Nieuwe pijlers onder ZVT 'Want dan denk ik aan Heikant...' Country- en westernbeurs in Clinge Politie pakt autodieven op Probeer maar eens wakker te blijven m in een échte Hastens! Hastens Zpzc Maandag 2 april 2007 j 1 7 Winst voor Terneuzen bij brandweerwedstrijd zierikzee - Met twee complexe oe feningen zijn zaterdag in Zierikzee de eerste ABWC-wedstrijden (alge meen brandweerwedstrijd comi té) van dit seizoen in Zeeland van start gegaan. Op de 112-baan werd Terneuzen eerste. T\veede en der de werden de Brabantse ploeg Ba varia en de groep Zuiddorpe. In de klasse TAS-HD werd Wemeldinge nummer een, gevolgd door Kapel- Ie en de Brabantse groep Oeffelt. Zeeuws-Vlaamse zender geen concurrent voor Omroep Zeeland. door Wout Bareman terneuzen - Zeeuws-Vlaanderen krijgt weer eigen televisie. Nadat verschillende pogingen om de ziel togende Zeeuws-Vlaamse Televisie (ZVT) te redden de afgelopen ja ren mislukten, bundelen de ge meenten, de lokale omroepen en ZVT-initiatiefnemer F. Lievens nu de krachten. Ook de Vlaamse re gionale zenders worden bij het nieuwe initiatief betrokken. Voorzitter F. van Hulle (wethou der van Terneuzen) van de werk groep, die momenteel de mogelijk heden uitwerkt: „Er zijn legio mo gelijkheden. We denken aan een kabelkrant, maar ook aan een dage lijks wisselend carrouselprogram ma met regionale en grensover schrijdende nieuwsonderwerpen, aandacht voor evenementen, expo sities, podia en nog veel meer." Daarnaast wordt gedacht aan een wekelijks praatprogramma op zon dag. De lokale omroepen verzor gen de 'kleine' berichtgeving uit de drie gemeenten. Radio Schelde- mond heeft wat dat betreft z'n spo ren al verdiend. Omroep Terneu zen FM maakt momenteel een doorstart en speciaal met het oog op het nieuwe initiatief is inmid dels ook de lokale Omroep Hulst opgericht. Van Hulle is optimistisch. „De drie gemeenten en alle andere betrok kenen zijn uitermate enthousiast. De vergunningen zijn in orde en ook de apparatuur is beschikbaar. Wat de financiering betreft, moe ten er nog wel knopen worden doorgehakt. Er zijn toezeggingen van sponsors. En als de nieuwe ZVT ook informatie van de ge meenten kan verspreiden, ver wacht ik dat van die kant ook sub sidie los komt." Grensoverschrijdend wordt samen- Zeeuws-Vlaamse gemeenten, de lokale omroepen en ZVT bunde len de krachten. Vanaf dit najaar kabelkrant, dagelijkse uitzendin gen én een praatprogramma. werking gezocht met de regiona le zenders in Oost- en West-Vlaan- deren (AVS, Focus en TV Oost). De programma's worden straks uitgezonden via de kabelfrequen tie van het Oost-Vlaamse AVS, waarmee de ZVT eerder succes vol samenwerkte. Van Hulle voorziet geen proble men met Omroep Zeeland, die met AVS het wekelijkse grensover schrijdende programma De Zeeuw van Vlaanderen uitzendt. „Het hoeft elkaar absoluut niet te bij ten. Wij voorzien gewoon in een behoefte. De ZVT geeft Zeeuws- Vlaanderen straks een eigen ge zicht." De eerste uitzendingen worden dit najaar verwacht. Koopwaar varieert van allerhande messen tot statige dameshoedjes. clinge - Het terrein van de schiet vereniging De Schutterij in Clinge ademde gisteren de sfeer van het wilde westen uit. Op deze tiende country- en westernbeurs brach ten ruim twintig handelaren brach ten hun waar aan de man. Enkele tientallen koopjesjagers maakten ruim voor de opening van de beurs al hun opwachting op het terrein aan de Statenboom- weg. Camiel Huismans uit het Bel gische Stekene richt zijn blik op een uitstalling messen. „Als hobby berijd ik, gekleed als cowboy, paar den onder het westernzadel. Een mes is daarbij onontbeerlijk, voor bijvoorbeeld het doorsnijden van touwen. Het is op den duur een ge woonte geworden om ook buiten de hobby om een mes bij te dra gen. Al is het maar om een appel tje te schillen." Liefhebbers met de cowboyhoed en de sporen aan de laarzen ver gaapten zich aan de uitgestalde ar tikelen. Niet alleen voor de stoere westernman, maar ook voor de da mes was er met bijvoorbeeld stati ge hoedjes, sjaaltjes en onderhem den met authentieke glazen of schelpen knoopje keuze genoeg. Veel steun voor actie personeel Thuiszorg HEIKANT - Muziekverenigingen spelen niet alleen maar brave, vaak saaie muziekstukken. Dat be wees de muziekvereniging Heikant zaterdag. Sa men met het dansorkest Tricity werd in gemeen schapscentrum 't Heike een wervelende show ver zorgd. Ruim tweehonderd bezoekers keken het aanvankelijk allemaal rustig aan, maar vooral na de pauze stond de zaak op z'n kop. Het concert kon helemaal niet meer kapot toen een aangepas te versie van het nummer Brabant van Guus Meeuwis werd gespeeld. De zaal zong luidkeels mee: 'Want dan denk ik aan Heikant, want daar brandt nog licht!' Ook het afsluitende I've got the music in me zorgde voor spektakel. foto Camile Schelstraete hulst - Medewerkers van de stich ting Zorgsaam Thuis hebben zater dag in Hulst actie gevoerd voor be houd van hun werk. De thuiszorg medewerkers dreigen door de in voering van de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning gedwongen over te moeten stappen naar een andere, minder betaalde functie. Acht actievoerders verzamelden in anderhalf uur tijd 700 steunbetui gingen. De actie wordt voortgezet. sluiskil - De politie heeft zaterdag ochtend omstreeks half vijf op Ka- naalzicht in Sluiskil een 54-jarige Terneuzenaar en 38-jarige man uit Reimerswaal aangehouden. Ze worden verdacht van diefstal en heling van een personenauto. De twee werden door patrouil lerende agenten op het Huizinga- plein in Terneuzen aangetroffen in een auto die bij de politie als gesto len geregistreerd stond. De twee zijn door de agenten inge sloten. Vlietstraat 15, Terneuzen Tel. 0115-61 40 82 Bij ziekenhuis "De Honte" since 1852 100% natuurlijke materialen... pannen in ligt te slapen ademt je Hastensbed 3t je mee. Een kijkje in het hart van je Hastens vertelt je waarom, een royaal gebruik van 100% natuurlijke materialen zoals katoen, paardenhaar, linnen en wol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69