Gouden formule Johnny de Leeuw: snel nadenken en rustig blijven Mytilus kan nog niet achterover leunen Aan alle bewoners van Oost-Souburg Middelburgsestraat en omgeving oxides Ons onderhoud vraagt even uw aandacht: WPZC Maandag 2 april 2007 35 Goesenaar grijpt voor 22e keer Zeeuwse titel sneldammen. door Pieter van Klinken AAGTEKERKE - Johnny de Leeuw uit Goes heeft zaterdag in Aagte- kerke voor de 22e keet de Zeeuwse sneldamtitel gepakt. Hij haalde twee punten meer dan Daaf Kas- se, die in de laatste ronde remise met De Leeuw overeenkwam. Johnny de Leeuw is al jarenlang de beste sneldammer van de provin cie. Hij is schier onverslaanbaar. Al leen Toby Hage (drie keer) en Leo pold Sekongo (eenmaal) waren hem in de laatste 25 jaar te slim a£ Wie zaterdag een blik wierp in de damarena zag twaalf spelers in de hoofdcategorie. Zij hadden zich 's morgens voor de hoofdgroep ge kwalificeerd. De wedstrijden van vijf minuten plus vijf seconden per zet dwongen velen in aparte houding. Trillende voeten, een ver krampte zithouding, nagelbijten. Eén van de weinigen die deze teke nen van onrust niet vertoonde was Johnny de Leeuw. Die zat vol komen relaxed achter het bord. „Anderen gaan vaak minder spe len als er weinig tijd over is. Ik blijf rustig en maak dan ook zel den of nooit een blunder. Ik heb al tijd het vertrouwen dat het wel goed komt. Dat komt door al die ti tels, ja." Waar De Leeuw vroeger nog wei eens speciaal oefende voor het Zeeuws kampioenschap sneldam men, deed hij dat de afgelopen week niet. „Anders ging ik nog weieens op de computer oefenen. Dit keer heb ik dat niet gedaan." De Leeuw verloor vorige week het persoonlijk kampioenschap van Zeeland van Daaf Kasse. „Net geen kampioen geworden. Ik had dus even geen zin in dammen. Het was heel moeilijk om me vopr dit Johhny de Leeuw is in het Zeeuwse sneldammen niet of nauwelijks te verslaan. toernooi te motiveren. Ik heb dus heel de week niet gedamd. Geluk kig kwam de motivatie weer terug toen ik hier achter het dambord stapte." De Leeuw is nog steeds verguld met iedere nieuwe titel die hij haalt „Winnen verveelt nooit. Ik ben ziek als ik verlies. Nee, ik wil niet 25 titels halen. Als het kan wil ik voor 26 gaan of 27. Het is niet erg als iemand beter is dan ik, maar dan moeten ze wel langs mij komen", sluit hij zelfverzekerd af. De titelstrijd ging zaterdag lang ge lijk op. Henk Gunter en Daaf Kas se bleven tot en met ronde acht op gelijke hoogte. Daarna nam De Leeuw in een onderling duel met Gunter afstand en Daaf Kasse speelde remise tegen Aart Walra ven, waardoor De Leeuw alleen op voorsprong kwam. Kasse speelde nogmaals gelijk, waardoor die de laatste ronde moest winnen van De Leeuw om in een barrage een nieuwe titel op De Leeuw te veroveren, zoals hij vorige week in het persoonlijk kampioenschap ook deed. Dit luk te echter niet, waardoor De Leeuw voor de 22ste keer met de eer streek. Goese volleyballers moeten na verlies nog steeds op tellen passen. GOES - De volleyballers van My tilus zijn na een 3-1- nederlaag bij Briljant/VCV in de tweede divisie nog niet veilig. De mannen van VVS'92 waren in de promotieklas se met 3-1 te sterk voor Spivo 2. Kwiek deed in deze klasse goede zaken. Voor eigen publiek werd met 3-2 van het op de tweede plaats geklasseerde Mikro Electro/ Roosendaal 2 gewonnen. De man nen van Morres/Hulst verkeren in zwaar weer. In eigen huis werd met 1-3 van Rowi verloren. Briljant/VCV-Mytilus 3-1 (25-17, 21-25, 25-19, 25-19): De thuisploeg was al verzekerd van promotie, maar weigerde de punten cadeau te geven. Mytilus ging in elke set geruime tijd gelijkop maar kwam in de slotfase van drie sets tekort. Briljant/VCV had collectief net iets meer in de mars. Mytilus ser veerde te gemakkelijk en beschikte te vaak over een matige pass. Na de gelijkmakende winst in de tweede set sloeg Mytilus in het der de bedrijf een gaatje van vier pun ten. De licht aangeslagen thuis ploeg dichtte dat in één service- beurt en verzekerde zich vervol gens van twee setzeges. WS'92-Spivo 3-1 (25-19, 21-25, 25-15, 25-19): De Vlissingers kwa men moeizaam op gang. WS'92 speelde aanvankelijk veel te ge haast. Dat ging gepaard met veel fouten. Spivo weigerde ervan te profiteren. Daardoor kon WS'92 de eerste set toch nog met winst af sluiten. In de tweede set werd slecht spel wel afgestraft. Na ver lies pakte de thuisploeg vanaf de derde set de goede draad op. Met .meer rust in de gelederen, een goe de opslag en een prima pass werd Spivo onder druk gezet. Dat resul teerde in twee setzeges op rij. De volleyballers van Mytilus ver liezen in de tweede divisie van 3-1 van Briljant/VCV, dat al naar de eerste divisie gepromoveerd is en niets had te verliezen. DELTA levert in Zeeland Evides Water. op dinsdag 3 april 2007 Op bovenstaande dag gaat DELTA N.V. onderhoudswerkzaamheden verrichten in de omgeving van Oost-Souburg, Middelburgsestraat. Tijdens de werkzaamheden kan bruin water uit de kraan komen in Souburg, Middelburg: Dauwendaele, Reijershove en Stromenwijk. Wij adviseren daarom de bewoners van genoemd gebied een kleine hoeveelheid schoon water bij de hand te houden en voorzichtig te zijn met het wassen van wasgoed. Bruin water kan namelijk vlekken op wasgoed veroorzaken. Ook kan tijdens de werkzaamheden de druk van het water lager zijn dan normaal. Mocht na onze werkzaamheden toch nog sprake zijn van bruin water, laat de kraan dan enkele minuten doorstromen. Het water behoort dan helder te zijn. Informatie Wij informeren u over het juiste tijdstip van de werkzaamheden via een huis-aan-huis-bericht. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Klantenservice via het gratis nummer: 0800-5150 of op internet http://www.delta.nl/ e-mail: info@delta.nl DELTA N.V. aanvaardt geen enkele vorm van aansprakelijkheid voor de schade die zou kunnen voortvloeien uit het feit dat bedrijven, instellingen of personen niet vooraf individueel zijn gewaarschuwd. foto Ruben Oreel Dammers van de hoofdgroep in actie tijdens het ZK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37