Spoormans wint voor Delta op twee fronten Kampioensfeest Rapide verstoord Wyatt prolongeert Nederlandse titel Zeeuwse schaaktitel en wordt bevorderd tot eerste dan voor Jeroen Hekhuis 38 Maandag 2 april 2007 pzc De Rapide-defensie is verslagen. Udenhout maakt 0-1 uit een strafcorner en zou die voorsprong niet meer weggeven. foto Camile Schelstraete Magere overwinning hockeysters Vlissingen tegen stugge opponent. door Peter Snelders goes - Wat een feestelijke middag had moeten worden, eindigde in een sportief drama. De hockeyers van Rapide verloren gisteren op ei gen veld van concurrent Uden hout (o-i) en daarmee is Rapide in de vierde klasse van koploper plots achtervolger geworden. Vrouwen. Vlissingen-Zevenbergen 1-0: Ze venbergen is meestal een moeilij ke tegenstander voor Vlissingen. Het stug verdedigende Zevenber gen probeerde een punt mee naar huis te nemen. In het rommelige duel was Vlissin gen duidelijk beter. Het kreeg ook enkele doelkansen, maar wist er slechts één te benutten. In de 24e minuut scoorde Rosanne van Eij- kelenburg. Liberty-Rapide 3-3: Rapide begon veel te tam en werd in de eerste tien minuten overrompeld. In die fase nam de thuisploeg een 2-o-voorsprong. Rapide toonde veerkracht en tussen de 20e en 25e minuut kwam het op gelijke hoog te Hockeyers van Rapide uit Hulst verliezen kampioensduei tegen Udenhout met 0-1 en zijn van koploper plots achtervolger ge worden. te door treffers van Tatsjana van den Eynde. In de tweede helft had Rapide een overwicht. Het kwam op voorsprong door een fraai back handschot van opnieuw Van den Eynde. Daarna liet Rapide enkele kansen liggen. Door een betwiste strafbal kwam Liberty langszij. In de slotfase werd een doelpunt van Rapide afgekeurd. Mannen. Pelikaan-Olympia 7-1: Het tech nisch vaardige en goed georgani seerde Pelikaan was een maat te groot voor een incompleet Olym- pia. Door personele problemen miste het team uit Terneuzen drie basiskrachten. Bij rust was het duel reeds beslist. Toen leidde de thuisploeg met 4-0. Bij de stand 6-0 scoorde Aaron Lexmond tegen met een tip-in. Rapide-Udenhout 0-1: Een benut te strafcorner voorkwam een Huls ter kampioensfeest. De ploeg staat nu één punt achterop Udenhout Speler Jochem Beaart kwam met gebogen hoofd richting de dug-out gelopen. „Het kampioen schap kunnen we vergeten. We kregen aan het einde van de wed strijd drie corners en die benutten we niet." Matchwinnaar werd Adriaan Heij- mans. Hij benutte halverwege de tweede helft een strafcorner waar mee de kansen van Rapide op di recte promotie naar de derde klas se een flinke dauw kregen. Forthomme stelt zege en play-offs veilig voor eerste Goese team. door Frits Bakker SINT WILLEBRORD - Met een slotse- rie van acht was Roland Forthom me gistermiddag in Sint Wille- brord matchwinnaar voor de drie- banders van Delta/Frans Bevers. Het Goese viertal boekte een over winning op Frontlinie Lingerie (6-2) en kan een plaats in de ein dronde van de eredivisie niet meer ontgaan. „We hebben officieel nog één punt nodig", rekende Jean Paul de Bruijn voor. Dat mag geen pro bleem meer zijn, want de Goesena- ren spelen de laatste twee wedstrij den tegen de twee laagste ploegen uit de stand. De 57-jarige Belg Martin Spoor mans bewees Delta op één dag twee kapitale diensten. Hij speelde eerst voor Delta 1 (Delta/Frans Be- Trainingsrit TMZ prooi voor Patrick Tolhoek KRUININGEN - De oude meester deed het weer. Wielrenner Patrick Tolhoek schreef zaterdagmiddag in Kruiningen de vierde trainingsrit van TMZ op zijn naam. Halverwe ge de wedstrijd was de Yerseke- naar met nog drie man aan de lei ding gekomen en dat kwartet bleef bij elkaar. In de spurt toonde Tol hoek aan nog steeds over goede be nen te beschikken. Hij klopte zijn vier medevluchters. Stokman twee keer tweede in Papendrecht papendrecht - Stefan Stokman heeft in de eerste wedstrijd als se nior twee tweede plaatsen behaald bij openingswedstrijden in Papen drecht. Met de kogel van 7,25 kilo stootte hij een afstand van 11 me ter en 1 centimeter, waarmee de Goese atleet niet tevreden was. De afstand van 30,34 meter met de 2 kilo zware discus gaf hem een be ter gevoel. vers) als invaller voor Peter de Backer, reisde daarna razendsnel door naar Zundert, om ook voor Delta 2 (Delta/Ockenburgh) aan het biljart te verschijnen. Beide ke ren kon de joviale Belg de keu met een glimlach opbergen. Voor Delta 1 won hij de partij te gen de Turnhoutse cafébaas Guy van Litsemborg (50-32 in 36 beur ten), voor Delta 2 werd het na een boeiend slot 45-44 tegen Peter Ceulemans. Vooral dat tweede ge vecht was een prestigeslag. „Ik speelde al een Belgisch kampioen schap tegen Raymond Ceulemans, toen zijn kleinzoon Peter nog in de buik van zijn moeder zat", ver telde Spoormans. „Ik ben 57 nu, hij 25. En ik won het de partij op slimheid. Peter was vreselijk ner- Wl Delta/Frans Bevers is zo goed als zeker van een plaats in de play-offs van de eredivisie drie banden. De Goese biljarters ver slaan Frontlinie met 6-2. Provoost lijdt tweede nederlaag op NK soest - Bennie Provoost heeft in het Nederlands damkampioen schap zijn tweede nederlaag gele den. Zaterdag verloor hij in de och tendronde op een bijzonder onge lukkige manier van Jeroen van den Akker. In de middagronde re miseerde Provoost in een spannen de partij met voormalig clubge noot Boudewijn Derkx. Provoost deelt nu met Anton van Berkel en Leopold Sekongo de laatste plaats. Middelburg scoort op NK taekwondo nijmegen - Caitlin van Assendelft, Mano Don en Sharona Thenu van Taekwondo Middelburg zijn giste ren Nederlands kampioen gewor den in Nijmegen. Benny Poort vliet werd tweede in zijn klasse. Caya Don werd ook Nederlands kampioene, maar dan in de B-klas- se. In die klasse behaalde Jordi Kuylenberg een tweede en Michiel van der Plas een derde plaats. veus. Ik ook wel, maar ik stond aan de tafel met een blik alsof we voor een pintje aan het spelen wa ren." Spoormans had eerder op de dag niets te vrezen van Guy van Lit semborg. De winstpartij zette Del ta op weg naar een belangrijke ze ge. Henk Habraken won ook van Davy van Geel, zodat de Goesena- ren bij de pauze een 4-0-voor- sprong hadden. Jean Paul de Bruijn, opgestaan met een rugblessure, hield gelijke tred tegen Gerwin Valentijn, maar kreeg in het slot van de partij een serie van elf om zijn oren. Dat bleek de beslissing in het voordeel van de Brabantse stratenmaker (50-44 in dertig beurten). Met Forthomme nog aan het bil jart tegen Forton was de kans op winst nog niet verspeeld. De Waal had een mooi eindschot. Op een stand van 45-42 achter speelde For thomme uit met een serie van acht (50-45 in veertig). Coureur Elbert Bouman tevreden over debuut zandvoort - Het Zeeuwse raceta lent Elbert Bouman heeft afgelo pen weekend in Zandvoort zijn de buut gemaakt in de Italiaanse For mule Gloria. De 18-jarige uit Clin- ge werd zaterdag zevende. Giste ren reed hij de race niet uit. Toch kijkt Bouman voldaan terug. „Ie dereen was heel tevreden. We zijn op de goede weg." Zijn volgende races rijdt hij op 19 en 20 mei, we derom in Zandvoort. Middelkamp-renners finishen in voorhoede genemuiden - Middelkamp-wiel renner Nick van der Lijke is zesde geworden in de Omloop van Noord- West Overijssel. Aan deze nieuwelingwedstrijd bij Genemui- den deden 160 renners mee. Bij de junioren finishte clubgenoot Alex Gresnigt als zevende. In Steenber gen werden de Middelkamp-junio ren Marco Minnaard en Nick Nieuwdorp 8e en 19e. Goese jiujitsuka heeft in Breda maar één tegenstandster. door Roeland van Vliet goes - Lindsay Wyatt heeft zater dag in Breda haar Nederlandse ti tel in de klasse -70 geprolongeerd. Het kostte de 31-jarige jiujitsuka uit Goes niet al te veel moeite. Ze had maar één tegenstandster. „Er is blijkbaar niet veel animo voor het NK", zei ze. „Alleen de klasse -62 was bij de vrouwen goed be zet. Maar waar dat nou aan ligt, ik weet het niet. Bij de mannen zijn er wel genoeg inschrijvingen. Haar enige partij tegen Jolanda Bos was niet spannend. Binnen één minuut won Wyatt met fiill- ippon. „Het was een stoot, een worp en een houdgreep. Niet in één vloeiende beweging, maar het ging wel snel." De judobond (waar jiujitsu onder valt) had zaterdag nog wel een ver rassing voor de tweevoudig wereld kampioene. Ze kreeg de eerste dan - de zwarte band - op basis van al haar prestaties. „Bij judo is het ge bruikelijk, dat je je eerste dan Lindsay Wyatt heeft op basis van haar prestaties haar eerste dan gekregen. De Goese heeft meer dere nationale titels en werd twee keer wereldkampioene. krijgt als je Nederlands kampioen wordt. Maar in het jiujitsu kwam dat tot nu toe niet voor. Alleen met het afleggen van een examen kon je een dan verdienen. Maar daar heb ik nooit zo'n behoefte aan gehad." Zaterdag maakte de bond een uit zondering voor Lindsay Wyatt, An- gelique Poort, Silvia Alvarez en Rob Haans. Het was alsof ze een soort koninklijke onderscheiding kregen. „Het was een goed be waard geheim. We wisten alle maal van niets." Wyatt werkt nu toe naar het EK, eind mei in Turijn. Voor dat toer nooi is ze nog niet definitief gese lecteerd. door Roeland Alders OOST-SOUBURG - Jeroen Hekhuis van de organiserende schaakclub Souburg heeft gisteren het Zeeuws kampioenschap schaken binnenge sleept. Met zesenhalve punt bleef hij HWP'er Gert van Rij en Axe laar Peter Kalisvaart de baas. In de vijfde ronde op zaterdag was Hekhuis zeer sterk bezig tegen Goesenaar Joey Grochal. In een Si- ciliaanse draak kreeg hij het initia tief en dat stond hij niet meer af De zesde ronde nam de Souburger wederom het initiatief Clubge noot Roeland Alders liep achter de feiten aan. Het eindspel verzandde in een gelijke stand en remise leek een feit. Een foute beoordeling van Alders gaf Hekhuis echter de overwinning. Gisteren was een dag van de puntendelingen. Hek huis stond een punt voor. Hij speelde tegen het Terneuzense ta lent Quinten Ducarmon. Een licht overwicht van Hekhuis was niet voldoende voor de winst, waar door de Souburger genoegen moest nemen met een puntende- ling. Ook de concurrentie speelde onderling remise. In de achtste en laatste ronde had Hekhuis genoeg aan remise. Dick Wolters was zijn tegenstander. Hekhuis nam geen risico en bood na drie zetten remise aan. Wolters vond het prima en gunde de Sou burger het kampioenschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40