Van koikarper tot poeponderzoek Aansturen van pc met gedachten Jump for joy PZC Maandag 2 april 2007 5 Particulieren, maar ook instanties en media halen t aprilgrappen uit. den haag - Wie niet in de maling genomen wilde worden, moest gis teren extra goed oppassen. Het was april, traditioneel de dag waarop lolbroeken en grapjurken alles uit de kast halen om een an der bij de neus te nemen. De Waddenvereniging maakte gis teren bekend dat een vulkaan on der de Waddenzee een tikkende tijdbom zou zijn. De Wereldom roep meldde dat Europa werkt aan een standaardmaat voor con dooms, één die bij iedereen past. In Doetinchem zou de eerste Nudi- run plaatsvinden, niet-erotisch hardlopen voor nudisten. En in de Utrechtse grachten zou een Japan se koikarper gevangen zijn. In Am sterdam keken zij ook raar op, toen een bericht verscheen over een nieuwe aanpak van geluidso verlast op de grachten. Een spe ciaal systeem zou bij de bruggen het aantal decibel van opvarenden meten en mensen die te veel ge luid maken bij een volgende brug natspuiten. Op die manier kan de politie mensen met een nat pak sneller herkennen en beboeten voor geluidsoverlast. Het NOS Jeugdjournaal nam de jonge kijkertjes in het ootje door te vertellen dat onderzoekers dé oplossing voor het hondenpoep probleem hadden gevonden: 'Shit- kidz'. Vanaf volgende week zou een pakket op verscheidene scho len klaarliggen om hondenpoep te verzamelen. Hondenbezitters zou den poep van hun hond op moe ten sturen. Door het DNA vervol gens te vergelijken, werd het moge lijk de baasjes op te sporen en te bekeuren. De actie van Stichting Meld SOA Anoniem haalde al eer der deze week het nieuws. De stichting verspreidde een kaart met de tekst: 'Meld soa anoniem' en een telefoonnummer. De verha len waren te beluisteren op hun si te. Deze grap kon echter geen lach op het gezicht toveren van Soa Aids-Nederland en het ministerie van VWS. Nijmeegs instituut is bezig met ontwikkeling van project BrainGain. nijmegen - Het lijkt eerder stof voor een surrealistische film, maar komt nu toch echt dichterbij: tech niek die het mogelijk maakt om een computer met gedachten aan te sturen. Het Nijmeegs Instituut voor Cogni tion and Information (NICI) heeft t4 miljoen euro subsidie binnenge haald om de techniek samen met bedrijven en organisaties te ont wikkelen. Het project heet BrainGain en is een van de zeven projecten die subsidie krijgen uit een speciale pot waar 100 miljoen euro in zit. De techniek die het NICI zal ont wikkelen heet 'brain computer in terfacing'. Het kan worden ver taald naar computers die door ge dachten worden bestuurd. Zo kun nen hersensignalen worden geana lyseerd, maar ook beïnvloed, legt woordvoerder W. Hooglugt van de Radboud Universiteit in Nijme gen uit. Dat kan hightech hulpmiddelen opleveren op allerlei gebieden, bij voorbeeld voor patiënten van wie de aandoening op hersenactiviteit is terug te voeren, zoals ADHD. Kritiek op nieuwe arbeidstijdenwet den haag - FNV Bondgenoten vindt de arbeidstijdenwet die giste ren in werking is getreden, te zwaar voor werknemers. In de nieuwe wet verdwijnt het verschil tussen normale werktijd en over werk. Voor werknemers die niet onder een cao vallen, geldt dat van af r april per dag maximaal twaalf uur mag worden gewerkt en per week zestig uur. Landmacht respecteert zondagsrust Veluwe den haag - Het programma voor de Landmacht Open Dagen, die dit jaar in Wezep worden gehou den, is omgegooid om de zondags rust in de gereformeerde regio op de Veluwe niet te verstoren. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie heeft dit in het week einde bevestigd. Defensie schrapt de open dag op zondag 3 juni. De dagen zijn nu op 1, 2 en 9 juni. Defensie kent volgens Couzy afdekcultuur hilversum - Generaal buiten dienst Hans Couzy pleit voor een opener cultuur binnen Defensie. De voorzitter van de Federatie van Nederlandse Officieren stelde za terdagavond in het televisiepro gramma Nova dat er defensiebreed sprake is van 'een afdekcultuur' en dat er angst heerst om fouten te melden. Vooral bij de elitetroepen zou dat het geval zijn. Stelling Amsterdam krijgt bezoekerscentra amsterdam - Drie bezoekerscen tra verrijzen de komende jaren op de Stelling van Amsterdam. Zij moeten de verdedigingslinie rond om de hoofdstad toegankelijker maken voor het publiek en zo meer toeristen trekken. Een van de bezoekerscentra komt in ieder geval op het eiland Pam pus bij Muiden. De plannen krijgen steeds meer vorm. Vrijgeven Rijn leidt niet tot problemen den haag - Op de Rijn in de rich ting van Nederland zijn zaterdag geen problemen ontstaan, nadat de Duitse autoriteiten vrijdaga vond de rivier hadden vrijgegeven voor scheepvaartverkeer. De sche pen mochten niet allemaal tegelijk vertrekken. De vaarroute was sinds vorige week zondag ge stremd, nadat 32 containers van een vrachtschip waren gevallen. Partij voor de Vrijheid zakt bij peiling iets in den haag - De Partij voor de Vrij heid lijkt iets minder Kamerzetels te winnen dan bij de peiling van Maurice de Hond van vorige week. De partij van Geert Wilders zou kunnen rekenen op zestien zetels als nu verkiezingen voor de Twee de Kamer zouden worden gehou den. Vorige week waren dat er nog acht tien. Bij de verkiezingen kreeg Wil ders negen Kamerzetels. Brand in hotel centrum Amsterdam amsterdam - In het Hotel Inner in Amsterdam is gistermiddag brand uitgebroken. Alle gasten zijn in veiligheid gebracht. Twee gasten en een medewerker heb ben rook ingeademd. Zij zijn naar het ziekenhuis vervoerd. De brand brak rond half een uit in een van de kamers. Uiteindelijk brandden drie kamers uit. De politie onder zoekt hoe het vuur kon ontstaan. Vrouw raakt te water met auto en overlijdt almere - Een 28-jarige vrouw uit het Duitse Dorsten is gistermiddag om het leven gekomen, nadat zij bij Almere met haar auto het wa ter was ingereden. Volgens de poli tie kreeg de vrouw vermoedelijk een epileptische aanval achter het stuur. Daardoor reed zij in een flauwe bocht het water in. De 27-jarige vriend van de vrouw, die ook in de wagen zat, kon zich zelf bevrijden. Hij raakte gewond. Grunberg en Hof winnen Gouden Uil brussel - De Vlaamse Gouden Uil Literatuurprijs 2007 gaat naar de Nederlander Arnon Grunberg voor zijn boek Tirza. Het werk gaat over een man die zijn kind wil beschermen. Grunberg won de prijs ook al in 2002. De Gouden Uil [eugdliteratuur- prijs werd gewonnen door de Ne derlandse Marjolijn Hof voor het boek Een kleine kans. Illegale kansspelen in veel tabakswinkels den haag - Tabakswinkeliers ma ken zich schuldig aan de verkoop van illegale lotto- en totospelen, blijkt uit een steekproef in Amster dam. Eén op de drie winkeliers biedt daar illegale lotto's en toto's aan. Inspecteurs bezochten in Am sterdam 180 tabakswinkels, waar van zestig illegale kansspelen aan boden. De Amsterdamse cijfers gaan volgens het ministerie van Justitie ook op voor andere steden. ouderkerk aan den ijssel - Een groepje jon- pen in Ouderkerk aan den IJssel. Jump is een gens, genaamd 'casual jumpers' is aan het jum- nieuwe danstrend die steeds populairder wordt en het midden houdt tussen trance en hardstyle. foto Pieter Franken/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5