April in Paris RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE hondenweer Marjan Berk v7 FZC Zaterdag 31 maart 2007 Dit weer maakt verlangen los. Zittend ach ter de laptop spoelt langzaam de lente mijn wereld binnen. Eigenlijk hebben we de hele achter ons liggende winter qua tempera tuur en te vroeg bloeiende bloesem al een rare len te achter de rug. Maar nu lijkt het weer synchroon met de kalender te lopen en mogen we ons verlan gen loslaten op de verwezenlijking van onze dro men. Waar droom ik van? Van Parijs. Ik wil weg. De te kenen zijn gunstig, de maan is bijna vol. Boven dien wordt mijn verlangen naar Parijs ernstig ge voed door het lezen van het boek 'Lutetia' van Pierre Assouline, de geschiedenis van het hotel op de hoek van de Boulevard Raspail, Rue de Rennes en Rue de Sèvres. In de jaren zeventig belandde ik met man en vier oudste kinderen per ongeluk in dat historisch gebouw, het reisbureau had zich ver gist in de prijs voor de overnachting, hetgeen ons later financieel nog zwaar op de maag is komen te liggen, maar op het moment dat wij de in 1974 toen nog niet door renovatie veranderde kamers betrokken genoten wij met volle teugen van de grote ruimtes, enorme badkamers en hoge pla fonds. Mijn slagwerk studerende oudste zoon stal de ogenblikkelijk zijn oefentrommels in de badka mer en sloeg een vreugderoffel, de rest van de fa milie rende enthousiast rond om alles te inspecte ren. Mijn nageslacht, drie pubers met lang onver zorgd haar en gekleed in de toen zo populaire Af ghaanse harige jassen, en een tienjarige zoon ver momd in een groen gevlekt camouflage-leger- jackie, volgde ons bij het verkennen van de stad voor een lunch naar de bistro van het deftige Fou- quet. Mijn echtgenoot en ik kwamen moeiteloos binnen, maar toen wij al achter de gerant naar on ze plaatsen liepen draaide de man zich om en zag daar in ons kielzog ons anarchistisch gekleed nage slacht. Hij verstijfde ter plekke. „Non!", zei hij wreed, „seulement vos deux!" Als gefrustreerde ganzen maakten wij rechtsom keert, de draaideur door naar buiten! Wat nu? Ont moedigd sjokten wij een zijstraat van de Champs Elysee in, waar op de stoep van een Italiaans res taurant de restaurateur uitkeek naar potentiële klanten. Aarzelend liepen wij op hem af en vroe gen of er voor ons plaats was in zijn herbêrg. „Hol landais!", riep de Italiat 1 hartelijk, „Cruyffl" Dank zij de onze wereldberoemde voetbalheld mochten wij in gezinsverband aan de spaghetti. Drie jaar geleden las ik een voordelige aanbieding voor een nachtje in 'Lutetia'. Ik kreeg een kamer met uitzicht op de verlichte Eiffeltoren. Een ka mer waar ik op de televisie uitsluitend Japanse pro gramma's ontving. De schemerlamp in de hoek van de kamer bleef de hele nacht branden, hoe ik ook probeerde het licht te doven. Maar de wereld beroemde puree in de brasserie was nog steeds he mels... En nu ik de biografie en geschiedenis van dit beroemde hotel en zijn niet minder beruchte en beroemde gasten (schrijvers als James Joyce, Sa muel Beckett, musici, generaals, spionnen, politici, actrices) lees, willk naar Parijs. Al is het maar om een espresso in het café van Lutetia te drinken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 95