Gesteggel over kosten ontruiming PZCI25 36 en 37 Paternoster biedt plaats aan drie appartementen F De gemeentelijke kosten voor ont ruimingen bedragen jaarlijks zo'n 16.000 euro. Tot nu toe zijn die kosten niet doorberekend aan de opdrachtgever van de ontruiming - de verhuurder van het ontruim de pand noch de huurder. Daar Wij geven u de helft cadeau! Team reumatologen uitgebreid Diefstal uit auto in Renesse Hoezo traag? Woensdag 4 april 2007Tip? redzzee@pzc.nl Decibellen spatten uit de auto De Ruyter in een leskist Gemeente legt rekening op bordje van verhuurder woning. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou wen-Duiveland is niet van plan nog langer op te draaien voor de kosten van woningontruimingen. De rekening voor het afvoeren van op straat gedeponeerde huisraad gaat voortaan naar de opdrachtge ver van de ontruiming, lees de ver huurder van de woning. Op Schouwen-Duiveland komt het jaarlijks tot naar schatting zes uitzettingen. Het gaat daarbij om huurders die de huur niet meer kunnen betalen of extreme over last voor hun omgeving veroorza ken. Niet alleen de huurders maat ook de inboedel komt op straat te staan en daar zit wat de gemeente betreft de grootste pijn. De inboe- L dels in kwestie worden door de ge- L meente verwijderd en opgeslagen I of vernietigd. yi Dat kost geld maar de kosten kün- K nen, stelt de gemeente, niet ver- K haald worden op de ontruimden. Tot dusverre nam de gemenete K daarom de kosten van het oprui- J men dan wel vernietigen van op ^Astraat gezet huisraad voor haar re- ^^kening. [Ti De gemeente Schouwen-Duive- land wil voortaan de kosten van een woninguitzetting doorbere kenen aan de opdrachtgever, dus de verhuurder. komt als het aan de gemeente ligt verandering in. Het is de bedoe ling dat in het vervolg de rekening van de ontruimingskosten op het bordje van de opdrachtgever tot ontruiming gelegd wordt/Woning bouwcorporatie Zeeuwland - één van de grootste verhuurders op Schouwen-Duiveland - maakt be zwaar tegen het voorgestelde nieu we beleid. In de visie van Zeeuw- land is bij een woningontruiming geen sprake van overtreding van de Algemene plaatselijke verorde ning (APV) en is het derhalve niet terecht dat de gemeente Zeeuw- land voor de opruimkosten op wil laten draaien. De gemeente stelt dat Zeeuwland op dit punt de plank misslaat en houdt vast aan het voornemen de rekening voortaan op het bordje van de woningbouwcorporatie te leggen. Wel vindt de gemeente met Zeeuwland dat altijd gepro beerd dient te worden de kosten van bijvoorbeeld opslag te verha len op de eigenaar van de opgesla gen goederen, maar voegt daar wel meteen aan toe dat als dat niet lukt Zeeuwland alsnog de knip moet trekken. Zeeuwland vindt dat het oprui men en vervolgens opslaan of ver nietigen van op straat beland huis raad een overheidstaak is waarvan de kosten niet voor Zeeuwland mogen zijn. Directeur A. de Ceus- ter: „Bij een ontruiming voeren wij een vonnis van de rechter uit. Dan kan het inderdaad gebeuren dat er huisraad op straat komt, maar naar ons idee heeft de ge meente dan wettelijk de plicht dat op te ruimen en kan ze niet de re kening bij Zeeuwland neerleggen." De gemeente staat ook op dit punt lijnrecht tegenover Zeeuwland en houdt vooralsnog vast aan de nieu we koers. ZIERIKZEE - Woningbouwvereniging Zeeuwland begint deze week met de verbouw van het pand Paternoster, de voormalige huisvesting van de ouderenbond ANBO in Zierikzee. Het gebouw krijgt een woonbestemming. Zeeuwland realiseert hier drie appartementen voor cliënten van Stichting Het Gors. foto Marijke Folkertsma Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. het alfabet van Zeeland Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. DIRKSLAND - Het reumatologen- I team van het Van Weel-Bethesda- iekenhuis in Dirksland is uitge breid. Sinds kort werkt reumato- |og B. de Graeve samen met reu- htoloog M. Walravens. Graeve houdt spreekuur in RENESSE - Op de Jan van Renesse- weg in Renesse is maandag tussen 12.00 en 14.30 uur een auto open gebroken. Een tas met enkele tien tallen euro's, een fotocamera en een mobiele telefoon zijn gestolen. Dirksland en Hellevoetsluis. Door de komst van de parttimer De Graeve zijn de wachtlijsten van reumatologie (van rond de zeven weken) opgelost. Sinds 2006 heeft het ziekenhuis in Dirksland een polikliniek voor reumapatiënten. The Entertainment Group presenteert Kaartverkoop door ticketservice via de grotere postkantoren, VWs en GWK's 0900-3001250 (C 0.45 p mAUB Ticketshop. www.öcketservice nl en de bekende voorverkoopadressen PHIUPSSIAO - ZEEUWSE 2uuZQ9Mi Tip? redactie@pzc.nl Ambtenaren traag? Een inwoon ster van Goes denkt daar sinds kort heel anders over. Ze meldde zich aan de balie van het stads kantoor en vertelde dat ze een uittreksel uit het geboorteregister kwam halen. Of ze een afspraak had, vroeg de baliemedewerkster. Nee, dat had ze niet. Sja, klonk het, dan zult u toch eerst een af spraak moeten maken. Zuchtend verstrekte mevrouw de benodig de gegevens, die keurig in de computer werden getikt. - Zo, zei de baliemedewerkster, dan is de afspraak nu gemaakt. - En wanneer kan ik terecht? -Nu.' 15 16 juni 2007 Philips Stadion Eindhoven GASTRONOMISCH

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 107