'De Spot voelt echt als van onszelf Het is eigenlijk een soort topsport René Brasser GRATIS W pzc Maandag 2 april 2007 15 Het oude podium van de stadsdanszaal, en later discotheek Nighttrain, is iets naar voren gehaald, de zaal in. Daardoor is erachter ruimte ontstaan voor twee oefenruimtes met daartussen een opnamestudio. foto Ruben Oreel Nieuw cultureel jongerencentum Middelburg open. door Maurits Sep middelburg - Als Tessa het nieu we Middelburgse jongerencen trum De Spot binnenkomt, over valt haar steeds datzelfde trotse ge voel. „Die lamellen heb ik gekocht! Het voelt echt alsof dit van ons is." En dat is ook zo: De Spot is een centrum voor en, vooral, dóór jon geren. Ze zijn nauw betrokken ge weest bij de plannen, de inrichting en de programmering voor de ope ningsdag. Die was zaterdag. En ook al is het dan een jongerencentrum, zo'n se rieuze handeling dient verricht te worden door iemand die daar erva ring mee heeft. Aan burgemeester Schouwenaar dus de eer. Daarna nemen de jongeren bezit van hun nieuwe honk. Nee, ver keerd woord. Honk, jongerencen trum, het past allemaal niet meer op De Spot. Jeugdhonken zijn hangplekken, jongerencentra zijn slechts ontmoetingsplekken; De Spot wil veel meer zijn. Een ruim te waar jongeren wel samenko men, maar dan vooral om muziek te maken, toneel te spelen, te dan sen, of wat ze nog meer aan kunst en cultuur willen doen. Tessa en Myriam staan zaterdag middag achter de bar. Want ook dat is een taak voor de jongeren zelf Myriam - die bovendien een volledige baan in de horeca heeft - is vast van plan ook workshops te gaan volgen. Het oude podium van de stads danszaal, en later discotheek Night train, is iets naar voren gehaald, de zaal in. Daardoor is erachter ruim te ontstaan voor twee oefenruim tes met daartussen een opnamestu dio, vertelt Jos Wight van Stich ting Welzijn Middelburg tijdens een korte toer door het gebouw. Hij sluit de dubbele deuren van een oefenruimte en je kunt een speld horen vallen. „Terwijl het ge luid in de zaal toch echt hard staat." Jos was jaren geleden ook betrok ken, toen als vrijwilliger, bij de op richting van de Walk Inn in Vlis- singen. Een mooie ruimte, maar De Spot is nog veel professioneler, stelt hij vast. „Het licht van de Nighttrain hangt er nog. We heb ben veel instrumenten meegeno men uit Midgard en ook zelf nieuw materiaal gekocht. Er zijn goede computers en printers, zo dat we flyers kunnen maken voor 'We moeten ons nog bewijzen maar de potentie is groot' activiteiten." De jongeren gaan im mers repeteren, optreden, pro grammeren, tappen én hun eigen pr verzorgen. Tonnie Dieleman, de nieuwe coördinator die daarbij zal helpen, komt bij Tessa een kopje koffie halen. Hij begint maandag met zijn werk, 36 uur in de week. Hij kijkt ernaar uit, al weet hij nog niet precies wat hem te wachten staat. Geen zorgen. „Het wordt echt leuk." Dat verwacht Ivo ook. Net als Tes sa en Myriam heeft hij de afgelo pen maanden hard gewerkt om De Spot open te krijgen. „Of ik te vreden ben? Dat kan ik je over een paar dagen pas vertellen. Eerst van daag de opening goed doorko men." Hiervoor werkte Ivo bij Midgard. „Daar kende ik alles; de mensen, de structuur. Hier moet alles nog op zijn plek vallen." Natuurlijk zal hij Midgard wel eens missen. Ook sommige jongeren die daar kwa men en die niet naar De Spot zul len komen. „Maar Midgard is het verleden, De Spot is de toekomst. We moeten ons nog bewijzen, maar de potentie is groot." Borsselse techneuten bereiden zich voor op zonnebootrace. door Luc Oggel borssele - Het ontwerp is eigen lijk nog top secret. Maar omdat een beetje publiciteit nooit weg is, wil len Ard (17) en Marius (24) Kot en hun vriend Hans Nieuwenhuijse (18) uit Borssele best een tipje van de sluier van hun 'project', de bouw van een zonneboot, waar mee ze in juni meedoen aan de Zeeuwse Zonnebootrace op het Kanaal door Walcheren, oplich ten. Over één ding doen ze niet ge heimzinnig: ze willen winnen. In de voormalige brandweerkazer ne in hun woonplaats werkt het drietal al maanden koortsachtig aan hun strijdwapen. De techneu ten willen namelijk optimaal aan de start verschijnen. „Hóe kunnen we natuurlijk niet precies vertel len, want dan snijden we onszelf in de vingers", zegt Marius. „Het komt erop neer dat je snelheid af hankelijk is van je ontwerp." Het drietal wil niet alleen winnen, maar als het even kan ook de top snelheid van vorig jaar, 7, 5 kilome ter per uur, verbeteren. Hoewel de wedstrijd pas over tien weken is, waren de bootbouwers De zonnebootrace wordt in juni voor de derde keer gehouden op het Kanaal door Walcheren. Het Borsselse AMK Solar Team doet mee in de standaardklasse. even bang dat ze in tijdnood zou den komen. „De schroef en de mo tor lieten op zich wachten. We wil len de boot vier weken van tevo ren klaar hebben, zodat we nog kunnen proefvaren." De zonnebootrace wordt dit jaar voor de derde keer gehouden, op 14,15 en 16 juni. Er hebben zich 32 teams opgegeven, die in vier klas sen strijden: standaard, A, B en de open klasse. Het Borsselse AMK Solar Team doet mee in de stan daardklasse. Verkeersschool Eims MOTORRIJLES: 20 motorrijlessen voertuigenbeheersing verkeersdeelnenting 795, Theorielessen AUTORIJLES: le 10 autolessen €225,- 9 Autorijles 9 Aanhanger (EAB) 9 Motorrijles 9 Training/Training verhoogde rijvaardigheid (cut A) Voor uw auto- en motorrijlessen 0118-471950/417464 www.renebrasser.nl 9 Opfriscursus (cat, A en B) 9 RIS rijden in stappen) Winst Middelburgse jeugdbrandweer bruinisse - De junioren van de jeugdbrandweer Middelburg heb ben zaterdag uitstekend gepres teerd tijdens kwalificatiewedstrij den in Bruinisse. De junioren- ploeg 1 won de wedstrijd, de junio- renploeg 2 werd derde. Beide teams gaan door naar de halve fi nales van de Zeeuwse wedstrijden. Die worden op 10 juni gehouden. Zij moeten het dan opnemen te gen tien andere teams. Bij de wed strijd in Bruinisse moest een brand in een oude opslaghal in de haven worden geblust. Leerling Nehalennia strandt in halve finale utrecht - Yong Hiah, leerling van scholengemeenschap Nehalennia in Middelburg, is niet doorgedron gen tot de finale van de Public Speaking Award. Dat is een wed strijd waarin scholieren een toe spraak in het Engels moeten hou den. Hiah strandde zaterdag in de halve finale. Op 17 maart had hij wel de voorronde in Rotterdam ge wonnen. Dat was toen al. min of meer een verrassing. Hij presteer de er beter dan verwacht. Dat suc ces kon hij niet herhalen. De tegen standers waren te goed. Gespreide betaling van belasting waterschap middelburg - Eigenaren van hui zen en bedrijfsgebouwen mogen de belasting aan het waterschap Zeeuwse Eilanden voortaan in meer dan twee termijnen betalen. Dat geldt overigens alleen voor in dividuen, niet voor rechtsperso nen als vennootschappen. Ingeze tenen mogen al in zes termijnen betalen, als ze daarom vragen. Als de algemene vergadering van het waterschap er op 18 april mee in stemt, gaat de uitgebreide gesprei de betaling met terugwerkende kracht vanaf 1 januari in. Weer auto gestolen in Oost-Souburg oost-souburg - Dit weekeinde is er opnieuw een auto gestolen in Oost-Souburg. De wagen, een rode Peugeot 206, stond aan de Midden hofsingel. De diefstal vond plaats in de nacht van zaterdag op zon dag, tussen 03.45 en 04.00 uur. Vorig weekeinde werd aan het Oranjeplein een auto gestolen. Die werd later uitgebrand in de Lek straat teruggevonden. Begin maart werd in een watergang aan de Mo lenweg een witte Fiat Uno gevon den. Ook die bleek gestolen te zijn. Terneuzen wint eerste brandweerwedstrijd zierikzee - Met twee complexe oe feningen op het terrein van Zeelan- dia in Zierikzee zijn zaterdag de eerste abwc -wedstrijden (alge meen brandweerwedstrijd comi té) van dit seizoen in Zeeland van start gegaan. Op de 112-baan werd de groep Terneuzen eerste. Een tweede en derde plaats werden res pectievelijk door de Brabantse ploeg Bavaria en de groep Zuiddor- pe in de wacht gesleept. In de klas se TAS-HD werd groep Wemeldin- ge nummer t. Gevolgd door Kapel le en de Brabantse groep Oeffeit

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15