SAS mogelijk in actie voor bevrijding Britse matrozen KRAS.NL waarom zou je verder zoeken Tropisch CURACAO LIVINGSTONE JAN THIEL RESORT**** LIONS DIVE 0 BEACH RESORT**** PZC Maandag 2 april 2007 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Kreeft Dus hier hebben we commissaris van de koningin Karla Peijs voor aangetrokken? (zie PZC, 30 maart). Al jaren is er een discussie gaande wat betreft de overbevis- sing van de Oosterscheldek reeft, maar wat lees ik: Er zijn 42 be roeps- en 302 vergunningen voor hobby kreeftenvissers. Geen sport vissers want dat is heel wat an ders!! Sinds een jaar of 6 liggen de dijken werkelijk bezaaid met fui ken, korven en staandwand, en dit is duurzaam???? Het is geen ge zicht en de toeristen, waaronder veel duikers en sportvissers die veel groter is dan die van de kreef tenvissers, kunnen geen kant meer op. Wat nog belangrijker is er blijft geen kreeft meer over. En dit alles wordt met een decadent feestje, door onze commissaris en burgermeester lachend gevierd. Het is wel duidelijk dat we weer een paar jaar moeten wachten voordat we weer iemand aan het hoofd krijgen die wel verantwoor delijkheid kent. Rob van der Zande Enschedesestraat 1, Ouwerkerk Autisme Ik las in de PZC van 28-03 dat au tisme is te genezen. Ik ben zelf au tistisch en ben daar heel erg geluk kig mee, in tegenstelling tot de va der van de autistische jongen in dit verhaal. Deze vader doet er al les aan om zijn zoon van zijn autis me af te helpen. En dat doet hij naar eigen zeggen niet geheel zon der succes, ik vind dit heel jam mer! Ik sta niet als zeer sociaal voe lend of spontaan te boek, maar mag wel door mijn autisme overge- talenteerd zijn op ander gebied. Ik ben daar het gelukkigste mens van de wereld mee, en moet er niet aan denken dat iemand mij van dit geluk had willen genezen. Ik ben autist en ik vind het geweldig! Ariën van Oord Verrenieuwstraat 24, Zierikzee Autoveer Twee schepen verkopen voor een appel en een ei en rotzooi opge drongen krijgen waar je geen trek in hebt. Dat zijn de feiten. Ik be grijp wel nu de tunnel er is er geen autoboot kan varen uit Vlis- singen, maar de oude schepen had den gewoon kunnen blijven varen voor fietsers en voetgangers (PZC, 27-03). Dan had je tenminste nog een heerlijke kop koffie met een broodje kaas. Nu zie je niks omdat je op het achterdek staat. Zitten kan je niet want dan heb je een vieze broek. Snel terug halen die oude schepen die in Italië stillig gen. Of... heeft het allemaal nog te weinig gekost. R. Brasser Steengrachtstraat 39. Vlissingen WDR en Arte Uit pas verschenen berichten in de krant (30-03, PZC) is duidelijk ge worden dat de TV zenders Arte en WDR nog niet voorgoed zijn ge schrapt uit het pakket. Degene die de programma's van deze zenders regelmatig heeft bekeken mist die nu erg. Door druk uit te oefenen op de programmaraad is het mis schien mogelijk dat ze weer op nieuw zullen worden opgenomen in het pakket. Volgens mij zijn er ook nog niet zoveel mensen op de hoogte van hetgeen uitgezonden werd. Daardoor is het kijkcijfer wellicht te laag geweest om ze te behouden. Maar prachtige documentaires en landstreken die regelmatig op het scherm kwamen vormen wel een schril contrast met hetgeen waar we nu soms noodgedwongen naar zitten te kijken, zoals schreeuwen van de Leeuw en dergelijke non- sensprogramma's. Mogelijk is er beterschap mogelijk. Bei Cok Pasteurstraat 1, Kruiningen Damherten In de PZC van 29/03 verscheen het bericht 'Geen vergunning afschot damherten'. De provincie wilde het aantal dam herten in de Kop van Schouwen reduceren tot 150 stuks, maar de Raad van State vindt dat de popu latie mag groeien tot 325. Deze con clusie baseert de RvS op een rap port van Alterra. Deze publicatie rapportnummer 1142dateert van februari 2005 (opdrachtgever provincie Zee land). Het is een zeer uitvoerige publicatie van 80 pag. De conclu sie vindt u op pag. 61: Op basis van het natuurlijk Voedselaanbod is een populatie van 325 damher ten en 266 reeën mogelijk. De damherten veroorzaken overlast voor fruittelers, particulie ren, campings en het verkeer. Al- terra meent dat voor al deze pro blemen wel oplossingen te vinden zijn. Mijn inziens is de Kop van Schouwen echter ongeschikt als leefgebied voor damherten en ree ën. Ik geloof dat een enquête on der de inwoners dit zou bevesti gen. A. Lafeber Sleedoornlaan 3, Burgh-Haamstede Blair zal pas in laatste instantie overgaan op militair ingrijpen. door onze correspondente Esther Gotink LONDEN - Britse spionnen hebben al hun antennes gericht op Iraanse bodem, in de hoop de vijftien ma trozen die daar gevangen worden gehouden te traceren. Speculaties groeien dat commando's van de eli te-eenheid Special Air Service (SAS) klaarstaan om hen te bevrij den. De eerste verkenningstocht is al in gang gezet. „De SAS heeft de nodige plannen klaarliggen, maar springt alleen in als de gijzelaars in levensgevaar zijn", aldus defensiespecialist Tho mas Harding in de Britse krant Sunday Telegraph. Volgens Har ding is een SAS-adviseur inmid dels naar het gebied gereisd om de militaire opties te peilen, mocht de diplomatieke weg falen. Of de com mando's al een reddingsactie in petto hebben, blijft geheim. De vraag is of de Britse premier wil overgaan tot militair ingrijpen. Tony Blair wil het conflict diploma tiek oplossen, maar hij gebruikte onlangs harde taal, die Iran flink te gen de borst stuitte. Daarop zocht Blair steun bij de VN-Veiligheids- raad. Die verklaarde zich 'grote zor gen' te maken over de gijzeling, maar wilde niet in actie komen. Het was een klap in het gezicht van Londen, dat graag had ge hoord dat de VN onmiddellijke vrijlating eisten. Een ingrijpen van de SAS kan de volgende stap zijn. Medewerkers van de Britse inlichtingendienst GCHQ. hebben naar alle waar schijnlijkheid hun afluisterappara tuur afgestemd op de Revolutionai re Garde om de locatie van de Brit se matrozen te achterhalen. Een SAS-operatie kan snel en doel treffend zijn, mits bekend is waar de gijzelaars zich bevinden. Het 'We moeten met een ultimatum komen van bijvoorbeeld tien dagen' kan echter ook uitlopen op de mili taire confrontatie die al geruime tijd dreigt tussen het Westen en Iran. De Perzische Golf is op dit moment het 'explosiefste' gebied in de wereld. Als de SAS inderdaad tot actie overgaat - die dan eerst moet worden verplaatst van Here ford naar Cyprus, Qatar of een an dere basis inde Golf - kan de vlam in de pan slaan. Blair wil er daarom zeker van zijn dat alle diplomatieke opties tussen Londen en Teheran zijn aange boord. Simon Barrett, directeur van de Londense denktank IMIA denkt dat er nog volop aankno pingspunten zijn en wijst militair ingrijpen af Financiële sancties zouden volgens hem het juiste ef fect kunnen hebben. „We moeten met een ultimatum komen van bij voorbeeld tien dagen waarin Iran de gijzelaars moet vrijlaten, en meer diplomatieke druk toepas sen", vertelde hij persbureau AP. „Ten eerste middels het bevriezen van tegoeden. Ten tweede met het uitzetten van de Iraanse ambassa deur uit Londen." Londen kan zich onmogelijk naar de wensen van Teheran voegen, meent Barrett. Iran wil dat Blair door de knieën gaat en erkent dat de Britse marine zich in Iraanse wateren bevond - reden waarom ze zijn opgepakt. Als de Britse pre mier dat toegeeft, dan kan dat lei den tot meer ontvoeringen van Britse militairen in het Golfgebied. Gaat het mis, dan verspeelt Blair bovendien zijn laatste greintje ver trouwen van het oorlogsmoe ge raakte Britse volk. De VS faalden in de jaren tachtig in hun poging zeventig Amerikanen te bevrijden die 444 dagen werden vastgehou den in Iran. Het drama domineer de Jimmy Carters laatste jaar als president. Beleef eeri onvergetelijke vakantie op Curasao... met KRAS natuurlijk! Want een 9-daagse strandvakantie met verblijf in een luxe 4-sterren resort boekt u nu al vanaf slechts 649! Curasao is het grootste eiland van de Nederlandse Antillen en heeft haar bezoekers ongelooflijk veel moois te bieden. Kilometers hagelwitte stranden, tropische planten, prachtige landhuizen, een kleurrijke en levendige hoofdstad, heldere baaien, wonderlijk koraal, mooie hotels met geweldige faciliteiten, vriendelijke bevolking... dat en nog véél meer is Curasao! Willemstad heeft veel bezienswaardigheden zoals de haven, de forten, de pontonburg, de drijvende markt en oude wijken zoals Otrabanda en Punda. Mambo Beach is het langste en swingendste strand van het eiland. Het Jan Thiel Baai behoort tot de mooiste stranden van het eiland! Bent u enthousiast geworden, boek dan snel en geniet van een heerlijk verblijf op dit tropische vakantie-eiland! Vertrekdata: vrijwel iedere maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 4/5 t/m 31/10 Het luxueuze en ruim opgezette 4-sterren Livingstone Jan Thiel resort ligt tegenover het prachtige strand van Jan Thiel en vlakbij het Spaanse Water. Het strand is van het resort geschei den door een rustige weg en is gratis toegankelijk voor de gasten. Aan de Jan Thiel Baai zijn o.a. 2 restaurants, beachbars, een duikshool, winkeltjes en beachvolleybalmogelijkheden. De baai is tevens zeer geschikt om te snorkelen en de eerste duiklessen. Het resort beschikt over een groot zwembad met kinderbad, internetfaciliteiten, bar en het'Livingdale' restaurant voor ontbijt, lunch of diner.Tevens is er een wasserette, minimarkt, winkeltje en speeltuintje. Het resort beschikt over diverse typen appartementen en bungalows, die luxe, comfort en kwaliteit uitstralen. U verblijft op basis van logies. Reisnummer CZ 25.306, www.kras.nl/25306 Prachtig hotel in de voormalige gouverneurswoning Vertrekdata: vrijwel maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 4/4 t/m 31/10 Het prachtige 4-sterren Avila Hotel is de voormalige gouverneurswoning en mede door de karakteristieke sfeer en uitstraling één van de meest beroemde en populaire hotels van Curasao. Het hotel ligt aan een fraai privé-strand en beschikt over vele faciliteiten. Bovendien ligt op loopafstand het historische centrum van Willemstad. Avila Hotel staat vooral bekend om de bijzondere ambiance en de intieme sfeer. Het hotel beschikt onder andere over het op de pier gelegen panoramarestaurant'Blues', het patio restaurant Avila Café, de Schooner bar (in de vorm van een schip), zwembad met gratis ligstoelen, (gratis) tennisbaan, Relax au Paradis Spa waar u heerlijk kunt genieten van beautybehandelingen en massages. U verblijft op basis van logies. Reisnummer CZ 25.303, zie www.kras.nl/25303 Vertrekdata: vrijwel iedere maandag, woensdag, vrijdag en zaterdag van 5/5 t/m 24/10 Dit rustig gelegen 4-sterren Lions Dive Beacht Resort bevindt zich direct aan het langste strand van Curasao. Het resort is gebouwd in koloniale stijl temidden van een prachtig aange legde tuin met vele inheemse tropische vogels. Het resort is rustig gelegen, maar voor vertier kunt u naar het naast gelegen populaire Mambo Beach, met verschillende restaurants en bars. Het resort beschikt over internetfaciliteiten, gratis kluisje, gezellig lounge, bar, restaurant, win keltje, wasserette en babyservice. Er is een zwembad omgeven door een zonneterras met lig stoelen en handdoekservice (gratis).Op het prachtig aangelegde privé strand met palmbomen zijn gratis ligbedden aanwezig. Voor de sportliefhebbers is er de Body Beach Wellness Club. U verblijft op basis van logies. Reisnummer CZ 25.305, zie www.kras.nl/25305 kijk voor voorwaarden laagste prijsgarantie op kras.nl boek online of bel 0900 - 9697 s| tsV 9-/11-/12-/13-/14-/16-/23-daagse strandvakanties Prachtige 4-sterren resorts ideaal gelegen! Allerlaagste prijsgarantie!' vanaf .curacaoinfo.nl 9-/11-/12-/13-/14-/1B-/23-daagse strandvakantie Luxe resort direct aan het strand! KRAStopper! vanaf 9-/11-/12-/13-/14-/16-/23-daagse strandvakantie Rustige gelegen hotel direct aan Mambo Beach! Scherp geprijsd! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9