Zwemmers van De Stormvogel zijn onaantastbaar in Vlissingen Gelijkspel Ockenburgh Wiskerke Nederlands kampioen klasse ZZ Erik Goossen is weer op koers na blessure pzc Maandag 2 april 2007 39 Souburger Lennard Breel was op de onderdelen 100 meter vrije slag, 200 meter wisselslag en 100 meter rugslag veruit de snelste. foto Ruben Oreel Meeste overwinningen Vlissingse zwemclub in Speedo-wedstrijden. door Jeroen Deilebeke vlissingen - Er staat dit seizoen geen maat op de jeugdploeg van De Stormvogel. Ook op de vierde Speedo Jaargangwedstrijd gingen gisteren in Vlissingen de meeste overwinningen naar de Vlissingse zwemmers. Bij de jongens zijn Wouter Stap, Levy Kort en Lennard Breel niet te kloppen en bij de meisjes lieten Eline de Haard, Savannah Leen heer en Tulany de Wilde zien in vorm te komen voor de aanstaan de Zeeuwse Speedo Finales, me dio juni. Het gat met de andere verenigin gen wordt steeds groter. Dat is dui delijk te zien bij de resultaten van de jongens. Joost Gevaert en Sie- gert van Dieren van De Bevelan ders kunnen goed meekomen, maar Souburger Lennard Breel was op de onderdelen too meter vrije slag, 200 meter wisselslag en 100 meter rugslag toch steeds ver uit de snelste. Dat was ook het geval bij de jonge re Levy Kort, die bij de minioren 5 twee afstanden won, en bij clubge noot Wouter Stap, die drie onder delen bij de jongens 9 en 10 jaar op zijn naam schreef Bij de meisjes zijn er meer kapers op de kust en dat was vooral goed te zien op de 400 meter vrije slag. Romy Hoogendijk (Onderdak) had een snelle 5.28,84 nodig om te winnen en verwees daarmee Lotte Dalmeijer van thuisploeg Luctor et Emergo naar de tweede plaats. Het onderdeel is nieuw in de Spee do-wedstrijden en geeft de jongere zwemmers de kans om op de lan gere afstand te tonen wat zij kun nen. Bij de jongste meiden werden de prijzen verdeeld tussen Demi van der Werf (Stormvogel) en Manon Kloosterman (De Bevelanders). Tu lany de Wilde verschalkte Romy Hoogendijk in de laatste meters op de 100 meter schoolslag. Savan nah Leenheer en Eline de Haard tikten tegelijkertijd als eerste aan op de 50 meter vlinderslag. Bij de Speedo-wedstrijden in Ter- neuzen was Christian de Die van 'Lennard Breel is de sterkste in drie onderdelen bij de Speedo Jaargangwedstrijd' De Schelde erg sterk met drie over winningen. Björn Scherbeijn won zoals verwacht de onderdelen bij de minioren 5. Clubgenoot Enri que van Opdurp was de snelste op de too meter wisselslag en op 100 meter vrije slag. Larissa Gelder land, zwemster bij ZC Koewacht, was niet te kloppen bij de meisjes minioren 5. Zij was zowel de snel ste op de 50 meter vlinderslag, de too meter schoolslag als de 400 meter vrije slag, wat een waar Koe wacht onderonsje waarbij Sophie Bonte (tweede) en Charlotte Bral (derde) nauwelijks voor elkaar on derdeden. Amke Bruinzeel van De Schelde is een welkome aanvulling voor de Temeuzense jeugdploeg. Ze won de school- en vrije slag. De 100 meter wisselslag werd ge wonnen door Tessa Eijkman, ook van De Schelde. Zeventienj arige amazone wint in bloedstollende barrage. door Lucien Roelandt ERMELO - Chayenne Wiskerke greep zaterdag in het KNHS-fede- ratiecentrum in Ermelo met VDL Rocksina het Nederlandse indoor kampioenschap in de klasse ZZ. De zeventienjarige amazone uit Kruiningen zorgde hiermee voor een primeur. Zij is de eerste Zeeuw die de springtitel op dit ni veau in de wacht sleept. Wie vooraan wilde eindigen, moest alles uit de kast halen. Wis kerke bewees over de goede wed strijdmentaliteit te beschikken. Van de vijftig combinaties plaats ten zich er slechts drie voor de bar rage. Eerste starter Bart Bles stuur de Kyra Adelheid foutloos en in een snelle tijd van 28.40 naar de fi nish. In een bloedstollende rit toonde Chayenne Wiskerke zich met Rocksina een fractie sneller. Laatste starter Elke Jaspers met Ma- dola gooide een balk om. Chayenne Wiskerke: „Het eerste parcours stond niet zwaar, maar was technisch heel moeilijk. In de tweede manche werd veel vermo gen gevraagd. Er waren een paar pittige sprongen. Vooral op de laat ste dubbel werden veel fouten ge maakt. Om in de barrage de tijd van Bas te verbeteren, moest ik binnendoor naar de dubbel. Dat was gewaagd, maar Rocksina werk te super mee en het pakte goed uit. Ik ben ontzettend blij met de titel." Cindy Perdaen ging met Mader- mie in beide basisparcoursen in de fout. Daarmee eindigde de combi natie uit Sas van Gent als negen tiende. Bij de pony's kleine maat eindigde Thiery Vermunt als vijf de. De ruiter uit Koewacht maakte met Winning Star Virtuose in de barrage een springfout. Chayenne Wiskerke is de eerste Zeeuw die de springtitel in de klasse ZZ in de wacht sleept. Sa men met Rocksina was ze de sterkste in Ermelo. Goese driebanders slaan in Zundert aanval op hun koppositie af. door Joop van den Oudenhoven zundert - Dankzij een even onver wacht als verdiend 4-4-gelijkspel tegen nummer twee Snellen Recy cling uit Zundert handhaafden de driebanders van Delta/ Ocken burgh hun positie aan de kop van de eerste divisie. Voor de pauze maakte Richard de Bruin kennis met de kracht van Frédéric Mottet. Tot de tiende beurt ging de Schouwse speler nog goed mee met de Waalse Belg. Toen deze in drie beurten elf ca ramboles maakte, was het gat ech ter geslagen en was De Bruin ge klopt. Kees Wittens had een perfecte start tegen Jan Arnouts. Na de sani taire stop begon de machine van Wittens echter te haperen en leek een nederlaag een kwestie van 'Delta/Ockenburgh heeft met nog drie wedstrijden te gaan alle troeven in handen' tijd. Arnouts ging erop en erover. Maar ook bij hem stokte het ritme en Wittens besliste de partij als nog in zijn voordeel. Tussenstand: 2-2. Na de pauze voerde Ronny Da niels een kansloos gevecht tegen Harry van der Ven, waarna de uit Sint-Willebrord 'ingevlogen' Mar tin Spoormans (hij speelde eerste een partij voor het eerste team van Delta) het karwei afmaakte. Zijn laatste punt was een moeilijk patroon over vijf banden. Daar door eindigde de titanenstrijd on beslist (4-4), zoals ook de strijd om het kampioenschap. Delta/ Ockenburgh blijft met een punt voorsprong aan de leiding en heeft met nog drie wedstrijden te gaan alle troeven in handen. Snellen Recycling-Delta/Ockenburgh 4-4. Peter Ceulemans-Martin Spoormans 44-45 (38); Harry van der Ven-Ronny Da- niëls 29-45 (42); Jan Arnouts-Kees Wit tens 41-45 (37); Frédéric Mottet-Richard de Bruin 45-30 (35). door Sjaak Sinke terneuzen - Erik Goossen was blij met zijn testresultaat op de 3000 meter tijdens de atletiektestwed- strijden in Terneuzen. De atleet won zaterdag ruimschoots met vrijwel constante rondetijden van 78 seconden. „Het ging prima", liet hij opgelucht weten na zijn ra ce. In de Pallandtcross had Goossen een knieblessure opgelopen, waar bij het leek dat zijn meniscus ka pot was. Op de röntgenfoto's was echter geen afwijking te zien en na intensieve fysiotherapie is Goosssen weer twee weken in trai ning. „Ik heb jammer genoeg de CPC-loop in Den Haag gemist, maar ik richt me nu op de mara thon van Torhout en natuurlijk de Kustmarathon in oktober", keek Goosssen vooruit. Donald Segers verbeterde zijn ei gen Zeeuws record kogelstoten in de klasse masters H60 met 3 centi meter tot 10 meter en 98 centime ter. Jan Willem Roelse heerste bij de jongens C door vier van de vijf onderdelen te winnen. Lars Paarde- kooper en Niek den Exter waren op de 800 meter een klasse apart en vochten een spannend duel uit. Paardekooper was de sterkste met een tijd van 2.08.1. Met een totaal van tweehonderd inschrijvingen was de organisatie van Scheldesport tevreden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41