'Niemand mag z'n poot terugtrekken' 'Hollandische Sport Verein' laat niet met zich spotten Blessure Maduro Feyenoord staat in de startblokken voor de maand van de waarheid De Graafschap is kampioen met zorgen 48 Zaterdag 31 maart 2007 PZC Ronald Koeman eist maximale scherpte van PSV tegen NAC. door Frans van den Nieuwenhof eindhoven - Eén training slechts had Ronald Koeman de afgelopen twee weken de gelegenheid om de mentale en lichamelijke fitheid van al zijn manschappen te inspec teren. Gisterochtend was de selec tie van PSV na alle internationale besognes weer terug op De Herd- gang; vanavond staat de uitwed strijd tegen NAC Breda op de rol. Alles wat PSV is, sprak gisteren over een cruciale wedstrijd in de race om de landstitel. De club wordt in Breda gesteund door het maximale aantal van duizend toe schouwers. Koeman: „Als we hier goed door heen komen, geeft dat rust en ver trouwen. Bovendien zal een over winning voor ons niet datgene zijn waar de concurrentie zijn hoop op heeft gevestigd. We kun nen bij NAC een belangrijke stap zetten. Ik verwacht dat het team zal reageren na de nederlaag tegen Ajax. Een goede sportman laat dit niet over zijn kant gaan." PSV zal, wat Koeman betreft, op geen enkele manier rekening hou den met het duel met Liverpool van komende dinsdag. „Als ik zie dat iemand zijn poot terugtrekt, dan is het over met hem", was Koe man beslist. Opvallende aanwezige in de selec tie vanavond is de zestienjarige Gé- nero Zeefuik, die deze week voor het eerst meetrainde. De aanvaller, international van Oranje onder 17 PSV-trainer Ronald Koeman neemt B-junior Cénero Zeefuik mee naar de uitwedstrijd tegen NAC. Koeman noemt het duel cruciaal in de titelstrijd. jaar, is nog een B-junior en vol gens Koeman de laatste weken een opvallende speler in de At. „We hebben hem al langer in ons hoofd. Hij bewijst in trainingen dat hij zijn mannetje staat. Zeefiiik moet nog zeventien worden, maar daar ben ik niet bang voor. Babel was bij Ajax ook pas zeventien, toen ik hem liet debuteren." De Amsterdammer, die zijn oplei ding genoot bij Ajax en FC Omni- world, dankt zijn plek in de selec tie aan de afwezigheid van Arouna Koné. „We hadden gehoopt dat Koné fit zou zijn. Waarschijnlijk speelt hij dinsdag tegen Liverpool ook niet mee", zei Koeman. Zee fuik is van origine een centrum spits, maar kan ook op de flanken uit de voeten. Koeman rekent er evenwel op dat Patrick Kluivert fit genoeg is om een hele wedstrijd te spelen tegen NAC. PSV neemt na dit seizoen afscheid van Eric Addo. De Ghanees wil meer aan voetballen toekomen en die garantie kan Koeman hem niet bieden. De toekomst van John de Jong is ongewis. Hij kan de komende we ken aantonen dat hij fit genoeg is om voor contractverlenging in aan merking te komen. amsterdam - Hedwiges Maduro is gisteren op de training van Ajax uitgevallen met een knieblessure. De middenvelder heeft een verrek king in de binnenband van zijn rechterknie. De komende dagen wordt duidelijk hoe lang hij uit de roulatie is. Morgen kan hij in ieder geval niet meespelen in de wed strijd tegen Heracles Almelo. De Amsterdammers missen in de thuiswedstrijd tegen Heracles ook Thomas Vermaelen, Zdenek Gryge- ra, Leonardo en Gabri. De eerste drie zijn geblesseerd, Gabri kan niet spelen vanwege een schor sing. Grygera speelt de rest van het seizoen niet meer. Hij heeft zijn meniscus gescheurd in het duel van het Tsjechische nationale team tegen Cyprus, afgelopen woensdag. Trainer Henk ten Cate twijfelt nog hoe hij het gemis van Vermaelen en Grygera gaat opvan gen. Voor de positie centraal ach terin komen John Heitinga en jeugdspeler Gregory van der Wiel in aanmerking. Ajax wil het koplo per PSV in het restant van de com petitie (vijf duels) lastig maken. Na de winst in Eindhoven (5-1) is het gat naar de Brabanders vijf punten. Ten Cate: „We mogen geen punt meer laten liggen. We wordt, verwacht zelfs de meest uitbundige Ach terhoeker niet. De vele promoties en degradaties uit de recente geschiedenis geven weinig garan tie, de huidige selectie en de structurele geld nood maken de vooruitzichten ook niet al te flo rissant. foto Rick Nederstigt/anp hebben ons een kansje verschaft om ze in te halen. Het enige posi tieve resultaat voor Ajax is win nen. We moeten met dezelfde in stelling het veld in gaan als tegen PSV en T\vente." DOETINCHEM - In toeschouwersaantallen is De Graafschap zonder twijfel de terechte kampioen van de eerste divisie. Ruim 11.000 toeschouwers zagen de ploeg gisteravond op de Vijverberg te gen Emmen de kampioensschaal opeisen. Club icoon Guus Hiddink kon de schaal overhandigen nadat de superboeren een zwaarbevochten over winning (2-1) hadden behaald. Dat was voldoen de om de titel binnen te slepen. Een club met zo'n schare supporters hoort al jaren in de eredi visie. Alleen sportief wiP het nog niet zo lukken. Dat De Graafschap een blijvertje in de eredivisie Trainer Koeman vreest dat Greene en Lucius dit jaar uitgespeeld zijn. door Hans Leber rotterdam - Ze zien elkaar vaak in hun dorp Acht, een kerkdorp onder de rook van Eindhoven. Morgen staan ze in Arnhem lijn recht tegenover elkaar: Erwin Koe man en Aad de Mos, trainers van respectievelijk Feyenoord en Vites se. „Aad was deze week jarig, maar ik heb geen uitnodiging gehad." Erwin Koeman kan aan het begin van 'de maand van de waarheid' in Feyenoords moeilijke seizoen '006/2007 nog steeds lachen. De komende weken wordt beslist of de Rotterdammers mogen mee doen aan de play-offs die bepalen wie namens Nederland uitkomt in de Uefa Cup en in de voorronde voor de Champions League. De realiteit van zijn ploeg is aller minst grappig, weet Koeman. „We staan nog maar twee punten voor op de nummer zes Heerenveen, missen zeker Serginho Greene en waarschijnlijk Theo Lucius de rest van het seizoen, wat voor ons een aderlating is. We hebben daardoor weinig mensen die verbaal in het veld ook wat kunnen brengen, ei genlijk alleen Alfred Schreuder." Normaliter zou Feyenoords reste rende programma als iets minder zwaar betiteld kunnen worden dan dat van de Friezen. Maar bij Feyenoord is niets normaal dit jaar. Groep Nederlanders in Hamburg krijgt 1400 euro boete voor steun. door Rob Sporken hamburg - Wat bedoeld was als steun aan HSV-trainer Huub Ste vens en zijn mannen, resulteerde in een boete van bijna 1400 euro. HSV kon er niet om lachen dat in het clublogo de kleur blauw was veranderd in oranje en de naam was omgedoopt in Hollandische Sport Verein. Het zal je maar gebeuren. Heb je net de plaatselijke voetbaltrots in zijn doodsstrijd tegen degradatie een hart onder de riem willen ste ken, krijg je als dank een geldboete aan je broek. Het overkwam Café Leo, een groep in Hamburg wer kende en wonende Nederlanders. Toen Huub Stevens Roda JC ver ruilde voor HSV leek het Café Leo wel aardig de nieuwe coach te steu nen. De tekst 'Wij wensen de Hol landse Sport Vereniging veel suc ces' werd voorzien van het HSV-lo- go, op een oranje billboard op een transportbusje gekalkt. De reacties in de stad en bij het sta dion op de dag zelf waren louter positief, de ludieke actie kreeg de nodige aandacht in de Duitse me dia. Stunt geslaagd, iedereen tevre den zou je zeggen. Niet dus, want anderhalve week later viel een aan getekende brief van de advocaat van HSV in de bus. De dub was minder te spreken over de Neder lands getinte steunbetuiging en sommeerde Café Leo t379,8o euro over te maken. De reden: misbruik van de naam en het logo van HSV. Het schriftelijke protest van Café Leo tegen de boete werd wegge vaagd, er moest gedokt worden. Het geld is inmiddels overge maakt, omdat de groep 'van het ge zeik af wilde zijn'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 80