PZC 13 Bosweg dwingt tot lagere snelheid Alertheid op klimaat blijft nodig Rescue is klaar voor toekomst WALCHEREN 20 19 Sleutels Grote schoonmaak in de Seghersiaan Maandag 2 april 2007 Metal bands kruisen de degens in Goes SP wilde GroenLinks- voorman als provinciebestuurder Tip? redwalch@pzc.nl Klankbordgroep van bewoners werkt aan veiligheid voor fietsers. door Maurits Sep ZOUTELANDE - De Bosweg in Zou- telande wordt aangepakt om au to's te dwingen langzamer te rij den. Bewoners klagen al langere tijd over het gevaar dat hardrijders veroorzaken voor met name fiet sende kinderen. Een klankbordgroep van buurtbe woners heeft de afgelopen maan den bedacht hoe de weg veiliger gemaakt kan worden. Zij willen dat de Bosweg opnieuw wordt be straat; niet met asfalt maar met nieuwe klinkers. Verder moet de weg zo worden heringericht dat dat hard rijden ge woon niet mogelijk is, vertelt L. de Kraker, lid van de klankbordgroep. Harder dan 30 mag daar niet, maar sommigen doen dat toch. De wens om de straat helemaal af te sluiten voor doorgaand verkeer en er een soort woonerf van te ma ken, is opgegeven. Volgens de ge meente was dat niet mogelijk, ver telt De Kraker. Bovendien was dat slecht voor de beriekbaarheid van de camping die in de buurt ligt. Afsluiting van de straat had een einde kunnen maken aan het door gaande verkeer dat van Westkapel- le naar Vlissingen rijdt. „Het een richtingsverkeer wordt massaal ge negeerd. Bovendien rijden auto's dan te hard. We hopen dat het met de andere maatregelen toch onaantrekkelijk wordt het eenrich tingsverkeer te negeren." Het was niet mogelijk 0111 meer politiecon trole in de buurt te krijgen, stelt De Kraker. Veel overtredingen wor den 's ochtends gemaakt als men sen op weg zijn naar hun werk. De klankbordgroep komt over en kele weken voor de laatste keer bij een. Daarna presenteert zij de ideeën aan de gemeente en de dorpsraad. De Kraker verwacht dat de sugges ties goed ontvangen zullen wor den. „Ik denk dat er een breed draagvlak zal zijn in de Bosweg en omliggende straten." Het gemeentebestuur van Veere besluit vervolgens wat wel en wat niet wordt uitgevoerd. De gemeen te heeft eerder al ruim 300.000 eu ro opzij gezet voor aanpassing van de Bosweg. Bewoners van de Bosweg in Zou- telande klagen over hardrijden en het negeren van het eenrich tingsverkeer. Zij presenteren bin nenkort hun plan van aanpak. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het reddingsevene ment Rescue Vlissingen is het hob byisme ontgroeit. Wat begon als een poging om de interesse voor al lerlei hulpdiensten te wekken, is een internationaal evenement ge worden dat vorig jaar 55.000 bezoe kers trok. Om het voortbestaan van het evenement te waarborgen, is er zaterdag een nieuwe stichting opgericht. De activiteiten vonden nog steeds plaats onder de vlag van de Vereni ging Vrienden van de Boulevard. De afhankelijkheid van een paar mensen werd echter als bedrei gend gevoeld voor de continuïteit van Rescue, zegt woordvoerster M. Jongejan. „De mensen blijven de zelfde, maar we kunnen als 'stich ting met een goed doel' nu wel al lerlei fondsen benaderen. Dat kan geld opleveren." De Stichting Rescue Vlissingen be gint nu al met de voorbereiding van de editie van 2008. Die vindt plaats op 8 augustus (08-08-08). VLISSINGEN - Opgestoken duimen, lachende ge zichten en geroepen complimenten. „Bedankt mannen." De bewoners van de Hercules Seghersiaan in Vlis singen zijn dolblij met de zes containers die wo ningcorporatie l'Escaut zaterdagochtend heeft neergezet. Kunnen ze eindelijk eens al hun rom mel dumpen. Eindelijk schone schuurtjes, lege balkons. Oude schilderijtjes, kapotte wasmachi nes, klein chemisch afval. Alles leveren ze in. Sommigen hebben zoveel troep liggen, dat ze een winkelwagentje of een groot visnet nodig hebben om het naar de contai ner te bre „Alles wat we weghalen, is meegenomen", grapt T. Cordes van l'Escaut. Het liefst zou hij elke wijk twee keer per jaar aandoen; in het voorjaar en vlak voor de winter. Zover is het nog niet. Op za terdag 12 mei kunnen wel de bewoners van de Bonedijkebuurt hun rommel inleveren. foto Ruben Oreel Dat is tien jaar na de eerste editie. Ook volgend jaar worden ook weer tal van demonstraties gehou den door diverse hulpdiensten. Het publiek kan dan ook weer meedoen met (reddings)acties. Dijkgraaf Vos opent nieuwe seizoen van Watersnoodmuseum. door Esme Soesman ouwerkerk - Nederland is veiliger dan ooit, maar dat is geen reden om achterover te leunen. Dijkgraaf J. Vos van Waterschap de Brabant se Delta greep de seizoensopening van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk zaterdag aan om Ne derland op te roepen alert te blij ven. „De wereld verandert. Het klimaat verandert. We verstenen in een denderend tempo." Tel daar moge lijk bijkomende elementen als hef tige regen en springtij bij op en je kunt te maken krijgen met een sa menspel van factoren mét dramati sche afloop. Dat laatste was in 1953 het geval. Destijds telde Nederland 2600 wa terschappen. De Watersnoodramp had veel te maken met storm en springtij. „Maar had het misschien ook te maken met hoe we het dijk- beheer toen georganiseerd had den?", hield Vos zijn toehoorders voor. De ramp was in ieder geval aanleiding om het dijkbeheer 'op te schalen'. Met de 26 huidige wa terschappen als resultaat. Vos was naar Schouwen-Duive- land afgereisd om de expositie De watersnood in West-Brabant te ope nen. De ramp is niet uitsluitend een Zeeuwse aangelegenheid ge weest, maar heeft ook Zuid-Hol land en - in dit geval - West-Bra bant getroffen. Dat wordt onder meer geïllustreerd met een uitge breid foto-overzicht van de getrof fen dorpen en een (door Atske Warnaar gemonteerde) compilatie van filmbeelden die door de heer 1^ De opening van het Watersnood- museum werd zaterdag door de West-Brabantse dijkgraaf aange grepen om Nederland te waar schuwen atert te blijven. Francois in het West-Brabantse rampgebied gemaakt zijn. Ook nieuw is de door Co de Jonge gemaakte maquette van de uitbrei dingsplannen van het Watersnood museum. Door de drie overige caissons bij het huidige museum te betrekken, kan er aandacht wor den besteed aan bijvoorbeeld nieu we ontwikkelingen op waterbe- heergebied. Het museum wil doel bewust meer zijn dan alleen een op Zeeuws verleden gerichte orga nisatie. Getuige ook de insteek van deze wisselexpositie. Met onder meer speciale lespakketten en een wedstrijd worden scholen geprik keld om het museum te bezoeken. Tip? redactie@pzc.nl Ze waren even een dagje de pro vincie uit geweest, dat stel uit Middelburg. Op de terugweg stapte zij uit in Goes, hij alleen verder naar Middelburg. Al snel kwam het eerste telefoontje: hij stond voor een dichte deur, zon dersleutels. Die had zij. Wat nu? Nou ja, vrienden in Middelburg zouden nog wel een bosje reserve sleutels hebben. En dat hadden ze. Alleen waren het wel de sleu tels van zijn vorige huis. Maar bij nadere inspectie bleek er toch sprake van een geluk bij een on geluk: tussen de sleutels ver school zich ook de sleutel van hun nieuwe garage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 51