Kampeerseizoen begint al Proces tegen Willem Holleeder toch voortgezet in bunker Osdorp Leuk, tijdelijk werk Zeeland: 2 en 3, 25 t/m 33, 36 en 37; Binnenland: 4 en 5; Buitenland: 7, 8 en 9; Meningen: 10 en 11; The ma: 12 en 13; Beurs: 14; Econo mie: 15; Buitengebied: 16 en 17; Extra 19 t/m 21; Weer: 22; Strips: 23; Cultuur: 35; Agenda 38; Sport: 39 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bei gratis 0800 - 0231 231 Camping Weltevreden in Zoutelande maakt de boel spie en span voor het nieuwe seizoen. De camping verwacht een druk weekeinde. Telefonisch spreekuur Heeft u vragen of opmerkingen over de PZC? Vanavond houdt de hoofdre dactie van 18.00 tot 19.00 uur telefo nisch spreekuur. Het nummer is 0113-315660. amsterdam - Het proces tegen Willem Holleeder wordt vandaag toch weer voortgezet in de zwaar beveiligde bunker in Amsterdam Osdorp. De rechtszaak werd gistermiddag halsoverkop verplaatst naar de ge wone rechtbank in Amster dam-Zuid, nadat er in de bunker een onontploft explosief was aan getroffen. De rechtbank was 's nachts drie keer beschoten met een raketwer per. Daarmee begon de eerste pro cesdag in de strafzaak tegen topcri mineel Holleeder en zijn negen medeverdachten in stijl: met vuur werk. De technische recherche, die het pand in de uren na de aanslag be hoedzaam was binnengegaan, was daar de hele dag bezig met sporen onderzoek. Ook buiten zochten mannen in witte pakken de straat af Holleeders advocaat lan-Hein Kuij- pers wierp elke suggestie van be trokkenheid van Holleeder bij de aanslag verre van zich. Hij bena drukte dat zijn cliënt er geen enkel belang bij heeft dat op de bunker wordt geschoten. pagina 5: proces overschaduwd foto Ruben Oreel Morgen beginnen (echt waar!) Zie adv.-pag. 5 Dinsdag 3 april 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 79 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 Paasweekeinde breekt definitief door als seizoenstart campings. door Marcel Modde vlissingen - Kampeerliefhebbers komen steeds vroeger naar Zee land. Gold voorheen het hemel- vaartweekeinde als de seizoensaf- trap voor campings, dit jaar is die eer definitief aan de Paasdagen. Dat constateert het Kenniscen trum Toerisme Zeeland, aan de hand van de boekingen. „Het is nog geen topweekeinde, maar de grotere campings zijn goed bezet", aldus M. Tempelman. De verwach ting van een aantal campinghou ders is zelfs dat bij aanhoudend mooi lenteweer ook de laatste kampeerplaatsen nog worden inge vuld. „Dat ze zo positief zijn over het paasweekeinde is wel opval lend." De bezetting van hotels, pensions en vakantiehuizen is de ze dagen traditioneel hoog. Het Nederlands Bureau voor Toe risme en Congressen (NBTC) ver wacht rond de paasdagen 850.000 buitenlandse toeristen in Neder land. Dat zijn er 50.000 minder dan vorig jaar. Volgens het NTBC was 2006 een uitschieter, door acti viteiten in het kader van het Rem- brandtjaar. Ook het feit dat Pasen later in het seizoen viel, heeft mee gespeeld. Tempelman noemt de cijfers van het NBTC onzin. Ze laten te veel ruimte voor willekeur. „We weten wel wat de overnachtingscijfers zijn, maar er is geen overkoepe lend inzicht in het totale aantal bedden en kampeerplaatsen. Het is dus heel lastig die cijfers te verta len naar het niveau van één week einde." Aan een uitspraak hoeveel toeristen Zeeland als bestemming kiezen, waagt het Kenniscentrum zich daarom niet. De instroom is afgelopen vrijdag al begonnen. Duitsers en Belgen hebben twee weken vakantie. Zes tig procent van alle toeristen deze dagen komt uit Duitsland, een kwart uit België en vijftien pro- Het NBTC verwacht 850.000 bui- tenlandse toeristen met de paas dagen. Grotere accommodaties in Zeeland zijn 'vol tot goed be zet', hoofdzakelijk met Duitsers. cent uit 'andere landen' als Groot-Brittannië en Frankrijk. Tempelman gaat er vanuit dat het Michiel de Ruyterjaar het toerisme in Zeeland een extra impuls geeft. Ze tempert evenwel al te hoge ver wachtingen. „Het Rembrandtjaar heeft Nederland absoluut meer in de belangstelling gebracht. Maar Rembrandt is tot in Amerika en Ja pan bekend. Dat kun je eerlijk heidshalve van De Ruyter niet zeg gen." De ANWB waarschuwde gisteren voor grote drukte op de weg op tweede Paasdag en aanstaande donderdag. Zo'n 600.000 Neder landers gaan zelf kort op vakantie. pagina 2 en 3: campings hijsen vlag weer in top commentaar www.pzc.nl Invista in Ritthem schrapt 45 banen ritthem - Het bedrijf Invista Polyester in Ritthem ontslaat 45 van de 63 werknemers. Het massa ontslag volgt na het besluit om te stoppen met de productie van de polyestergrondstof DMT. Invista blijft in Ritthem Terate ma ken, dat onder meer gebruikt wordt in purschuim. De vakbon den vrezen voor het voortbestaan van de hele fabriek. Het personeel is geschokt, maar zag het nieuws aankomen. Het gaat al een aantal jaren niet goed met Invista. Drie jaar geleden werkten er nog 80 mensen. pagina 15: massaontslag bij Invista Rechtbank hekelt onderzoek politie middelburg - in niet mis te versta ne woorden heeft de Middelburg se rechtbank gisteren de vloer aan geveegd met een onderzoek door de Vlissingse politie. Het onderzoek is onzorgvuldig, niet controleerbaar en vooringeno men gebeurd. Ontlastende verkla ringen tegen een Vlissingse man, die verdacht werd van seksueel misbruik, waren door de politie niet in het proces-verbaal opgeno men. De advocate van de man kwam daar pas op de dag voor de zitting achter. Daarop werd het proces aangehouden tot gisteren. Na het horen van geluidsbanden van het verhoor, besloot de recht bank dat er geen proces komt te gen de Vlissinger. oiaa— Hoe meer toeristen, hoe beter reageer op www.pzc.nl utX.'.l J.V I !N—1 Ik vertrouw mijn gasmeter nog WtÈÊÊÊÊÊÊÊÊW/o 151 katern Zeeland: rechtbank gispt poli tie Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1