Winkeliers extra alert op Goede Vrijdag Leenhouts Slaapspeciaalzaak Jongeren mogen langer werken www.leenhouts-bedden.nl Snelheidsrecord voor TGV C ARP E r pzc Woensdag 4 april 2007 1 5 Ondernemers verwachten problemen door vroege sluiting. den haag - Winkeliers zetten dit jaar meer beveiliging in op Goede Vrijdag, om problemen door de verplichte vroege sluiting te voor komen. Scheldpartijen en agressief gedrag door het winkelend pu bliek komen de afgelopen jaren steeds vaker voor. Dat zegt ad junct-directeur Sjoerd Veenstra van de Raad Nederlandse Detail handel (RND). De winkeltijdenwet verplicht de winkeliers de deuren op de vrijdag voor Pasen om zeven uur 's avonds te sluiten. Volgens Veens tra is er veel onbegrip omdat klan ten gewend zijn dat het op vrijdag koopavond is. „leder jaar geven onze leden weer aan dat het aantal incidenten toe neemt. Winkeliers zullen daarom voor zeven uur extra beveiliging in zetten om de winkel te kunnen sluiten." De problemen doen zich volgens Veenstra in het hele land voor. „Het beperkt zich zeker niet alleen tot de Randstad. Het speelt door het hele land in alle grotere steden." De RND wil daarom van de ver plichte winkelsluiting op Goede Vrijdag af De vroege sluiting op de vrijdag voor het paasweekend is niet meer van deze tijd, zegt Veenstra. „De meeste mensen moeten tegenwoordig gewoon wer ken op Goede Vrijdag en dan wil len ze dus ook boodschappen doen voor Pasen." Veenstra reali seert zich dat de winkeltijdenwet voor vrijdag niet meer aangepast kan worden. „Daarom geven wij onze leden in structies om van tevoren duidelijk aan te geven dat de winkel om ze ven uur dichtgaat." Hij hoopt dat politie en gemeenten niet te hard optreden als winkeliers toch iets la ter dichtgaan. Het CDA en de Christenunie zijn tegen een verdere verruiming van de openingstijden. Oppositiepartij WD ziet de winkeltijdenwet lie ver verdwijnen. Tweede-Kamerlid Charlie Aptroot. „Het is overheids- betutteling die door klanten en winkeliers niet begrepen wordt." den haag - Jongeren van dertien en veertien jaar mogen meer uren per week gaan werken. Ook in het artistieke circuit versoepelt minis ter Donner van Sociale Zaken de regels. Op zaterdag mogen de jongeren voortaan zeven uur werken, een uur meer dan voorheen. Door de week mogen ze een uurtje vroeger beginnen, om 7.00 uur in plaats van 8.00 uur. Kinderen van dertien en veertien jaar mogen vaker optreden in films of op podia. Buiten de vakantie mogen ze 24 keer per jaar optreden. Dat was vijftien keer. Voor kinderen van zeven tot en met twaalf jaar blijft het maximale aantal optredens per maand 12. Wel mogen ze voortaan bij serie producties (een tv-soap bijvoor beeld) 24 keer per jaar optreden. De versoepeling is ingegeven door onder meer de versimpeling van de Arbeidstijdenwet zoals die afge lopen zondag is ingegaan. Donner meent dat de aangepaste regels be ter aansluiten op die in omringen de landen. Bovendien passen ze beter bij de opname- en uitvoe ringsschema's. Dorpsplein 31-33 Schoondijke +31(0) 117 401 582 PARIJS - Een Franse TGV heeft gisteren een nieuw snelheidsrecord voor een trein op rails gehaald. De hogesnelheidstrein bereikte op een traject tussen Parijs en Straatsburg een snelheid van 574,7 kilometer per uur. Het oude re cord stond op 515 kilometer per uur. foto Francois Mori/AP Nieuw in de Leenhouts collectie: Carpe Diem De unieke constructie maakt deze bedden buitengewoon comfortabel. Door het plaatsen van een drukontlastend bodemsegment zinken de veren van de matras weg wanneer deze extra zwaar worden belast. De matras wordt daardoor flexibeler en voegt zich geheel naar de vormen van uw lichaam. Medische kringen in Zweden bevelen Carpe Diem bedden aan bij ernstige rugklachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15