Zeeland Gemeenten wachten op Gé ondanks tips Borsele wacht nieuwbouw van veel woningen, maar ook sloop nog spoorloos Song and Dance-uitvoering Euterpe wordt romantisch uitje Twee koren in Wemeldinge Bpzc Maandag 2 april 2007 15 Meneer Gé zit in de startblokken voor twee grote hotelplannen. door Mieke van der Jagt colijnsplaat - De Goese onderne mer Gé wil zo snel mogelijk begin nen met de bouw van een congres centrum met hotelcapaciteit, ten oosten van de Deltaweg, nabij Co- lijnsplaat. Gé meldt desgevraagd dat hij met spanning op een bouw vergunning van de gemeente zit te wachten. De gemeente Noord-Beveland ech ter, wacht met evenveel spanning op Gé. Wethouder A. van der Maas heeft liever vandaag dan mor gen de stukken op tafel, waarmee de gemeente de planologische pro cedure kan starten. Van der Maas: „Voordat we kunnen beginnen, moeten we de planologische on derbouwing hebben. Die moet toch echt worden geleverd door meneer Gé. Naar ik begrepen heb, heeft hij daarvoor het adviesbu reau Arcadis opdracht gegeven." De gemeente Noord-Beveland ziet het centrum van Gé graag komen. De aanvankelijke weerstand bij een deel van Provinciale Staten ver dween na een succesvolle lobby vanuit Zeelands kleinste gemeen te. Het ambitieuze plan: 60 hotel kamers, een restaurant met 250 plaatsen, een congreszaal met 350 stoelen en 200 parkeerplaatsen, heeft van de Architecten Alliantie een opmerkelijke vorm en een bij zondere landschappelijke inpas sing gekregen. Het geheel gaat bijna schuil onder een langrekte grondwal. Alle partijen zijn het erover eens dat het circus kan gaan beginnen, maar de vraag is wie aan zet is. Gé volgens Van der Maas, maar die is zelf wat minder meedeelzaam als het gaat over kleine stappen. Over grote plannen doet hij graag mededelingen, zoals bijvoorbeeld het plan om bij 's Heer Hendrik- De gemeente Noord-Beveland en ondernemer Gé zitten op elkaar te wachten om een ambitieus plan voor een congrescentrum te doen starten. skinderen, óók aan de Deltaweg een hotel/restautrant te beginnen. Dat moet 120 kamers krijgen, een stel vergaderzalen en 888 restau- rantstoelen. Gé, die onder meer Chinees Restaurant Nian Hao aan de Goese Wijngaardstraat exploi teert, wil op termijn met zijn zaak naar 's Heer Hendrikskinderen ver huizen." Volgens de ondernemer verkeert het plan in precies dezelf de fase als het Noord-Bevelandse plan. Of ook de gemeente Goes op een planologische onderbouwing zit te wachten, is niet duidelijk. Wel dat de gemeente het plan ziet zitten. Planologische belemmering zijn er in Goes niet meer, omdat de gemeente voor dergelijke onder nemingen ruimte heeft gelaten. Thoolse familie maakt zich ernstige zorgen over lot Nadira (17). tholen - De zeventienjarige Nadi ra El-Jilali uit Tholen is, ondanks twee tips, nog steeds niet terecht. Het meisje vertrok donderdagoch tend van thuis naar haar school in Bergen op Zoom, maar daar is ze niet aangekomen. Nadira is wel gesignaleerd op het station in Bergen op Zoom, waar ze met enkele tassen van plan leek op de trein te stappen. De familie van Nadira maakt zich ernstige zorgen over de tiener. Ze heeft de verstandelijke vermogens van een kind van acht jaar, en dat maakt het meisje erg kwetsbaar. Na de verspreiding van haar signa lement in de media, heeft de poli tie twee tips onvangen. Die wor den momenteel onderzocht. Nadira is 1,66 lang en ze draagt haar bruine, kroezende haar kort. Ze heeft bruine ogen en volle lip pen. Op het moment van haar verdwij ning droeg ze een zwarte jas en een groene pantalon. Haar leren laarzen zijn zwart tot onder de knie. Het kan zijn dat Nadira een zwarte hoofddoek draagt, maar dat is niet zeker. Wie het meisje heeft gezien wordt verzocht de po litie te bellen: 0900-8844. WEMELDINGE - Het christelijk man nenkoor De Lofzang uit Goes en het christelijk jongerenkoor Con Amore uit Dirksland treden zater dag 7 april op tijdens de passie- en paasavondzang in de hervormde kerk in Wemeldinge. Ook soliste Joanne Kort zal zingen en J. van der Graaf spreekt het ap pelwoord. De opbrengst van de col lecte gaat naar de bouw van een middelbare school in Colombia. HEINKENSZAND - De jaarlijkse uitvoering van de fanfare Euterpe uit Heinkenszand kreeg een romatisch tintje. Marjon van Iwaarden, het ballroom-danspaar De zangavond begint om 19.30 Kim en Remco van Sabben en violiste Iva Chernohorska hielpen zaterdag in De Stenge om er een echte show van te maken. foto Willem Mieras uur. 's-Gravenpolder en Heinkenszand mogen het hardst groeien. door Harmen van der Werf heinkenszand - Borsele wacht tot en met 2011 de bouw van bijna 900 woningen. Iets meer dan r8o woningen, vooral verouderde be jaardenwoningen, staan op de rol te worden gesloopt. Heinkenszand en 's-Gravenpolder, de hoofdkernen van Borsele, mo gen het hardst groeien. Het gaat in Heinkenszand tot en met 2011 om 286 extra woningen. De meeste ko men in de uitbreidingswijk Over de Dijk. Ook nieuwbouw op de plek waar supermarkt EmTé geves tigd was, staat in de planning; 25 wooneenheden in 2009. 's-Gravenpolder heeft het een aan tal jaren zonder noemenswaardige woningbouw moeten stellen. Daar in komt verandering. De gemeen te voorziet dat 's-Gravenpolder- Oost en - optimistisch vanwege de geurcirkel van uienverwerker Top - ook 's-Gravenpolder-West vanaf 2010 tot ontwikkeling kunnen wor den gebracht. Voordien is al nieuw bouw gepland onder meer in An den Diek, aan Nazareth en rond sporthal De Zwake. Andere Borselse dorpen waar tot en met 2011 aardig mag worden ge bouwd, zijn 's-Heerenhoek (86), Borssele (71), Ovezande (47), Lewe- dorp (35), Nieuwdorp (39), Hoede- kenskerke (25) en Kwadendamme (24). Nieuwbouw op de locatie van aardappelrooiersfabriek Amac in 's-Heerenhoek wordt verwacht Negen dorpen in Borsele krijgen tot en met 2011 vrij veel nieuw bouw, met voorop Heinkenszand en 's-Gravenpolder. Zes kleinere kernen blijven achter. vanaf 2009. In Nieuwdorp staat be bouwing van het terrein van trans portbedrijf Boot en Buteijn vanaf 2010 gepland. Lewedorp moet het vooral van de nieuwe wijk West- Kraaijertpolder hebben en Kwa dendamme van Oude Vreeland II. Ovezande krijgt nieuwbouw in het centrum en aan de Plataanweg Noord-West. De bouwactiviteiten in Hoedekenskerke vinden aan de Vinningestraat plaats. In Borssele komen/zijn twee nieuwbouwloca- ties in ontwikkeling: Stadshoek en Monsterhoek (bejaardenwoningen plus basisschool). Nisse (12), 's-Heer Abtskerke (15), Oudelande (11), Baarland (5), Drie wegen (4) en Ellewoutsdijk (2) zijn veel minder rijkelijk bedeeld. Sloop van bejaardenwoningen is voorzien in Borssele (25), Nieuw dorp (25), Oudelande (12), Ovezan de (24), Hoedekenkerke (12) en 's- Gravenpolder (27). Ruim tien procent rijdt te hard poortvliet - Meer dan tien pro cent van de automobilisten rijdt nog te hard binnen de bebouwde kom. Dat bleek vrijdag tijdens ra darcontroles in op de Paasdijkweg in Poortvliet en op de Middelburg sestraat in Goes. In Goes kwamen tussen 6.00 en 15.30 uur 1240 au to's langs, 125 reden te hard. In Poortvliet overtraden 71 van de 460 automobilisten de maximum snelheid. Jonge hoedenmakers en modellen in Goes goes - In het Ambachtscentrum in Goes is op tweede paasdag een hoedenmanifestatie voor kinde ren. Bij W. van Weele van het hoe- denatelier in het Ambachtscen trum kunnen kinderen materialen kopen om daarmee naar eigen in zicht een hoed te maken op hun eigen maat. Om 16.00 worden de hoedenmakers modellen, die het resultaat tonen aan het publiek. Paaseieren zoeken in Wilhelminadorp WILHELMINADORP - De Paashaas verstopt op 8 april, eerste paasdag, eieren in en rond café 't Loze Vis sertje, bij het Goese Sas in Wilhel minadorp. Net als voorgaande jaren, doet hij er gouden eieren bij, die kunnen worden ingeruild voor een klein cadeautje. Kinderen die mee wil len zoeken, moeten zorgen dat hun ouders ze voor 11.00 uur in Wilhelminadorp hebben gebracht. HCC onderwijst in één dag videobewerking 's-GRAVENPOLDER - De landelijke computerclub HCC houdt zater dag 19 mei een ééndaagse cursus videobewerking in het dorpshuis in 's-Gravenpolder. De cursus is niet alleen bedoeld voor leden van HCC, maar ook voor mensen die bereid zijn voor een tientje lid te worden. Belangstellenden dienen zich tijdig op te geven via de websi te: www.hcczeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59