met wielerwetten ns jacht op WK-punt mislukt f I, mrnM* PZC Maandag 2 april 2007 37 foto Peter Nicolai Omloop van de Braakman In de 38e editie van de Om loop van de Braakman kwamen zaterdag 130 renners verdeeld over 21 ploegen van start. On der hen elf Zeeuwen. Zes Zeeuwse renners vonden zich terug in de einduitslag, waarin 46 renners waren opge nomen. Richard Slabbekoorn, Michel Rommers, Paul Jeremiasse, Christian Kik, Dirk van Dam en Peter Tol stapten af. Pieter Israel uit Kruiningen hing de hele wedstrijd aan het elastiek. Hij werd één ronde (10 kilometer) voor het eind af- gevlagd en als 43e geklasseerd. Niek Rentmeester uit Goes reed aanvankelijk sterk maar kon dat niet volhouden. Hij werd 35e. Jacco Ringelberg uit Goes kwam vroeg in de koers ten val en eindigde met een pijnlijke, ontvelde linkerheup op de 28e plaats. Jaco Wagenaar uit Yerseke, achttien jaar nog maar, kwam steeds beter in de wedstrijd. Hij miste de beslissende slag, maar eindigde wei als beste van de tweede groep. Tholenaar John den Engels man, tegenwoordig woonach tig in Oost-Brabant, bleef lange tijd onopgemerkt. In de finale reed de doctor in de biologie naar de vijftiende plaats. Dit on danks enkele kilo's overge wicht. Mare Blok uit Heinkenszand was met zijn tiende plaats ver rassend de beste Zeeuw. sprint tussen zes koplopers won, kwam niet bepaald goed voorbe reid aan de start. De 31-jarige inwo ner van Giessenburg heeft net een verbouwing achter de rug en is nog maar een week of vier in trai ning. De Omloop van de Braak man was zijn eerste serieuze wed strijd van het seizoen. De enige re den die hij voor zijn succes kon verzinnen, was dat hij zuinig gere den had. „Eerlijk gezegd heb ik een beetje zitten linkeballen. Normaal gespro ken kan ik met mijn krachten smij ten, maar dat heb ik nu niet ge daan." Een soortgelijk verhaal vertelde Mark Blok uit Heinkenszand, die met zijn tiende plaats de beste Zeeuw werd. De servicetechnicus, net als de winnaar 31, begon stroef maar werkte zich steeds meer op naar de frontlinies. „Ik weet niet waar ik het vandaan haalde", ver telde de renner van wielervereni ging Zeeuws-Vlaanderen met onge loof in zijn stem. „Ik heb slecht overwinterd, ben ziek geweest en zet hier mijn beste prestatie neer uit mijn carrière. Ik was hier nooit hoger geëindigd dan 29e. Ongeloof lijk." Dirk van Dam uit Goes reed een soortgelijke koers als Blok, maar dan omgekeerd. De kopman van Theo Middelkamp was de eerste tachtig kilometers niet uit de voor ste linies weg te slaan en zag daar na zwarte sneeuw. De nummer twee van vorig jaar viel terug naar de derde groep en stapte met nog twintig kilometer te gaan af. „Het was wel even zuur om te zien hoe mijn concurrenten om de winst sprintten. Maar ja, ik heb gewoon nog te weinig kilometers ge maakt." Voor Dirk van Dam blijven de logi sche wielerwetten dus nog ge woon van kracht. twee maanden geen friet, geen vet, niks van dat alles gegeten. Daarom ben ik zo teleurgesteld dat dat niet beloond is." Met name na de tweede manche zat Van de Ven helemaal stuk. Hij werd daarin 21e, waarmee hij één plaats verwijderd bleef van zijn eerste WK-punt. Het kon hem niet zoveel schelen dat hij gedub beld was door de ongenaakbare Si- ciliaan Antonio Cairoli en dat hij in die tweede manche niemand achter zich had. Het ging om dat WK-punt. Dat had zijn debuut 'af gemaakt. Op zaterdag had hij immers een so lide basis gelegd voor een topweek- einde. In het kwalificatieveld van vijftig rijders plaatste hij zich - zon der herkansing - knap bij de beste dertig rijders van de wereld. „Dat was het eerste doel." Toen verleg de Van de Ven zijn doelen naar een plaats in de top twintig. In de eerste manche lag hij ronden- lang op de vijftiende plaats. Na 20 van de 35 te rijden minuten zakte hij twee plaatsen terug. Door een val vijf ronden voor het einde viel hij alsnog buiten de punten. Na een slechte start in de tweede man che (24e) vocht hij terug naar de negentiende plaats. Toen ging zijn conditie hem par ten spelen. De maandenlange trai ningen op de baan en in het krachthonk bleken nog niet vol doende. „Als de conditie goed is, rijd je makkelijker. Ik weet nog niet hoe ik daaraan ga werken. Dat moet ik eerst bespreken met mijn conditietrainer." „De Grand Prix-wereld is echter keihard, heb ik gemerkt. Voor iede re centimeter wordt tot de laatste seconde gestreden. Als je niet aan de kant gaat, zorgen ze wel dat je aan de kant gaat. Op de baan moet je wel een klootzak zijn. De Open NK's zijn een stuk gemoedelijker." Met de lessen van gisteren wordt Van de Ven nu klaargestoomd voor de Grands Prix van Spanje (15 april) en Portugal (22 april). „Ik heb de toezegging dat ik daar mag rijden." Een WK-punt in Valkens- waard was welkom geweest in de jacht op startplaatsen in de nog volgende Grands Prix. „Al die verongelijkte voetballers in ons land die eens gepasseerd worden door hun trainer, moeten toch maar eens een weekje in de leer bij Clarence Seedorf." Hans Kraay jr, SBS-sportverslaggever, in Aktueel. „Feit is dat vrouwen graag meer feedback willen hebben dan man nen. Vrouwen willen veel meer praten. Dat zou ik gerust willen doen, maar daar heb ik nu niet de tijd voor." Bondscoach Peter Pieters (baanwielrennen), in Sport week. „Op mijn linkerschouder heb ik een panter. Ik ben rechtshandig, met rechts ervaar ik een zekere controle over zaken. Maar over je linkerschouder kan men je eerder kwaad doen zonder dat je dat in de gaten hebt. Daarom waakt de panter altijd symbolisch over mij, over Roya." Feyenoorder Royston Drenthe, in Algemeen Dagblad. „Ik ben enig kind. Een echt moederskindje. Laatst heb ik een auto voor haar gekocht als dank." Opnieuw Drenthe, in AD. „Als we zondag niet winnen van Excelsior, lopen 25.000 mensen in de stad met het idee voor de trein te springen." John van Ringelenstein, oud-algemeen directeur van ADO Den Haag, in De Volkskrant. Hoek-spelers voelen de kramp opkomen Het was voetbalhumor van de beste soort. Na de ge lijkmaker van Niels Domini- cus tegen IJsselmeervogels (3-3) lagen enkele spelers van Hoek ineens met kramp verschijnselen en een brede glimlach verspreid over het veld. De reden? Nadat de Vogels vlak voor tijd op 3-2 waren ge komen, voelden de spelers van de koploper plots overal pijntjes. Ze simuleerden bles sures, begonnen tijd te rek ken, maar zagen de Zeeuwse tegenstander op dezelfde ma nier wraak nemen. Fina schorst coach na handgemeen De wereldzwembond Fina heeft de Oekraïense coach Mikhailo Zoebkov voor zes jaar geschorst wegens schelden en duwen tegen zijn dochter. De trainer werd ge filmd toen hij zich tijdens het WK in Melbourne misdroeg tegen zijn kind. Hoewel vader en dochter hebben verklaard dat het om een 'delicate fami liekwestie' ging en zij hun problemen inmiddels hebben uitgesproken, besloot de Fina toch tot een schorsing over te gaan. „Met zijn gedrag heeft Zoebkov de gedragscode over treden en heeft de zwem- sport in diskrediet gebracht." RUG Chelsea-doelman Petr Cech heeft al 702 minuten geen doel punt tegen gekregen. De Tsjech hield zaterdag tegen Wat ford de nul, net als in de voorgaande duels met Blackburn Rovers, Charlton Athletic, Middlesbrough, Portsmouth, Man chester City, Sheffield United. Met Cech onder de lat kreeg Chelsea voor het laatst in de competitie een doelpunt tegen op 20 januari. Toen scoorde Liverpool-voetballer lermaine Pennant in de achttiende mi nuut. Met 702 minuten is Cech de nummer vijf op de lijst van langst niet gepasseerde doelmannen in de Premier League. Hij staat ook al op plek één: in het seizoen 2004-2005 hoefde hij 1025 minuten achter elkaar niet te vissen. Bokser overlijdt aan hersenletsel De Filipijnse bokser Lito Sisnorio (24) is overle den na ernstig hersenletsel te hebben opgelopen in een ge vecht. Sisnorio, prof sinds 2003, ging vrijdag in de vierde ronde knock-out na een serie rechtse hoeken van zijn 37-ja- rige Thaise opponent. Aan vankelijk leek alles in orde, maar enkele uren later ver loor hij plotseling het bewust zijn en werd in allerijl naar het hospitaal gebracht. Tij dens een spoedoperatie werd een bloedprop verwijderd uit zijn hersenen. Sisnorio zou niet meer bij kennis komen. ledereen gunt Lianeras de titel De tranen vloeiden rijke lijk bij Joan Lianeras, het WK baanwielrennen kon voor de wielerliefhebbers op Mallorca niet meer stuk. De zoon van het eiland verover de zaterdag de wereldtitel op de puntenkoers. Het was hem gegund. Samen met de Catalaan Isaac Galvez vormde Joan Lianeras jaren een succesvol koppel dat twee keer de wereldtitel koppelkoers veroverde. Het duo was het uithangbord van de WK-organisatie, tot Isaac Galvez in november bij een val in de zesdaagse van Gent om het leven kwam.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39