Zeeland PZC Nieuwstraat wil beter imago Te kleine zeesluis remt economie Kanaalzone ZEEUWS-VLAANDEREN 20 13 19 Luisteren naar de boei Uitsluitsel over expo merklap Sleutels Metal bands kruisen de degens in Goes Maandag 2 april 2007 SP wilde GroenLinks- voorman als provinciebestuurder Tip? redtern@pzc.nl Ondernemers werken samen met gemeente aan opwaardering. door Wout Bareman terneuzen - Het wordt de ultieme poging om de Nieuwstraat in het stadscentrum van Terneuzen het verloren imago van hét uitgaans centrum van de stad terug te be zorgen. De straat heeft nu een slecht ima go. Een kleine groep ondernemers uit het gebied heeft zich verenigd in het Arsenaal Collectief en gaat in nauw overleg met de gemeente proberen het tij te keren. De inge bruikname van het Theaterplein in de belendende Westkolkstraat kan daarbij een handje helpen. Daarnaast moet een herschikking van panden met een horecafunc tie worden doorgevoerd; de horeca moet zich voortaan concentreren in het noordelijke gedeelte van de straat. In Nieuwstraat-zuid wordt ruimte gecreëerd voor detailhan del. Volgens A. Stoffels van de on dernemerskoepel Coördinatie Management, die ook het initiatief nam tot de (her)oprichting van het Arsenaal Collectief, kan ook de ingrijpende opknapbeurt van de Korte Kerkstraat, iets verderop, leiden tot een opwaardering. Daar naast moet de directe verbinding met de Noordstraatpromenade worden verbeterd. Stoffels: „Er zijn de afgelopen de cennia tal van pogingen onderno men om het imago van de Het Arsenaal Collectief onder neemt de ultieme poging om af te rekenen met het slechte ima go van de Nieuwstraat in Terneu zen. Nieuwstraat, ooit dé plek waar je gezellig kon uitgaan, te verbeteren. Maar die strandden om allerlei re denen. Het had ongetwijfeld te ma ken met de snel wisselende uitba ters van de cafés en andere horeca- voorzieningen. De saamhorigheid ontbrak." Het Arsenaal Collectief zet in op tal van verbeteringen. Naast de herinrichting van de straat, wordt ook gehamerd op de noodzaak de parkeervoorzieningen te verbete ren. Vorig jaar, toen het Collectief nog in oprichting was, werd al ge pleit voor 300 extra parkeerplaat sen in het gebied. Die zouden, me nen de ondernemers, ook direct de overlast rond de koffieshops wegnemen. Samen met de horeca- vereniging Nieuwstraat en omge ving wordt een evenementenlijst opgesteld. De ondernemers gaan meer dan tot nu toe inspelen op bijvoorbeeld de Havendagen en het Jazzfestival. Het Theaterplein vervult daarbij een grote rol Stoffels ontzenuwt het hardnekki ge gerucht dat er plannen zijn om in de straat ook een gokhal te vesti gen. Dat is in strijd met het ge meentelijk beleid." Vlaams-Nederlandse adviesgroep brengt problematiek in kaart. door Wout Bareman terneuzen - De zeesluis in Terneu zen staat een verdere economische groei van de Kanaalzone in de weg. Met de bijna veertig jaar oude sluis hebben de havens van Gent en Terneuzen de slechtste maritieme toegang van alle havens in Nederland, België en Noord- Frankrijk. De bouw van een nieu we sluis is onafwendbaar. Wordt er te lang geaarzeld, dan staan dui zenden banen op het spel. Dat blijkt uit de probleemanalyse, die deze week wordt behandeld door de Technische Schelde Com missie. Die moet de Nederlandse en Vlaamse regering in de loop van volgend jaar adviseren over de beste oplossing. Dat is overduide lijk de bouw van een nieuwe sluis en de aanpassing van het Kanaal Gent-Terneuzen (kosten: ruwweg twee miljard). De probleemanalyse werd het afge lopen jaar uitgevoerd door een Vlaams-Nederlandse adviesgroep, waarin de provincies, gemeenten, havenbeheerders en -gebruikers en belangenorganisaties zijn verte genwoordigd. In het rapport, dat door alle betrokken partijen wordt onderschreven, wordt vastgesteld dat de betrouwbaarheid van de huidige zeesluis een steeds grotere kopzorg is. De sluis is met z'n 290 meter lengte, 40 meter breedte en diepgang van 13,5 meter veel te klein. Momenteel kunnen sche pen tot S0.000 ton schutten, maar gezien de groeiende scheepsafme- tingen van de wereldvloot is een sluis met een capaciteit van min imi De veertig jaar oude zeesluis in Terneuzen belemmert de econo mische groei van de Kanaalzone, zowel op Vlaams als Nederlands grondgebied. stens 140.000 ton bittere nood zaak. Zonder zo'n sluis zullen steeds meer rederijen noodge dwongen uitwijken naar andere havens in West-Europa. De adviesgroep constateert ook een sterke groei in de binnenvaart- sector. Ook die maakt, bij gebrek aan schutruimte in de Oost- en Middensluis steeds vaker gebruik van de zeesluis. En dat leidt weer tot dreigende wachttijden voor de zeevaart (met name lijndiensten). In het advies wordt verder gepleit voor extra voorzieningen voor het goederenvervoer per spoor en bete re aansluiting op het internationa le wegennet. biervliet - De gemeente Terneu zen geeft het activiteitencomité van Stichting Dorpshuis Biervliet deze week uitsluitsel over een fi nanciële bijdrage voor de expositie van de merklap Door ons gedaen. Die werd zeven jaar geleden door Zeeuwse vrijwilligers vervaardigd. De gigantische lap telt 234 beelte nissen met typerende Zeeuwse symbolen en afbeeldingen in kruis steek. Het comité heeft al een aantal sponsors gestrikt, maar rekent ook op een bijdrage van de provincie en de gemeente. De merklap zou in mei te zien zijn in een loods aan de Braakmanlaan. Er is 3500 euro mee gemoeid. Conny de Vis ser van het activiteitencomité: „We moeten deze week uitsluitsel hebben, anders wordt het te kort dag. We zoeken steeds contact met de gemeente, maar we horen niets..." Wethouder Jaap Bos weet van niets, maar belooft de zaak de ze week uit te zoeken. Hij staat po sitief tegenover het verzoek. ZEEUWSE -12ZEE I Tip? redactie@pzcnl Ze waren even een dagje de pro vincie uit geweest, dat stel uit Middelburg. Op de terugweg stapte zij uit in Goes, omdat er ook nog gewerkt moest worden. Hij ging alleen verder naar Mid delburg. Al snel kwam het eerste telefoon tje: hij stond voor een dichte deur, zonder sleutels. Die had zij. Wat nu? Nou ja, vrienden in Middelburg zouden nog wel een bosje reservesleutels hebben. Dus ging hij daarheen. En inderdaad, die vrienden kon den hem inderdaad wel aan een bosje van zijn reservesleutels hel pen. Helaas voor onze Middel burger waren het wel de sleutels van zijn vorige huis. Maar bij nadere inspectie bleek er toch sprake van een geluk bij een ongeluk: tussen de oude sleu tels verschool zich ook de sleutel van hun nieuwe garage. Kon hij toch nog naar binnen. BRESKENS - Drie weken voor de officiële opening gingen zaterdag de deuren al open van het vernieuwde Visserijmuseum in Breskens. De eerste bezoe kers, leden van de Happy Band uit Terneuzen, luisterden in de nieuwe Scheldezaal met een koptelefoon naar verhalen van een 'oude boei'. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53