Zeeland Scholen eisen inzet extra bussen Europa brengt geen licht in ontpoldervraagstuk Weggelopen tiener uit Tholen is weer terug bij haar ouders Dijkversterkingen zijn opnieuw begonnen PZC Dinsdag 3 april 2007 3 1 Ook veiligheid in het geding door grote drukte. door René van Stee TERNEUZEN - Geduw en getrek, on derlinge ruzies, te laat op school en boze gezichten van conciërges en leraren. Het zijn zo maar enke le gevolgen van de beperkte capaci teit van buslijn 20 tussen Terneu- zen en Goes. „Straf als we te laat komen, krijgen we niet meer. Op school weten ze dat het slecht is geregeld", zegt Jan-Willem Klaassen uit Hoek, leerling van het Calvijn College. Net als veel van zijn medescholie ren geeft hij eerlijk toe dat hij er niet wakker van ligt. „Het is de school die er moeite mee heeft." Mathilde Klaassen uit Hoek vindt het belachelijk dat ze met een duurbetaald abonnement vaak moet staan in de bus. Het probleem is vooral nijpend tussen 7.15 en 8.00 uur als enkele honderden Zeeuws-Vlaamse scho lieren in Terneuzen overstappen om de bus naar school in Goes te nemen. Bijna vier maanden na de invoering van de nieuwe dienstre geling is voor zowel het Groen Col lege als het Calvijn College de maat vol. Zij willen dat vervoerder Connexxion zo snel mogelijk meer bussen inzet, waardoor iedereen plaats heeft en ook zo min moge lijk passagiers hoeven te staan. Om hun eisen kracht bij te zetten, voe ren de scholieren maandagoch tend actie bij het busstation in Ter- neuzen. En warempel, bussen die passagiers bij grote drukte altijd Scholieren voeren in Terneuzen actie voor meer bussen op lijn 20 naar Goes. bij de halte laten staan, stoppen nu wel, constateren Niels Goud uit Biervliet en Willem Oppeneer uit Terneuzen. En dat kan ook bijna niet anders, want gewapend met spandoeken dwingen de kinderen de chauffeurs daartoe. Eén bestuur der kan de actie niet waarderen. Hij verfrommelt het pamflet dat di rectielid Bert Vogel van het Cal vijn College hem overhandigt. Niels en Willem zijn ook verbaasd dat er vier in plaats van de gebrui kelijke drie bussen voorrijden. „Dat gebeurt anders dus nooit", zeggen ze. Helpen doet het een beetje. In plaats van dik zestig leer lingen, blijven er nu enkele tiental- Scholen willen meer bussen op lijn 20 tussen Terneuzen en Goes. Vervoerder Connexxion stelt dat er geen capaciteitspro bleem is. foto Camile Schelstraete len achter. Vogel en Ton Tissink, directeur van het Groen College en ook voorzitter van de Stichting Scholierenvervoer Zeeland, vin den dat Connexxion meer bussen moet inzetten. Maar ze pleiten ook voor veilig openbaar vervoer. Zij worden hierin gesteund door voorzitter Dick Eveleens van het Overleg Platform Openbaar Ver voer Zeeland (OPOV). Net als bei de schoolleiders is hij aanwezig bij GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 26-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Ronald Zwolle, h.o.d.n. Ronald Zwolle Makelaardij, zaakdoende te Middelburg, is gedagvaard JOHAN BEEKE. geboren 14-05-1953, zonder bekende woon- of ver blijfplaats, ter terechtzitting van de Kantonrechter te Middelburg van 09-07-2007 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot waarvan J. Beeke een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskanloor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelbrg Goes door Gertjan Vis tholen - Nadira El-Jilali (17) uit Tholen is weer terecht. De politie wist haar zondag te traceren en nam contact met haar op. Het meisje besloot hierna haar ouders te bellen. Die konden haar zondag middag ophalen van het Centraal Station in Rotterdam. Bij de poli tie is niet bekend waarom de tie ner donderdag wegliep. De twee tips die de politie ont ving, na verspreiding van haar sig nalement in de media, hebben niet geleid tot de terugkeer van het meisje. Donderdagochtend vertrok ze van uit haar ouderlijk huis in Tholen naar haar school in Bergen op Zoom. Daar kwam ze niet aan. Wel werd ze die dag gesignaleerd op het station van Bergen op Zoom. De familie van de tiener maakte zich ernstig zorgen, omdat ze de verstandelijke vermogens heeft van een kind van acht jaar. door Ernst Jan Rozendaai MIDDELBURG - De Europese Com missie heeft niet het verlossende woord gesproken over het vraag stuk van de ontpoldering. Die con clusie trekt gedeputeerde W. van Zandbrink (PvdA, natuur) uit ant woorden van Eurocommissaris Di- mas aan PvdA-europarlementariër D. Corbey. Een maand geleden stelde zij vra gen over natuurcompensatie, om dat zij de indruk had dat in Neder land ten onrechte wordt gezegd dat ontpoldering door Europa wordt opgelegd. De vragen van Corbey en antwoor den van Dimas gaan over de in 1995 begonnen tweede verdieping van de Westerschelde. De compen satie voor de schade aan de natuur moet zo dicht mogelijk bij het ge troffen gebied liggen, stelt Dimas, in dit geval op de oevers van de Westerschelde. De commissie de actie. Die steunt het OPOV vol uit. „Over de veiligheid maak ik mij zorgen. Overvolle bussen dragen daar absoluut niet aan bij", aldus Tissink. Vogel en Eveleens knik ken instemmend. „Connexxion voldoet in dit verband blijkbaar aan alle eisen die er bestaan. Maar je moet er niet aan denken dat er iets gebeurt in de Westerschelde- tunnel of dat een bus bij tachtig ki lometer per uur een noodstop moet maken", voegt Eveleens er aan toe. Vestigingsmanager Ad van Raffen van Connexxion hoort de klaag zang met verbazing aan. Volgens hem is er absoluut geen capaciteits probleem op lijn 20. Tellingen zou den dit uitwijzen. Elders waren er wel problemen door het grote pas sagiersaanbod, zoals op lijn 132 tus sen Goes en Zierikzee en lijn 108 op Tholen. „Op die trajecten wordt structu reel extra capaciteit ingezet", aldus Van Raffen. Hij weigert te geloven dat chauffeurs bij het busstation in Terneuzen bij grote drukte botweg doorrijden. Hij voegt er aan toe dat er om 7.30 uur op lijn 20 altijd vijf bussen worden ingezet. Van Raffen heeft wel een idee waar de schoen wringt. Hij ver moedt dat scholieren in Terneu zen 's ochtends niet altijd meteen in de bus naar Goes stappen om dat de kans aanwezig is dat ze dan moeten staan. Maar daaraan valt volgens hem niet te ontkomen. „De bussen zijn er op ingericht. Al leen zitplaatsen is niet haalbaar. Dat is niet efficiënt en bovendien ook veel te kostbaar." heeft geen wetenschappelijk be wijs dat het elders kan, bijvoor beeld in het Volkerak en Zoom meer. Het is aan Nederland om dat te beoordelen. Corbey concludeert daaruit dat Eu ropa Zeeland niet verplicht tot het ontpolderen van 600 hectare land bouwgrond. Van Zandbrink wijst er echter op dat de omstreden ont- polderingsplannen geen compen satie zijn, voor de tweede noch voor de derde verdieping. Het be treft maatregelen om de Wester schelde gezonder te maken en ze zijn opgenomen in het verdrag waarin ook de derde verdieping is De vraag die de provincie onlangs aan minister Verburg heeft gesteld - mag deze nieuwe getijdennatuur elders in de Delta worden ge zocht? - blijft overeind. Van Zand brink: „Het antwoord moet echt van het ministerie komen." GERECHTSDEURWAARDERS- KANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaar- der M. Weertman d.d. 26-03-2007 blijkt, dat t.v.v. BCNed B.V., gevestigd te Middelburg aan E.H.A. BAERT. geboren 10-08-1956, zonder bekende woon- of ver blijfplaats. is betekend een beschikking van de Voorzieningenrechter te Middelburg d.d. 19-03-2007 met het daar aan ten grondslag liggende verzoekschrift alsmede afschrift proces-verbaal conserva toir beslag onroerende zaken d.d. 22-03- 2007. Van dit exploot kan E.H.A. Baert een afschrift verkrijgen op één van onder staande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes Dieven gaan aan de haal met roestvrijstaal rilland - Van een bedrijfsterrein aan de Gemaalweg in Rilland is af gelopen weekend een hoeveelheid roestvrijstaal gestolen. De toegang tot het terrein werd geforceerd. Het staal is uit containers gehaald. De exacte waarde is niet bekend. door Selma Osman MIDDELBURG - Het projectbureau Zeeweringen is op een aantal plaat sen in Zeeland begonnen met het versterken van de dijken. De steen bekleding wordt vervangen of aan gevuld om de dijken sterk genoeg te maken voor een superstorm vloed, die gemiddeld eens in de vierduizend jaar voorkomt. Dit jaar ligt de nadruk op de Oos- terschelde. Er vallen werkzaamhe den te bespeuren op dijken op Schouwen-Duiveland, Noord-Be veland, Tholen, en bij Wemeldin- ge. Ook wordt gewerkt aan de zee dijk bij Westkapelle, het Sloeha- vengebied bij Ritthem en de Van Citterspolder en bij Ellewoutsdijk. In tien jaar tijd is 107 van in totaal 148 kilometer glooiingen aan de Westerschelde aangepakt. Rond om de Oosterschelde, waar vorig jaar zes kilometer werd afgerond, is nog 167 kilometer te gaan. In 2015 moeten moeten alle Zeeuwse zeeweringen zijn versterkt. Het project is een samenwerkingsver band van Rijkswaterstaat en de Zeeuwse waterschappen. GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 26-03-2007 blijkt, dat t.v.v. Susan Patricia Hamilton, wonende te Middelburg aan KEITH TEREN- CE CRAWFORT HAMILTON, geboren 28-07-1955. zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een verzoekschrift tot echtscheiding van 13-03-2007 met aanzegging dat uiterlijk 4-07-2007 een verweerschrift kan worden ingediend door een procureur bij de rechtbank te Middelburg. Genoemde K.T.C. Hamilton kan een afschrift van dit exploot met bijlage verkrijgen op één van onderstaande adressen. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33