'Uitstel buitengebied legt zaken niet lam' Start werk aan dijk Burghsluis Spinningmarathon in Onderdak is vooral een heel gezellig feest Fotowedstrijd bij wereldwinkel Pontje Anna-Jacobapolder - Zijpe komt misschien weer in vaart 26 Woensdag 4 april 2007 PZCS De oude steenbekleding wordt vervangen door nieuwe. foto Marijke Folkertsma Huidige bekleding voldoet niet meer aan veiligheidseisen. door Piet Kleemans BURGHSLUIS - Het werk aan de dijk bij Burghsluis is begonnen. In op dracht van het Projectbureau Zee weringen - een samenwerkingsver band tussen Rijkswaterstaat en de waterschappen - wordt de bekle ding van de dijk vervangen. De verzwaring van 3,2 kilometer dijk bij de Burgh- en Westlandpol- der is onderdeel van het in 1996 begonnen project Zeeweringen. Op het dijkvak wordt onder de ge middelde laagwaterlijn nieuwe stortsteen geplaatst. Daar bovenop komt een laagje gietasfalt en ter wijl dat asfalt nog zacht is wordt er een ongeveer tien centimeter dikke laag kleinere stenen op ge stort. Dat is, zegt M. Daenen van het Pro jectbureau Zeeweringen, vooral terwille van het groen. Boven de laagwaterlijn wordt de bekleding zierikzee - De Wereldwinkel Schouwen-Duiveland houdt een fotocompetitie voor kinderen van zes tot zestien jaar. Het thema is My Fair Trade World. Een portret of een actiefoto: alles mag bij de fotowedstrijd. De enige voorwaarde is dat er een Wereld winkelproduct op de foto staat. De Wereldwinkel wil de kinderen met de fotocompetitie in contact brengen met producten, verkregen uit eerlijke handel. van Doornikse steen weggehaald en vervangen door modernere - meer veiligheid biedende - bekle ding. Er komen betonzuilen voor in de plaats. De Haringmanblok- ken - platte betonsteen met 'deuk' - wordt zoveel mogelijk herge bruikt, maar dan wel in combina tie met een laag folie om wegspoe len van zand en in het verlengde daarvan verzakkingen - te voorko men. De nieuwe constructie moet zeker vijftig jaar meegaan. Dat de bestaande flora en fauna op de dijk tijdens de werkzaamhe den verstoord worden is volgens Daenen onvermijdelijk. „Maar we proberen wel zo zorgvuldig moge lijk te werk te gaan om die versto ring tot een minimum te beper ken. En het is ook onze ervaring dat de natuur zich heel snel her stelt. Vorig jaar is de dijk bij West- kapelle door ons onder handen ge nomen, maar dat ziet nu alweer aardig groen", aldus Daenen. De werkzaamheden aan de dijk bij de Burgh- en Westlandpolder moe ten voor oktober zijn afgerond. Kinderen kunnen hun foto's tot 30 april inleveren bij de Wereld winkel Schouwen-Duiveland, Ver- renieuwstraat 1 in Zierikzee. De beste fotografen van de plaatse lijke wereldwinkels mogen vervol gens meedoen aan Europese com petitie. De winnaars van die wed strijd kunnen een digitale camera met draagbare printer (eerste prijs), een digitale camera (tweede prijs) of een mp3-speler (3e prijs) winnen. Ruim veertig plannen wachten op besluit gemeente. door Ali Pankow zierikzee - Drie maanden uitstel voor vaststelling van het beleid voor het buitengebied van Schou wen-Duiveland wil volgens wet houder R. van der Wekken niet zeggen dat daarmee alle zaken wor den lamgelegd. Hij pareert daarmee de felle kri tiek van de WD dat de trage be sluitvorming absoluut niet meer te verkopen is aan ondernemers die eindeloos lang moeten wachten voordat zij hun bedrijven verder kunnen ontwikkelen. De wethouder erkent dat er vaak een lange adem nodig is in dit soort planologische procedures. Van de ruim veertig plannen die bij de gemeente zijn ingediend, da teert de oudste aanvraag van 1990. Van der Wekken heeft er echter Cursus Welzijnshuis voorkomt valpartijen zierikzee - Het Welzijnshuis Schouwen-Duiveland geeft bin nenkort een cursus 'In Balans' voor senioren. De cursus moet er voor zorgen dat ouderen minder snel vallen en dat de schade be perkt blijft. Fysiotherapeute Loura Philippo geeft deskundige begelei ding. De cursus vindt plaats in de Harmonie in Zierikzee. Er zijn vier bijeenkomsten op 10, 17, 24 april en 1 mei. De lessen duren van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden via 0111-453444 of info@welzijnshuis.nl. Hennepplanten op zolder gevonden middelburg - Bij een inval in een woning aan de Roozenburglaan in Middelburg trof de politie giste rochtend een professionele hen nepplantage aan. Op de zolderver dieping van het rijtjeshuis waren 258 planten bijna oogstrijp. Medewerkers van de gemeente hebben de plantage gisteren ont manteld en afgevoerd. Aangezien de hennepplanten werden ont dekt in een woning van de Middel burgse corporatie Woongoed moe ten de bewoners van het huis de woning nu verlaten. vertrouwen in dat er met het nieu we beleid 'Buitengebied in Bewe ging' schot in de zaak zal komen. „Ondanks die verschuiving van drie maanden met het raadsbe sluit gaan we door met het toetsen van de plannen", zegt Van der Wekken. Hij benadrukt dat zon snelle toetsing, een zogeheten quick scan, moet uitwijzen welke aanvragen één op één passen bin nen de huidige regels. Als dat het geval blijkt te zijn, kunnen die plannen in een stroomversnelling komen zodra de raad eind septem ber het beleid officieel vaststelt. Aan plannen die niet volledig bin nen dat beleid passen, zal ge schaafd moeten worden, maar minder gedetailleerd dan voor heen, luidt de verwachting. Vol- Snelle toetsing moet ruimte bie- den aan plannen die nu al passen binnen de regels voor ontwikke lingen in Buitengebied. Besluit in raad drie maanden uitgesteld. Motorrijder botst op auto in Zierikzee zierikzee - Een onoplettend mo ment van een 2t-jarige motorrij den zorgde maandag rond 18.00 uur op de Nieuwe Kooiweg in Zie rikzee voor een aanrijding. De motorrijder zag te laat dat een automobilist, die voor hem reed, moest remmen. Hij botste daar door achterop de auto. De motor rijder liep letsel op aan zijn hand. De automobilist, een 61-jarige man uit Rotterdam, bleef onge deerd. Zowel de motor als de auto raakten bij flink beschadigd door het ongeval. Beeld Bonifacius uit oude kastanjeboom kwadendamme - De versleten kas tanjeboom in de achtertuin van de pastorie in Kwadendamme krijgt een mooie herbestemming. Peter Verlaan uit Kats gaat er een beeld van Bonifacius van maken op verzoek van de rooms-katholie- ke parochie. Er wordt nog geld voor ingeza meld. Verlaan begint half april met zijn werk. Het beeld van de heilige Bonifa- tius komt aan de [ohan Frisostraat, tussen de kerk en het parochie huis. gens de wethouder voorziet het nieuwe beleid immers in ruimere mogelijkheden voor ontwikkelin gen in het Buitengebied. Onder het motto 'voor wat, hoort wat' steggelt de gemeente nu nog wel met de provincie over wat het begrip 'verevening' in feite in houdt. Het betreft het uitgangs punt dat ondernemers die hun be drijf in het buitengebied willen vestigen of een bestaand bedrijf daar willen uitbreiden, daarvoor ook iets ten gunste van het land schappelijk aanzien moeten doen. De gemeente Schouwen-Duive land loopt landelijk voorop met de wijze waarop dit nieuwe beleid voor het buitengebied wordt opge steld. Dat gebeurt in nauw overleg met tal van groeperingen binnen de bevolking. Om alle inbreng van die kant recht te doen, heeft het college gekozgn voor drie maan den uitstel. Tussentijds krijgt de raad in een besloten zitting wel in zicht in de ingediende aanvragen. World of drinks is genomineerd voor prijs zierikzee - Slijterij World of Drinks in Zierikzee hoort bij de beste tien slijters van Nederland. Het bedrijf dingt nu mee naar de titel slijter van het jaar 2007, een wedstrijd van de SlijtersUnie on der drankenhandelaars in Neder land. World of Drinks is het enige genomineerde bedrijf in Zeeland. Volgens het juryrapport is het be drijf bruisend en modern en bij zonder. In de komende maanden zal de ju ry definitieve keuze maken, 4 juni volgt de uitslag. Bisschop Muskens viert eerste paasdag in Goes goes - In de Rooms Katholieke Maria Magdalenakerk in Goes viert bisschop Muskens op eerste paasdag de pontificale hoogmis. Pater Paul van Lufelen is hierbij ook aanwezig. Het jongenskoor van de Zeeuwse Koorschool uit Goes zingt tijdens de hoogmis Gregoriaanse gezan gen en enkele werken van de com ponist Mozart. De leiding is in handen van diri gent M. van Westen. De viering in de Maria Magdalena kerk begint om 10.30 uur. Opbrengst voor Roparun en twee 'eilandelijke projecten'. door Cornelleke Blok zierikzee - Het wordt flink zwe ten, aanstaande zaterdag in sport centrum Onderdak in Zierikzee. Hoge bergen, diepe dalen en me terslange sprints 'moeten getrot seerd wordemtijdens de spinning marathon van sportschool Sport- worxs. Zo'n 220 mensen (verdeeld in teams) hebben zich al aange meld voor de marathon, die van t6.oo tot 22.00 uur duurt. „Het moet vooral een gezellig feest wor den", zegt P. van de Zande van Sportworxs. De band Bad Hair Day treedt live op in de sporthal, om de deelnemers bij te staan. Maar de marathon is er ook voor het goede doel. Met het evene ment steunt Sportworxs de Schou- wen-Duivelandrunners bij de Ro parun, de estafetteloop van Rotter dam naar Parijs. Van de Zande: „Daarnaast willen we nog twee ei- landelijke projecten steunen." Wel ke projecten dat zijn, houdt hij nog even geheim. Sportworxs verwacht dat zo'n vier honderd tot vijfhonderd mensen de deelnemers zaterdag komen aanmoedigen. door Rob Paardekam zijpe - Het pontje tussen Anna Ja- cobapolder en Zijpe zal komende zomer misschien weer varen. De stichting Promotie en Marketing Zeeland - de organisatie die ook achter 'Fiets een rondje met een pontje' zit - is op zoek naar een schipper die met zijn boot op het traject wil varen. In de zomer van vorig jaar voer er geen pontje tussen Anna Jacoba- polder en Zijpe. Schipper J. van Meeteren had in 2005 zo'n slecht jaar gedraaid dat hij zijn boot ver kocht aan iemand anders. De nieu we schipper besloot echter niet te varen, omdat hij niet genoeg subsi die kon krijgen. De stichting wil nu bekijken of zij een andere schipper kan vinden. Om deze - en andere schippers - wat meer zekerheid te bieden, overweegt zij bovendien eei fonds in het leven te roepen. Z< kan hulp worden geboden als et schipper eventueel weer in de i de cijfers belandt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 108