PSV maakt Rouwende Timmer redt Feyenoord Ajax ziet kansen op landstitel toenemen na simpele overwinning 26 Maandag 2 april 2007 PZC Karakteristieken NAC Breda-PSV 1-1 (0-0). 62. Slot 1-0, 74. Farfan 1-1. Scheidsrechter: Bossen. Gele kaart: Zwaanswijk, Van Gessel (NAC Breda). Aantal toeschou wers: 16.580. Ajax-Herades 3-0 (1-0). 11. Sneijder 1-0, 50. Huntelaar 2-0, 52. Huntelaar 3-0. Scheids rechter: Haverkort. Gele kaart: Looms, Boakye (Heracles). Aan tal toeschouwers: 50.109. AZ-RKC 2-0 (1-0). 24. Arvelad- ze 1-0, 77. Jenner 2-0. Scheids rechter: Van Boekei. Aantal toe schouwers: 16.181. Vïtesse-Feyenoord 0-1 (0-0). 79. Van Hooijdonk 0-1. Scheids rechter: Van de Velde (Bel). Ge le kaart: Benson, Blondelle, Knol (Vitesse), Buijs, Vlaar, Drenthe (Feyenoord). Aantal toeschouwers: 22.900. Sparta-SC Heerenveen 2-2 (0-2). H.Hansson 0-1,22. Gar- cia-Garcia 0-2, 49. Roberts 1-2, 74 Polak 2-2 (strafschop). Scheidsrechter: Wegereef. Gele kaart: Gudde (Sparta), Hans- son, Garcia-Garcia (SC Heeren veen). Aantal toeschouwers: 10.800. FC Twente-FC Utrecht 3-0 (2-0). 10. Zomer 1-0, 25. N'Ku- fo 2-0, 90. Bakircioglu 3-0. Scheidsrechter: Blom. Rode kaart: 40. Tourna (FC Twente). Gele kaart: Engelaar, Wilkshire (FC Twente), Van der Gun, Ca- luwé, Cornelisse, Nelisse, Kop- teff (FC Utrecht). Aantal toe schouwers: 13.250. Willem ll-NEC 1-0 (1-0). 23. Hadouir 1-0. Scheidsrechter: Van Dongen. Gele kaart: Da vids (NEC). Aantal toeschou wers: 13.300. Excelsior-ADO Den Haag 3-1 (2-0). 10. Simr 1-0, 30. Rojer 2-0, 61. Guijo-Velasco 3-0, 68. Kolk 3-1. Scheidsrechter: Luin- ge. Rode kaart: 19. El Mous- saoui (ADO), 47. Bodde (ADO, 2x geel). Gele kaart: Van Die ren (Excelsior), Bosschaart (ADO). Aantal toeschouwers: 2825. Feiten betaald voetbal Eredivisie, aantal toeschou wers: 159.216, totaal: 4.842.981. Best bezochte wedstrijd: Ajax- Heracles Almelo, 50.109. Slechtst bezochte wedstrijd: Excelsior-ADO Den Haag, 1875. Rode kaarten: 4 (Ramzi/Roda JC, Bodde/ADO Den Haag, El Moussaoui/ADO Den Haag, Touma/FC Twente), totaal 62. Gele kaarten: 32, totaal: 940. Meeste kaarten: FC Twente-FC Utrecht (Blom) 7x geel, 1x rood. Doelpunten: 21, totaal: 794. Hoogste score: 4 goals, Excel sior-ADO Den Haag 3-1, Sparta-SC Heerenveen 2-2. Snelste treffer: 10. Jarda Simr (Excelsior). Jupiler League, 34e speeldag, 10 wedstrijden. Aantal toeschouwers: 33.495, totaal: 1.090.316. Best bezochte wedstrijd: De Graafschap-FC Emmen 11.000. Slechtst bezochte wedstrijd: FC Eindhoven-TOP Oss, 1225. Rode kaarten: 0, totaal: 69. Gele kaarten: 19, totaal: 1157. Doelpunten: 25, totaal: 1027. Hoogste score: FC Den Bosch-Helmond Sport 3-1, FC Dordrecht-Fortuna Sittard 1-3. Snelste treffer: 6. De Regt (VW-Venlo). Ook doelpuntensaldo kan nog rol gaan spelen in strijd met PSV. door Jop van Kempen AMSTERDAM - De kans voor Ajax op de landstitel groeide met een eenvoudige 3-0-zege op Heracles opnieuw een beetje. Het gat met het sukkelende PSV is op vier duels van het einde nog slechts drie punten. Ook verkleinde Ajax gistermiddag het verschil in doel saldo van zes naar drie, al leek dat een bijzaak. Een prettige, dat wel. „Eigenlijk is het verschil in doel puntensaldo tussen Ajax en PSV maar één goal, ondanks het feit dat het er drie zijn", zei de win nende coach Henk ten Cate. „En. dat is cryptisch." Daarna liet hij een korte stilte val len. Een blik op de officiële rang lijst leert dat koploper PSV een po sitief doelsaldo heeft van 45 (66 voor, 21 tegen), terwijl Ajax het met een positief saldo van 42 (73-31) moet doen. Een verschil van drie dus, zou je denken. „Maar het verschil in doelpuntensaldo gaat pas tellen op het moment dat PSV gaat verliezen en wij blijven winnen", aldus Ten Cate. En daarmee had hij een punt, want pas als PSV en Ajax over vier wedstrijden evenveel punten heb ben, valt de beslissing over de landstitel op grond van het doel puntensaldo. En logischerwijs daalt het doelsaldo van PSV door een nederlaag met minimaal één goal, terwijl het doelsaldo van een winnend Ajax met minimaal één goal stijgt. „Ja, daar moet je over nadenken, hè", zei Ten Cate. Klaarblijkelijk had de trainer er zelf ook al over nagedacht, anders was hij niet tot die oorspronkelijke invalshoek gekomen. „Maar mij is de wijsheid ook maar ingefluis terd", zei de trainer schalks. Toch speelde Ajax niet met de ge dachte om met zo hoog mogelijke cijfers te winnen van Heracles. Winnen op zich was genoeg. Al na een uur was de eindstand be reikt. Vlak na rust scoorde Klaas jan Huntelaar in zijn honderdste wedstrijd in de eredivisie twee keer. Al na elf minuten had Sneij der een vrije trap prachtig binnen gekruld: 1-0. Klein smetje op de zege was de blessure van Jaap Stam. Vlak voor tijd ging de aanvoerder naar de kant met hamstringklachten, maar volgens Ten Cate was het niet zo ernstig. „Je kunt een dag na de wedstrijd pas goed inschatten of de blessure licht of zwaar is, maar het zag er niet zo slecht uit." Wesley Sneijder heeft Ajax op voorsprong gezet en wordt gefeliciteerd door Tom de Mul en Klaas Jan Huntelaar (rechts). foto Hans van Weel/CPD Koploper ziet marge met Ajax slinken door gelijkspel tegen NAC. door Frans van den Nieuwenhof BREDA - De ketting was bij PSV za terdagavond weer zo sterk als de zwakste schakel. Het personeelste kort waarmee de club zich door de competitie worstelt, eist elke wed strijd een zwaardere tol. Zo zwaar dat de ploeg van Ronald Koeman de attractieve kwartfina les tegen Liverpool als een last ziet. PSV bood ook in Breda te wei nig kwaliteit om NAC serieus te verontrusten en zag zijn voor sprong door het 1-1-gelijkspel ver der slinken. „Het kan een heel moeilijk verhaal gaan worden", gaf Koeman dit weekeinde voor het eerst blijk van een aangeslagen zelfvertrouwen aangaande de titelstrijd. „Mis schien hebben we wel boven onze stand geleefd. Deze reeks wedstrij den kost ons zoveel kracht, dat het draadje een keer gaat breken. Daar kun je op wachten. Tegenstanders ruiken dat we kwetsbaar zijn. In dat opzicht komen de wedstrijden tegen Liverpool ons heel slecht uit." Koeman is al blij als hij morgen in de thuiswedstrijd tegen de Britten over een volwaardige selectie kan beschikken. „Wie fit is, zal spelen", zei hij veel betekenend. Zaterdag tegen NAC viel Ibrahim Afellay halverwege ge blesseerd uit met een hamstring blessure. Zijn meespelen in de Champions League is uiterst twij felachtig. Alex en Koné ontbreken zeker. In Breda werd weer eens duidelijk dat Koeman nauwelijks middelen ter hand staan om tegenslag te lijf te gaan. Zonder Afellay mist het middenveld creativiteit, zonder Koné ontbeert de aanval elke stoot kracht en zonder Alex is de defen sieve onverzettelijkheid verdwe nen. PSV werd er tegen NAC ander maal op afgerekend. Da Costa is geen schim meer van de zelfverze kerde verdediger die hij aan de zij de van Alex was. Een enorme blunder van de jonge Portugees leidde tot een 1-0 achterstand, om dat Slot de bal gemakkelijk kon op pikken en binnenschieten. „Hij mist vertrouwen en rust in de op bouw", merkte Koeman over Da Costa op. De coach probeerde die angst voor af te tackelen door Cocu in het ver dedigingscentrum te posteren. De organisatie van PSV klopte, de ploeg gaf lange tijd weinig weg, maar voetbaltechnisch was het weer zeer teleurstellend wat ze liet zien. Eigenlijk creëerde PSV geen enkele kans. De beste actie was nog van Afellay, die vlak voor rust drie man uitspeelde en een gevaarlijk schot loste. NAC was in het eerste kwartier na rust op zijn best. Salmon, Zonne veld en Zwaanswijk namen het doel van Gomes onder vuur. Voorin bewees Kluivert dat zijn toptijd als voetballer geweest is. De wonderspits van weleer heeft simpelweg niet de kracht en de in houd om in een zware (uitwed strijd enig gewicht in de schaal te leggen. De enige spits van wie iets ver wacht mag worden (Farfan) was tegen NAC ook zwaar onvoldoen de, al zorgde hij er met een gewel dig schot wel voor dat PSV tenmin ste een punt overhield aan het duel. Vlak daarvoor had hij een open kans verprutst. Koeman kon zijn team weinig ver wijten. „Iedereen heeft gevochten tot de laatste minuut." Met de in stelling van de spelers was ook niks mis. Dat gegeven maakt het gevoel van onmacht bij de trainer alleen maar groter. „Langs de lijn kun je niet zoveel doen." Koeman constateerde ten overvloe de dat het niveauverschil binnen zijn selectie te groot is. „We heb ben negentien spelers, waarvan sommigen gewoon te weinig brengen." Veelzeggend was dat hij bij een 0-0 stand de pas zestienjarige Zee fuik (en niet de Braziliaan Tardel- li) wilde brengen voor Kluivert. Omdat NAC juist op dat moment scoorde, mocht Kluivert blijven staan en werd middenvelder Culi- na gewisseld. De coach heeft weinig aankno pingspunten om de komende we ken met vertrouwen in te gaan. „Ik houd me vast aan de weten schap dat we een voorsprong van drie punten hebben. Het kan nog steeds." Feyenoord vergroot de marge met Heerenveen. door Hans Leber ARNHEM - Voor Feyenoord-doel- man Henk Timmer was het giste ren een dag met twee gezichten. Direct na de 1-0-overwinning op Vitesse in het Gelredome reed hij terug naar het ouderlijk huis. Daar wachtte zijn famile op hem en stond Timmer een paar uur later weer naast het ontzielde lichaam van zijn nog maar 57-jarige moe der, die donderdag overleed. „Ik heb dit voor haar gedaan. Ze zou het niet hebben begrepen als ik niet had gespeeld." Timmers aanwezigheid in Arn hem was niet voor niets. Door de overwinning werd de afstand tot de nummer zes SC Heerenveen, dat gelijk speelde bij Sparta, vier punten. De 35-jarige Timmer red de zijn ploeg enkele keren, waar van twee keer oog in oog met zijn tegenstander. Timmer speelde een van zijn bete re wedstrijden en dat onder zulke privé-omstandigheden. „Ik heb het er van tevoren met mijn vader over gehad. Hij wilde ook dat ik ging spelen. Mijn voetbal was ook een deel van mijn moeders leven, ze is er al die jaren altijd bij ge weest. Ook vaak in het buitenland. Het klinkt misschien gek, maar zo'n wedstrijd verzet je gedachten. Ik zette vandaag voor de wedstrijd een soort knop om. Hoe onwezen lijk ook. Ik heb me volledig op mijn spel kunnen concentreren." Dat zijn elftal met rouwbanden speelde was een besluit van de technische staf en de spelers, Tim mer hoorde het zaterdag. „Dat waardeer ik zeer, het getuigt van respect voor en naar elkaar in de groep. Het is mooi dat het zo af loopt, want we hebben de punten hard nodig. Zometeen sta ik thuis 'Ik heb dit voor mijn moeder gedaan' weer in een andere sfeer, naast mijn moeder. Dinsdag wordt ze be graven." Het grote belang van drie punten straalde de hele wedstrijd van Feyenoord af. Nadat Pierre van Hooijdonk tien minuten voor tijd van de Vitesse-verdedigers in twee instanties mocht scoren (0-1), bleek de Feyenoord-jeugd weer niet bestand tegen de druk. „Ti mothy (Derijck) en Royston (Drenthe) hebben daar moeite mee. Ze zijn dan niet goed aan speelbaar, lopen zich niet vrij", zei Feyenoord-trainer Erwin Koeman na de wedstrijd. „Maar de ploeg heeft karakter getoond en dat doet me goed. De druk is groot om met die vijfde plaats de play-offs en Eu ropees voetbal te halen." Dat zijn keeper zich op een uitzon derlijke dag onderscheidde, was ook Koeman niet ontgaan. „Heel knap van Henk, hij redt ons hier", zei Koeman. Op dat moment was de keeper van Feyenoord zelf al weer onder weg naar huis, naar heel andere sferen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28