Sport Roestige Theo Bos naar WK-zilver Wijziging Provinciale Milieuverordening Zeeland, tranche 7 PZC Zaterdag 31 maart 2007 51 Ook Wim Stroetinga is niet tevreden met zijn tweede plaats op WK. door Edward Swier PALMA DE MALLORCA - Verliezen. Theo Bos wist nog amper hoe het voelde. Vandaar dat de 23-jarige Sportman van het Jaar ook sprak van 'mijn trui' toen hij wees op het regenboogtricot om de schou ders van de Britse beul Chris Hoy. De keirin leverde Bos een zilveren WK-plak op. En een hoop wijze lessen richting de Spelen van Pe king. De import-Alkmaarder, geboren en getogen in Hierden, heeft geen moeite met vergelijkingen. Hij kent de groten der aarde, zichzelf incluis. „Lance Armstrong heeft ook weieens een tijdrit van Jan Ull rich verloren en Johan Cruijff zit er ook wel eens naast. Maar ze zijn zo groot omdat ze geleerd hebben van hun fouten." Gisteren oogde hij niet op zijn al- lerscherpst. In de series al niet. „Roestig", noemde hij het zelf. „Ik zat in de series eigenlijk stiekem een beetje te slapen. Toen die Ma- leisiër (Josiah Ng) voor me viel, reageerde ik daar ook relatief laat op. Terwijl je eigenlijk meteen moet weten hoeveel ruimte je no dig hebt om weer in te pikken. Stom, ik weet dat op de keirin fei telijk elke rit een finale is." Bos werd veroordeeld tot de her kansingen. „Om dat Theo Bos-on- waardig te noemen gaat wat ver, ie dereen heeft het recht eens een steekje te laten vallen. Ie moet je er alleen mentaal niet door laten breken." Dat deed Bos niet. In de herkansingen en halve finales stond hij er weer. „Mijn spieren hebben altijd eerst even een tikkie nodig." Hij reageerde alert toen de Austra liër Mark French in de halve eind strijd opzettelijk en gevaarlijk om hoog stuurde om Bos uit te schake Theo Bos verspeelde gisteravond zijn wereldtitel keirin. len. De Nederlander had het door zien. Voelde de adrenaline toene men en kreeg het gevoel dat hij foto Phil Nijhuis zijn titel misschien wel zou kun nen prolongeren. „Hoe meer ze me dwarszitten, hoe meer zin ik erin krijg." In de eindstrijd maakte hij een keuze voor een tactiek waar hij achteraf zelf enkele vraag tekens bij plaatste. „Ik ben geen renner die van passief rijden houdt, ik wil de wedstrijd maken. Maar met twee mannen van de lange adem erbij, Hoy en Mickaël Bourgain, leek het me niet verstan dig meteen de kop te pakken. Soms is zo'n tactiek goed voor de winst, nu niet. Als ik mezelf op kop had gezet, was het alles of niets geweest, ik speelde nu iets meer op zeker." Hij durfde het zelf niet laf te noemen, dacht het ach teraf misschien wel. Wim Stroetinga baalde gisteren ook na zijn zilveren medaile op het onderdeel scratch. De Neder lander moest alleen Kam-Po Wong uit Hongkong voor zich dul den. Stroetinga sloeg bij het passe ren van de finish met de vuist op het stuur. „Ik was hier goed ge noeg voor goud, alleen heeft die Wong te veel ruimte gekregen." Martijn Maaskant leidt Ronde van Normandië condé-sur-noireau - Rabo-wiel- renner Martijn Maaskant heeft gis teren de leiding overgenomen in de Ronde van Normandië. Hij ein digde als derde in de etappe van 208 kilometer tussen Domfront en Condé-sur-Noireau. Maaskant, lid van het Continental Team, heeft nu een voorsprong van 8 secon den op de Deen Kristoffer Nielsen. Tom Leezer, eveneens van Rabo, staat derde in het klassement. Waterpoloërs Kroatië bereiken WK-finale Melbourne - De Kroatische water poloërs hebben gisteren de finale bereikt van het wereldkampioen schap in Melbourne. In de halve eindstrijd versloegen ze grote ri vaal Servië overtuigend met 10-7. De periodestanden waren 3-1 3-1 2-1 en 2-4. Kroatië speelt morgen om het goud tegen Hongarije. De Hongaren versloegen in de andere halve finale Spanje in een enerve rende wedstrijd met 12-11. L'Equipe: Thorpe was positief melbourne - Bij de WK zwem men in Melbourne dreigt een gro te dopingrel. Het toonaangevende Franse tijdschrift L'Equipe uitte gis teravond op de eigen site zware do- pingbeschuldigingen tegen de Au stralische zwemheld Ian Thorpe, die in november 2006 afscheid nam. De 24-jarige oud-topzwem mer zou in mei 2006 betrapt zijn op abnormaal hoge waarden van testosteron en groeihormonen. Eerste nederlaag Bennie Provoost soest - Bennie Provoost is in het Nederlands damkampioenschap te gen zijn eerste nederlaag opgelo pen. Viervoudig kampioen Kees Thijssen was gisteren in Soest een maatje te groot voor de Zeeuwse meester. Na drie ronden zijn er vier leiders. Thijssen voegde zich bij Jeroen van den Akker, Boude- wijn Derkx en Gerard Jansen. Op voorstel van Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben Provinciale Staten van Zeeland de Provinciale Milieuverordening Zeeland gewijzigd bij vergadering van 16 februari 2007. De tijdens de inzageperiode binnengekomen zienswijzen zijn ver werkt en hebben geleid tot twee wijzigingen ten aanzien van het eerdere ontwerp. In deze tranche zijn de volgende aan passingen doorgevoerd: Vervallen van de MER-plicht voor bestaande luchtvaartterreinen Naar aanleiding van een uitspraak van de Raad van State, is duidelijk geworden dat er geen algemene MER-plicht opge legd mag worden voor bestaande luchtvaartterreinen. Om tegemoet te komen aan de uitspraak wordt de PMV hierop aan gepast. Wijziging van de MER-plicht voor nieuwe luchtvaartterreinen Voor mogelijk nieuwe luchtvaartterreinen zijn wij voornemens de MER-plicht te handhaven, aangezien deze terreinen eventueel nadelige gevolgen hebben voor de integrale milieubeschermingsgebieden. De PMV is hierop aangepast. Aanwijzen interregionale industrieterreinen van regionaal belang Op U juni 2005 is het wetsvoorstel met betrekking tot de wijziging van de Wet geluidhinder door de Tweede Kamer aange nomen. De gewijzigde Wet geluidhinder is in werking getreden op 1 januari 2007. Op het moment dat deze in werking is getreden, is ook de gewijzigde paragraaf Z.4-.2 in werkinggetreden. Onderdeel van deze wetswijziging is het in de Wet geluidhinder opnemen van een regeling met betrekking tot het beheer van geluidzones rond industrieterreinen. De wijzigingen naar aanleiding van binnengekomen zienswijzen van de gemeenten Middelburg en Vlissingen betreffen slechts het uitbreiden van het aantal industrieterreinen van regionaal belang met een aantal van 2 te weten het industrie Arnestein in Middelburg en industrieterrein De Schelde/Buitenhaven in Vlissingen Bij deze PMV-wijziging wordt ten aanzien van een achttal gezoneerde industrieterreinen bepaald dat zij als industrieter reinen van regionaal belang als bedoeld in artikel 163, tweede lid, van de Wet geluidhinder zijn aangewezen en als zoda nig zijn opgenomen. Het besluit ligt van 10 april 2007 tot en met 22 mei 2007 ter inzage bij: - de Directie, Ruimte, Milieu, en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur. - bij de gemeentesecretarieën van alle Zeeuwse gemeenten op werkdagen tijdens de openingsuren; - bij alle openbare Zeeuwse bibliotheken tijdens de openingsuren. Conform de Algemene wet bestuursrecht staat tegen dit definitieve besluit geen inspraakmogelijkheid meer open. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer M.P.A.H. van Erven, tel: 0118-631160. Inwerkingtreding Het besluit is voor wat betreft het gedeelte "Wijziging van de MER-plicht voor nieuwe luchtvaartterreinen" in werking getre den per 1 maart 2007 en voor wat betreft het gedeelte "Aanwijzen interregionale industrieterreinen van regionaal belang" per 1 januari 2007. Provincie Zeeland Directie Ruimte", Milieu en Water

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83