countert naar zege Sport Oostkapelle Zeeland Sport blijft in race voor periodetitel 321 Maandag 2 april 2007 pzc W De eenzame Oostkapelle-spits Harro Hazelaar wordt afgetroefd door Ronald Gort, doelman van Terneuzense Boys. foto Ruben Oreel door Jos van Belzen vlissingen - Dankzij een zwaar be vochten 2-i-zege bij Odio blijft Zeeland Sport derde in de vierde klasse B, een klassering die goed is voor deelname aan de nacompeti- tie. Domburg liet via een 8-i-zege op Grenswachters zien dat de ploeg op drie punten achterstand een geduchte concurrent blijft. Luctor'88-De Noormannen 4-1: Al na drie minuten schoot Erik de Groene raak: 1-0. Peter van Alp hen maakte vanaf elfmeter nog wel gelijk (1-1), maar op slag van rust bracht Rutger van Rossum de thuisploeg weer op voorsprong. Vijf minuten voor tijd bracht Erik de Groene de beslissing (3-1), waar na invaller Juul Back even later zijn rentree glans gaf: 4-1. Domburg-Grenswachters 8-1: Precies een week voor haar 75-ja- rig bestaan nam Domburg via een 8-1-zege een voorschot op de fees telijkheden. Frank de Jong, Micha Bernard en Jeroen Koeleman (ei gen doelpunt) zorgden voor 3-0 halverwege. Na rust scoorden Ko Uitterhoeve (strafschop), Sander Willemse, Frank de Jong, en de in vallers Rutger Bimmel en Wilco van Eijzeren. Pas bij 7-0 scoorde Mare Leenaarts tegen namens de bezoekers: 8-1 de eindstand. Val Aan-Patrijzen 2-2 (0-1). Edwin Capello 0-1, Arno Dekkers 1-1, Edwin Capello (pen.) 1-2, Christiaan Heijnen (pen.) 2-2. Odio-Zeeland Sport 1-2: Na een halfuur opende Geert Francke de score namens de Vlissingers. Kort voor rust kreeg Zeeland Sport ech ter twee tegenslagen te verwerken: de gelijkmaker van Wesley van Ae- lst (1-1) en de tweede gele kaart voor Stefan Vrijenhoek. Halverwe ge de tweede helft bezorgde Syl- vion Uranie zijn ploeg de overwin ning door 1-2 te scoren. Gelijkspel voor vrouwen Oostkapelle goes - Oostkapelle is er in de eer ste klasse van het vrouwenvoetbal niet in geslaagd de achterstand op de koplopers te verkleinen. Tegen de reserves van Ter Leede werd het 3-3. Marieke Kwast en Marijke van den Dries zetten hun ploeg twee keer op voorsprong, waarna Mirjam van Belzen tenslot te een kwartier voor tijd na een fraai uitgespeelde aanval voor de verdiende gelijkmaker zorgde. Zesde nederlaag op rij voor Terneuzen terneuzen - Aan kansen ontbrak het Terneuzen gistermiddag niet in de thuiswedstrijd tegen Nue- nen, wel aan een afmaker. Nuenen won met 1-3 en dompel de Terneuzen, dat voor de zesde keer op rij verloor, in rouw. Terneuzen-Nuenen 1-3 (1-1). 42. Mark van de Parel, 45+5. Remco van Leeuwen 1 -166. Tonny van der Eist 1 -2, 70. Mark van de Parel 1-3. Eersteklassere houdt hoop op behoud na 1-0 zege op Tern. Boys. door Peter van Kouteren oostkapelle - De spelers beloon den de trouwe aanhang voor hun steun met een buikschuiver en supporters liepen tot ver na afloop in polonaise door de kleedkamers. Oostkapelle staat na de nipte zege op Terneuzense Boys (1-0) welis waar nog altijd op de voorlaatste plaats in de eerste klasse C, maar vierde de overwinning uitbundig. De Walcherse formatie behield door de zege aansluiting met Meer kerk, waarop Oostkapelle zich in de laatste twee duels richt. Terneuzense Boys kan in de reste rende wedstrijden vrijuit spelen. Voor de Zeeuws-Vlamingen viel in Oostkapelle het doek in de eerste klasse. Dat gebeurde in een echt degradatieduel, waarin Oostkapel le veel mensen achter de bal hield, het initiatief maar wat graag uit handen gaf en zich vooral van de lange bal naar de eenzame spits Harro Hazelaar bediende. „Dit was een tactische wedstrijd", vond trai ner Karl Vergouwen. „Terneuzen se Boys is toch een goed voetbal lende ploeg. We hebben vooral re kening gehouden met de snelheid van Arjen Oostdijk en de kwalitei ten van Ali Eryürük. Als wij ver der vooruit hadden gevoetbald, dan waren we kwetsbaar ge weest." Zijn collega Leendert Geelhoed had het allemaal met lede ogen aangezien. Zijn ploeg combineer de beter, kreeg de beste kansen, maar verzuimde te scoren. „Als er één ploeg had moeten winnen, dan waren wij het wel", vond de oefenmeester, die het verschil tus sen beide ploegen treffend weer gaf Geelhoed memoreerde daarbij aan de manier waarop het winnende Oostkapelle blijft na de zege op Terneuzense Boys voorlaatste, maar houdt directe concurrent voor rechtstreekse degradatie Meerkerk in het vizier. Koploper te sterk voor Smerdiek goes - De vrouwen van Smerdiek zijn er in het thuisduel met kam pioenskandidaat Reiger Boys niet in geslaagd voor een verrassing te zorgen. De bezoeksters bleken de betere ploeg maar hadden bij hun win nende treffer halverwege de twee de helft wel de hulp nodig van ver der uitblinkende doelvrouwe Con- ny Gulden. Zij aarzelde en werd door een fraaie lob geklopt. Cevaal wint strijd om Zilveren Vuurtoren WESTKAPELLE - Annemarie Cevaal trok in de competitie om de Zilve ren Vuurtoren van de Vroonrui- ters in Westkapelle met Balou aan het langste eind. Bij de pony's was de Vroon Trofee een prooi voor Jeannine Nieuwenhuis met TDN's Trumanda. Cevaal won de eerste proef in de Li-klasse met 191 pun ten. Lout Vos met Ushra won de tweede proef met 193 punten. Oostkapelle-Tern.Boys Terneuzense Boys verloor voor de achtste keer dit seizoen met één doelpunt verschil. Na het ontslag van Danny van de Velde haalde Terneuzense Boys onder trainer Leendert Geelhoed slechts één punt. Oostkapelle vergaarde uit de laatste vier duels zeven punten. Oostkapelle treft in de resteren de duels Nieuw Lekkerland thuis en VVGZ uit. Grote concurrent voor recht streekse degradatie SV Meer- keerk treft nog kampioenskan didaat Nivo Sparta (uit) en Achilles Veen (thuis). doelpunt tot stand was gekomen. Remon van Geersdaele schoot na ruim een uur spelen de bal be heerst binnen, nadat in de Terneu zense defensie een paar keer zon der succes was geprobeerd de bal weg te werken. „Je moet niet al leen tegenhouden, maar af en toe ook eens een flinke trap tegen de bal geven. Zij schoten geplaatst in. Wij alleen maar hard op goal." Karl Vergouwen sprak verwijzend naar de winnende goal van trai- nersgeluk. „Hij viel dertig secon den nadat we achterin één-op-één waren gaan spelen." De thuisploeg viel meteen daarna weer terug op een verdedigender concept. Geelhoed, zuur: „Dat was wel effectiefDe zwaar bevochten zege was mede te danken aan goed keeperswerk van Matthijs van Wageningen. De doelman pa reerde harde schoten van Ali Eryü rük en Evert-Jan van Opdorp en hield direct na de goal van Van Geersdaele Arjen Oostdijk drie keer binnen vijf seconden van een treffer af „Dit hadden we nodig", vond de keeper. „Het was zeker geen goede wedstrijd, maar voor ons is het resultaat enorm goed. Ik heb er alle vertrouwen in dat we erin blijven." Oostkapelle-Terneuzense Boys 1-0 (0-0). 66. Remon van Geersdaele 1-0. Scheidsrechter: T. Versnel (Zwijndrecht). Aantal toeschouwers: 175. RCS zonder bezieling naar 5-2-nederlaag dordrecht - Een gebrek aan bele ving heeft RCS een 5-2-nederlaag tegen EBOH opgeleverd. Trainer Van Keulen wist het na het verlies ook niet meer. „Waar om brengen spelers niet wat je vraagt? Er was geen agressie, geen beleving. We hebben nog niks in handen. Elke wedstrijd is nu heel belangrijk." Josimar Pattinama, die Dennis de Nooijer verving, scoor de twee keer. Successen ruiters Stal Hexagon in Beek goes - Jessica en Chantal Nijpjes en Thamar Zweistra van Stal Hexa gon uit Schore boekten successen bij dressuurwedstrijden voor jon ge paarden in Beek. Vooral Chantal Nijpjes deed het met Hexagons Unchained uitste kend bij de zesjarige paarden. Ze won met een score van 75%. Jessi ca Nijpjes won met Hexagons Ven- co bij de vijfjarigen met 71,5%.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34