Buitenland Verdeeldheid over Kosovo EU blaft naar Iran maar bijt nog niet STERKE MERKEN 1 VLU Nieuw en gebruikt Reparatie Onderhoud Verhuur Keuring 8 I Zaterdag 31 maart 2007 PZC Indiase taxichauffeur bekent 250 moorden NEW DELHI - Een taxichauffeur heeft bekend dat hij in de Noord-Indiase deelstaat Uttar Pra desh liefst 250 van zijn klanten heeft vermoord. Samen met een kompaan, die nog voortvluchtig is, beroofde hij zijn klanten van hun bezittingen. Onder zijn slachtof fers waren mannen, vrouwen en kinderen. De moorden zouden in vier maanden tijd zijn gepleegd. Ambulancepersoneel Rio zwaarbewapend RIO DE JANEIRO - Om levens te kun nen redden in de sloppenwijken van de Braziliaanse miljoenenstad Rio de Janeiro, hebben ambulance broeders niet alleen kogelvrije ves ten gekregen, maar ook automati sche geweren van het type M-16. Soms vuren zij honderden scho ten af om bendeleden op afstand te houden en te intimideren, zo dat ze hun werk kunnen doen. Spaanse jongen moet van staat afslanken MADRID - Een 10-jarige Spaanse jongen van circa 100 kilogram is op last van de autoriteiten in een kliniek geplaatst om af te slanken. Zijn grootouders, bij wie de jon gen opgroeide, luisterden niet naar herhaalde waarschuwingen van in stanties om te stoppen met hun ongezonde opvoeding van het 'overvoeren' van het kind. Aantal EU-lidstaten heeft moeite met afscheiding provincie. door onze correspondent Hans de Bruij'n BREMEN - De Europese Unie wor stelt met haar standpunt over de mogelijke onafhankelijkheid van Kosovo. De meeste lidstaten wil len dat de Servische provincie met de Albanese meerderheid een zelf standig land wordt, maar omdat een aantal landen daar moeite mee heeft, wordt die wens niet kei hard uitgesproken. Dat bleek ook gisteren weer tijdens een bijeen komst van EU-ministers van Bui tenlandse Zaken in Bremen. De ministers 'verwelkomden' het rapport van VN-gezant Martti Ah- tisaari, die deze week onomwon den voor onafhankelijkheid van Kosovo pleitte. De VN-Veiligheids- raad moet daar uiteindelijk een be sluit over nemen. De raad praat er dinsdag voor het eerst over. Kosovo wordt al sinds 1999 door de VN bestuurd. Na onafhankelijk heid zou de EU er jarenlang toe zicht moeten houden. Minister Verhagen zei 'dat het ons streven is om op basis van de voor stellen van Ahtisaari als EU-lan- den gezamenlijk op te trekken'. Dat geeft al aan dat van een onom wonden uitspraak voor onafhanke lijkheid op dit moment geen spra ke kan zijn. Vooral Slowakije, waar het parle ment zich tegen onafhankelijkheid heeft uitgesproken, Spanje, Roeme nië en Griekenland hebben er pro blemen mee. Verhagen noemde het echter winst dat deze landen de EU-verklaring dat het rapport van Ahtisaari 'een basis' moet zijn, niet afwijzen en dat zij de voor standers niet in de wielen willen rijden. De EU blijft praten over een ge meenschappelijk standpunt voor de discussie in de VN-Veiligheids raad. Pikant is dat Slowakije dit jaar een tijdelijke zetel in de raad bezet. Er zitten nu vijf EU-landen De EU-ministers van Buitenland se Zaken spraken in Bremen on der meer over een onafhankelijk Kosovo. Vooral Slowakije en Rus land zijn ertegen. in de V-raad: de permanente le den Frankrijk en Groot-Brittannië, alsmede Slowakije, Italië en België. De VS zijn sterk vóór onafhanke lijkheid van Kosovo, maar de Rus sen zijn fel tegen en hebben ge dreigd hun vetorecht te gebruiken. „Als je Rusland wilt bewegen tot het aanvaarden van een resolutie voor onafhankelijkheid, dan is dat een stuk makkelijker wanneer je als Europese Unie eensgezind bent", aldus Verhagen. Hij bena drukte dat Nederland zonder een uitspraak van de Veiligheidsraad geen onafhankelijk Kosovo zal steunen. Algemeen wordt aangenomen dat de Kosovaren zich bij het uitblij ven van een VN-uitspraak eenzij dig onafhankelijk zullen verklaren. LONDEN - Londen zet in op interna tionale solidariteit in het Brits-Iraanse conflict over vijftien opgepakte Britse militairen. De Britse regering hoopt door het ver hogen van de druk op Iran de vrij lating van de matrozen en mari niers te kunnen bewerkstelligen. De Europese Unie riep Iran gistera vond op de gedetineerde marine mensen direct en onvoorwaarde lijk vrij te laten. De ministers van Buitenlandse Zaken, bijeen in het Duitse Bremen, spraken hun 'on voorwaardelijke' steun uit aan Groot-Brittannië. Iran pakte de marinemensen een week geleden in de Perzische Golf op. Londen ontkent met klem dat die met hun patrouilleboten in Iraanse wateren opereerden. De EU beschouwt de actie van Iran als een daad van staatsterroris- me, verklaarde de Nederlandse mi nister van Buitenlandse Zaken, Verhagen, na afloop van het over leg. EU-buitenlandcoördinator So- lana gaat binnenkort de Europese boodschap aan Teheran overbren gen. Hij wil dat doen in een ge sprek met de Iraanse president Ahmadinejad. Solana verklaarde dat Iran moet begrijpen dat het niet om een zaak tussen Londen en Teheran gaat, maar tussen Iran en de Europese Unie. Tot het opschorten van bezoeken van ministers besloot de EU in Bre men nog niet. Naar verluidt zijn sommige EU-landen huiverig Iran meteen hard aan te pakken. Dan is er geen speelruimte meer om de komende dagen of weken tot har dere maatregelen te besluiten. Ook zou de rel de besprekingen over het omstreden atoompro gramma van Iran ernstig kunnen verstoren. Verdichtingsmachines Verreikers ■Cvbota Nijverheidsstraat 8 Industrieterrein 'Eindewege' 4458 AV 's-Heer Arendskerke Tel. 0113-56 75 00 Fax 0113-56 85 50 info@devliegerheftrucks.nl Kijk voor het complete leveringsprogramma op: www.devliegerheftrucks.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8