Binnenland PvdA werkt aan een herstelplan APK 44.95 Porno-industrie loert op websites Nederland Opstelten opent grootste modelspoorbaan van Nederland Rost in alle rust begraven 64.95 Kwart islamitische basisscholen Ketamine in trek als partydrug presteert onder de maat PZC Zaterdag 31 maart 2007 7 ROTTERDAM - Burgemeester Opstelten van Rotterdam heeft gisteren Railz Miniworld geopend. De overdekte mo delspoorbaan aan het Weena is de grootste van Nederland. Langs het spoor liggen typisch Rotterdamse thema's zoals de haven en de industrie. De treintjes passeren ook toeristische plekken in de regio zoals de molens van Kin derdijk. De nieuwe attractie is vanaf zaterdag toegankelijk voor het publiek Railz Miniworld verwacht dit jaar zestigduizend bezoekers. Bij de opening nam Opstelten bijna 300 vierkante me ter aan spoorbaan en omgeving in gebruik. Het is de bedoeling dat modelspoorbaan de komende jaren tot 800 vierkante meter wordt uitgebreid. foto Robin Utrecht/ANP RHEDEN - De weduwe Rost van Tonningen is gisteren aan het be gin van de avond begraven op be graafplaats Heiderust in Rheden. De begrafenis is rustig en zonder incidenten verlopen. Dat is volgens burgemeester Van Wingerden-Boers onder meer te danken aan een goede afstemming met politie, justitie en gemeente. Zij heeft een oproep gedaan de rust op de begraafplaats te blijven respecteren. Heiderust is de ko mende dagen gewoon toegankelijk voor het publiek. Op en rondom de begraafplaats wordt toezicht ge houden. Florentine Rost van Tonningen overleed een 'week geleden op 92-jarige leeftijd in België. Zij was de weduwe van Meinoud Rost van Tonningen, die in de Tweede We reldoorlog als SS'er voor de Duitse bezetter president was van De Ne- derlandsche Bank. De Zwarte Weduwe woonde tien tallen jaren in Velp (gemeente Rheden) en kocht in 1996 een graf op Heiderust. Op het graf stond al jaren een zwerfkei met het opschrift 'De Waarheid maakt vrij', haar naam en geboortedatum. Slecht resultaat bij verkiezingen scherp geanalyseerd in boek. door Wierd Duk DEN HAAG - In het gisteren versche nen boek Verloren slag schetst het wetenschappelijk bureau van de PvdA in kritische bewoordingen de toestand van de partij. Die is be labberd, vinden de onderzoekers. Aan een herstelplan wordt echter al gewerkt. De Partij van de Arbeid wil haar organisatie professionaliseren door het instellen van een kaderschool, een 'scoutingapparaat' en een per manente programcommissie. Als het aan partij-ideoloog René Cupe rus ligt, dan komt er zo snel moge lijk een herstelplan voor de PvdA op tafel waarin deze voorstellen zijn verwerkt. Cuperus, werkzaam bij de Wiardi Beekman Stichting (WBS), het we tenschappelijk bureau van de PvdA, stelde met collega Frans Becker de artikelenbundel Verloren DEN HAAG - Een kwart van de isla mitische basisscholen presteert on voldoende. Dat blijkt uit een inven tarisatie van rapporten van de On derwijsinspectie. In totaal telt Ne derland 43 islamitische basisscho len met bij elkaar 58 vestigingen. Op de lijst van 'zeer zwakke basis scholen' staan vier moslimscho len. Over nog eens zeven scholen bestaan ernstige zorgen. Die staan Slag samen. Hierin analyseert een aantal auteurs het slechte resultaat van de sociaal-democraten bij de afgelopen TWeede Kamerverkiezin gen. Negen zetels gingen verloren doordat het campagneteam 'blun derde' en lijsttrekker Wouter Bos 'uit vorm' was. De PvdA slaagt er, stellen Cuperus en Becker, steeds minder goed in om de spagaat te maken tussen ho ger en lager opgeleiden, tussen al lochtonen en autochtonen, opti misten en pessimisten. De partij dreigt door de SP te worden inge haald. Die conclusies zijn 'bitter', erkent partijvoorzitter Michiel van Hui ten. „Het is een scherpe, snoeihar de analyse. Maar het is goed dat het boek er is." Partijleider Wouter Bos noemt het boek 'nuttig'. Maar hij verwijt de samenstellers 'dat zij wel precies kunnen vaststellen in welke spa gaat de PvdA zich bevindt, maar zonder te vertellen hoe we daar uit komen'. „We zijn juist bezig om samen op een 'risicolijst'. Al die scholen staan onder verscherpt toezicht van de Onderwijsinspectie. De inspectie bezoekt scholen door gaans eens in de vier jaar. De zeer zwakke instellingen krijgen mini maal twee keer per jaar een be zoek. „Als er geen verbetering op treedt, dan melden wij dat aan de minister", aldus woordvoerder H. van Gerven van de inspectie. Jagers kapen populaire, vrijkomende internetdomeinen. door Dylan de Gruijl DEN HAAG - De internationale por no-industrie probeert populaire, vrijkomende Nederlandse internet domeinen weg te kapen. Enkele or ganisaties zijn al onaangenaam ver rast doordat hun voormalige websi te ineens vol staat met seks. De praktijk komt veelvuldig voor op domeinnamen die eindigen op .com en .org. Domeinjagers die bij voorbeeld werken voor porno-si tes speuren naar populaire namen. Als die na opzegging vrijkomen, dan nemen zij het domein razend snel in. De jager krijgt betaald keuring personenauto benzine diesel v.a. met het fractiebestuur een con creet herstelplan uit te werken", reageert Cuperus. „Daar vallen een kaderschool onder, een permanen te programcommissie en een scou tingapparaat. Het moet allemaal veel professioneler." In Verloren Slag hekelen de auteurs de partijleiding. 'Wij doen dit uiteindelijk uit liefde voor die oude Partij van de Arbeid' Die verloor zich bijvoorbeeld bij de samenstelling van de kandida tenlijst in 'zelfdestructief feminis me' door vast te houden aan een verplicht aantal vrouwen op de kieslijst, en stelde een verkiezings programma op dat meer weg had van een enorme boodschappen lijst dan van een inhoudelijke vi sie. Voorzitter Van Huiten zegt niet weg te lopen voor zijn verantwoor delijkheid: „Wij gaan de partijorga- DEN HAAG - Het narcosemiddel ke- tamine wint aan populariteit als 'partydrug'. Omdat het een medi cijn is met stevige bijwerkingen maakt de Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ) zich zorgen. De dienst bekijkt of maatregelen nodig zijn. Bekende bijwerkingen van het ge bruik van ketamine zijn desoriën tatie, angstdromen en hallucina ties. Artsen zijn daarom terughou dend met voorschrijven van het voor elke bezoeker, die vaak niets vermoedend via links wordt door geleid naar de commerciële site. Voor Nederlandse .nl-sites is het fe nomeen nieuw. Bij de .com en .org-websites is een gratis registra tie mogelijk voor een proefperio de, en dat is door de porno-onder- nemers al lang ontdekt. De .nl-si- tes kennen zo'n proefperiode niet, waardoor de porno-industrie ja renlang minder interesse toonde. Volgens Stichting Internet Do mein Registratie, verantwoordelijk voor het .nl-domein, is de werkwij ze van de porno-ondernemers niet illegaal, maar wel ongewenst. „Stel je voor dat ineens porno staat op een voormalige domein naam van een kleuterschool", al dus manager B. Vastenburg. |AXEL, Autocenter SnoodijlT Drieschouwen-Zuid 18, Telefoon 0115 - 56 20 45 Quistenburg 8, Telefoon 0113 - 35 15 51 GOES, Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15, Telefoon 0113 - 27 36 65 Dijkwelstraat 59, Telefoon 0113 - 34 13 15 KOUPEKERKE, Autobedrijf Kluyfhout Karreveld 4, Telefoon 0118 - 55 19 91 Voltaweg 33, Telefoon 0118 - 62 76 80 VLISSINGEN, Autobedrijf Murre Gerbrandystraat 4, Telefoon 0118 - 46 46 44 Vrouwenpolderseweg 75, Telefoon 0118 - 59 15 24 ZIERIKZEE, Autobedrijf Legemaate Boerenweg 4, Telefoon 0111 - 41 26 86 nisatie professioneler opzetten", beloofde hij gisteren. Cuperus zegt zich ervan bewust te zijn dat het beeld van een ontred derde partij onder leiding van een zoekende voorman de PvdA kwets baar maakt. „Maar zelfkritiek is so ciaal-democraten eigen. Wij doen dit uiteindelijk uit liefde voor die oude PvdA, om bekommernis met zo'n partij. Ons doel is om de partij weer op te bouwen, samen met jonge mensen in de fractie zo als Martijn van Dam, Jeroen Dijsselbloem en ook fractievoorzit ter Jacques Tichelaar. Als je de pro blemen eerlijk wilt benoemen, dan moeten je analyses wel scherp zijn." ryn Verloren Slag. Onder redactie van Frans Becker en René Cuperus, met bijdragen van Liesbet van Zoonen, Philip van Praag, Jan de Ridder, Ger- rit Voerman en Paul Lucardie en Kees van Kersbergen en André Krou- wel. Uitgeverij: Mets Schilt Wiar di Beekman Stichting. 188 pag. Prijs: 20 euro middel. Dierenartsen passen het wel vaak toe. Ketamine is al jaren lang bekend bij een kleine subcul tuur die experimenteert met hallu cinerende drugs, maar is nu ont dekt door onder andere hangjonge ren en bezoekers van dancefees- ten. Het fenomeen speelt onder meer in de grensstreek met België, zo constateert de inspectie. Veld werker C. Dorpmans, van de Bra bantse instelling voor verslavings zorg Novadic-Kentron, beaamt dat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7