Zeeland Roer gaat om in buitengebied Zierikzeese middenstand opent deuren met Pasen en Pinksteren PZCI13 SCHOUWEN-DUIVELAND 20 19 SI DFS zet in op nordic walking Sleutels Goesenaar in nek gebeten Padmosnetten klaar om de Oosterschelde in te gaan Metal bands kruisen de degens in Goes vjf«!Sp SP wilde GroenLinks- voorman als provinciebestuurder - Maandag 2 april 2007 Tip? redzzee@pzc.nl Nieuw beleid gemeente maakt uitvoering van initiatieven makkelijker. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Het wordt makkelijker om een landschapscamping, zorg boerderij of landgoed op Schou- wen-Duiveland te realiseren. Aan nieuwe ontwikkelingen gaat - als het aan de gemeente ligt - voortaan geen langdurige planolo gische lijdensweg meer vooraf. De nieuwe aanpak moet er voor zor gen dat de ruimtelijke kwaliteit en economische vitaliteit van het bui tengebied een stevige oppepper krijgen. Met de gemeentelijke visie Buiten gebied in Beweging gaat het roer om. In plaats van toelatingsplano logie ('nee, tenzij') gaat voortaan ontwikkelingsplanologie ('ja, mits') de dienst uitmaken in de be oordeling van nieuwe initiatieven. Zoals in het geval van een land goed, haalt wethouder R. van der Wekken als één van de voorbeel den aan. Mits op de juiste plaats, en onder de juiste voorwaarden, kan er vrij snel groen licht aan een dergelijk plan worden gegeven. Wijkt het initiatief van de basisre gels af, dan moet er een afzonder lijke planologische procedure wor den doorlopen. Maar ook op dat terrein schept de gemeente Schou- wen-Duiveland duidelijkheid. Nieuwe ontwikkelingen die niet via het bestemmingsplan buitenge bied geregeld kunnen worden, zul- De gemeente Schouwen-Duive- land wil meer ontwikkelingen in het buitengebied mogelijk ma ken, mits ook het landschap daar bij is gediend. len - zo is althans het plan - vlot ter hand worden genomen. Dat kan als de initiatiefnemer met een duidelijke onderbouwing op de proppen komt. Belangrijk in de be oordeling is vooral de ruimtelijke (landschappelijke) meerwaarde van het plan. Om de toetsing soe pel te laten verlopen, overweegt de gemeente oprichting van een onafhankelijke (gespecialiseerde) toetsingscommissie en het aanwij zen van één aanspreekpunt (ac countmanager buitengebied) bin nen de gemeentelijke organisatie. De gemeente houdt wel een slag om de arm als het gaat om het aan tal initiatieven. Omdat de gemeen te de boel wel bij moet kunnen be nen, wordt jaarlijks een maximum gesteld aan het aantal te behande len zaken. Ook te veel ontwikkelin gen in dezelfde buurt of te veel van dezelfde ontwikkelingen in de regio kan reden zijn om een. ont wikkelingsstop in te stellen. Buitengebied in Beweging ligt tot en met 10 mei ter inzage. Maandag 23 april wordt een informatie- en in spraakavond gehouden in het ge meentehuis. Aanvang 20.00 uur. BURGH-haamstede - Sportvereni ging DFS (Door Fusie Sterk) wil een afdeling nordic walking oprich ten. Begonnen wordt met wat in troductielessen, onder professione le begeleiding. Slaat het wandelen met 'poles' aan, dan wordt er structureel een afdeling op poten gezet. DFS heeft al wandelactiviteiten onder haar hoede. De club blinkt uit in veelzij digheid. Naast voetbal en wande len wordt er onder de vlag van DFS onder meer gebadmintond en gefietst. Mensen die belangstelling hebben voor de introductiecursus kunnen zich melden bij Niek Emmen van de commissie breedtesport van DFS: 0111-652990. Sportschool Take Care uit Zierik- zee verzorgt, in het kader van de Nationale Sportweek, eveneens een kennismakingsles nordic wal king. Dat gebeurt zaterdag 21 april, bij de Schelphoek jn Serooskerke. De les begint om 14.00 uur. Opge ven via 0111-417065. Tip? redactie@pzc.nl Ze waren even een dagje de pro vincie uit geweest, dat stel uit Middelburg. Op de terugweg stapte zij uit in Goes, omdat er ook nog gewerkt moest worden. Hij ging alleen verder naar Mid delburg. Al snel kwam het eerste telefoon tje: hij stond voor een dichte deur, zonder sleutels. Die had zij. Wat nu? Nou ja, vrienden in Middelburg zouden nog wel een bosje reservesleutels hebben. Dus ging hij daarheen. En inderdaad, die vrienden kon den hem inderdaad wel aan een bosje van zijn reservesleutels hel pen. Helaas voor onze Middel burger waren het wel de sleutels van zijn vorige huis. Maar bij nadere inspectie bleek er toch sprake van een geluk bij een ongeluk: tussen de oude sleu tels verschool zich ook de sleutel van hun nieuwe garage. Kon hij toch nog naar binnen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Rond de 25 winkeliers in Zierikzee zetten op tweede paas dag en tweede pinksterdag de deur van hun bedrijf open. Daar mee is een nieuwe draai gegeven aan de koopzondag, die vorig jaar niet van de grond te tillen bleek. Van modezaak tot supermarkt en van fietsenspeciaalzaak, het aan bod is die twee dagen heel divers, schetst C. Vreeken van onderne mersvereniging ZZ Neptunus. On geveer een derde van de Zierikzee se winkels doet mee. „Zoiets moet groeien, maar ik vind de animo nu al bewonderenswaardig." De geopende winkels (naast de toch al draaiende horeca) moet de stad meer 'reuring' geven. Door gaans is Zierikzee op deze dagen aardig gevuld met bootjesmensen. Ook ziet Vreeken een levendig Zie rikzee als sfeervol alternatief voor de op die dagen - traditioneel - massaal bezochte meubelboule vards. Eerdere pogingen om de koop zondag in Zierikzee in te voeren, zijn mislukt. Het initiatief stuitte bovendien op verzet vanuit de kerk. Die weerstand is er wat de ze dagen betreft niet, weet Vreeken. Wel zijn de openingstij den beperkt: van 12.00 tot 17.00 uur. GOES - De politie heeft zater dagochtend vroeg een 26-jarige Belg opgesloten omdat die een 30-jarige Goesenaar tijdens een handgemeen in de nek had gebe ten. Rond kwart over vier in de och tend kregen enkele mannen ruzie met elkaar op de Oude Vis markt. De Antwerpenaar gooide daarbij zijn tanden als wapen in de strijd, en verwondde de Goesenaar lelijk. BRUINISSE - De volgestouwde mosselkotters BRU 8 en BRU 36 van de neven Marinus en Rinus Padmos gaan vandaag de Oosterschelde op om een nieuwe zaadinvanginstallatie uit te zetten, in de buurt van zandplaat de Vuilbaard. Deze zoge naamde padmosnetten zijn vorig jaar in de Wad denzee voor het eerst beproefd. Het experiment wordt dit jaar voortgezet, onder meer in Zeeuws water. Gezocht wordt naar nieuwe methoden om mosselzaad in te vangen, waarna het zaad als bo- demcultuurmossel wordt opgekweekt. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55