenoegen te uiten. Ze stelden vast dat het plan na de inspraak niet is aangepast. „Zonder uitbrei dingsmogelijkheden zijn de bedrij ven ten dode opgeschreven. Dat gaat zeker tot planschadeclaims lei den", bezwoer Verwijs. Van IJssel dijk kondigde aan desnoods in strijd met het plan te zullen bou wen. Een nieuw bestemmingsplan voor de oesterputten is al twee jaar in de maak. In de tussentijd kunnen de bedrijven niets. Maar ook het concept laat weinig ruimte tot uit breiding, constateerden de meeste fracties. Leefbaar Reimerswaal keurde het plan in zijn geheel af „In dit stuk is niets mogelijk", al dus fractievoorzitter M. Weststra- te. Ook CDA'er P. Koeman vond het conceptplan tegenvallen. „Wij hadden meer visie en ambitie ver wacht. Nu zit de zaak op slot." A. Jumelet (Christenunie) maan de het college tot spoed. Hij ziet het liefst een gulden middenweg: een combinatie van modernise ring en behoud van het authen tieke karakter. Wethouder J. Sinke (SGP) sprak van een 'moeilijk plan'. De visie van het college is volgens hem om de bedrijven niet te belemmeren, maar niet op zodanige wijze dat de cultuurhistorische waarde wordt aangetast. „Het is een span ningsveld waar je nooit helemaal uitkomt." Sinke beloofde de gevoe lens van de raad mee te nemen. Een - toegevoegd - onderdeel van het plan waar alle fracties wél posi tief over waren, is de uitbreiding van onderzoeksinstituut Imares. De Yersekse vestiging moet een re gionaal onderzoekscentrum wor den. Het aantal onderzoekers zal toenemen van achttien tot zo'n veertig. door Frank Balkenende goes - Al een tijdje kunnen auto mobilisten die van de snelweg ko men bij het kruispunt Deltaweg/ 's-Heer Hendrikskinderendijk Goes in zonder voor een verkeers licht te hoeven wachten. De pro vincie wil de vrije 'rechtsaffer' nu permanent maken, omdat die de weg tussen Goes en 's-Heer Arendskerke ontlast. Metingen van de provincie tonen aan dat de 'vrije entree' verkeer aanspoort om via de snelweg van Heinkenszand naar Goes te rijden. Het is één van de maatregelen om het aantal verkeersbewegingen op de provinciale weg N664 terug te dringen. Bij de rotonde Tiendenplein is sinds eind 2005 slechts één rijstrook beschikbaar. Ook daar is het doel auto's en vrachtwagens naar de snelweg te dirigeren. De provincie vraagt de gemeente Goes de wegversmalling tussen Tiendenplein en Deltaweg defini tief aan te leggen. De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! www.opelzeeland.nl DONDERDAG, VRIJDAG, ZATERDAG, 2E PAASDAG 10.00-18.00 U. verkrijgbaar in rood navy Oude Markt 20, Vlissingen Tel. 0118-412764 Word dagbladbezorg(st)er vari de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat-bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Indien van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning woeden overlegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31