PZC47 Veldhuis gaat nu voor gouden plak Laat ons uw herinneringen aan Johan Cruijff weten Li Jiao maakt hoge verwachtingen waar 49 53 Korfballers volgen andere weg naar Ahoy' Zaterdag 31 maart 2007 Technische staf van Kloetinge gaat toch samen verder Tip? sport@pzc.nl Marleen Veldhuis toonde gisteren met haar zilveren medaille aan dat ze tot de wereldtop behoort, foto Robert Vos Zilveren medaille op de 100 meter geeft hoop voor de 50 meter. door Angela van de Paal MELBOURNE - Ruim een week na dat Inge de Bruijn de bevestiging had gegeven dat ze in 2004 met zwemmen was gestopt, pikte Mar leen Veldhuis op het WK zwem men in Melbourne haar nationale record op de 100 meter vrije slag in. De zwemster won zelfs een zil veren medaille in 53,70 seconden. De Australische Lisbeth Lenton won de gouden medaille (53,40). Veldhuis was al eens koningin van de korte baan, maar de stap naar de mondiale top liet op zich wach ten. Met de Olympische Spelen van 2008 in het vizier was duide lijk dat, als ze daar voor de prijzen wilde gaan zwemmen, ze op het wereldkampioenschap in Melbour ne moest aanhaken bij de wereld top. Een missie waarin ze gisteren met verve slaagde. Ze liet zowel de Duitse wereldrecordhoudster Brit- ta Steffen als titelverdedigster Jo die Henry uit Australië achter zich. „Ik doe mee en hoor er ge woon bij. Gelukkig maar. Als je nu al veel achter ligt bij de top, kun je het in Peking vergeten." Veldhuis ging zelfs zo hard weg, dat de concurrentie geschrokken achterbleef Zelfs technisch direc teur Jacco Verhaeren was bang dat ze te snel was vertrokken. Ze was 69 honderdsten sneller dan het we reldrecord over de eerste baan. „Dat moet ik. Ik ben zo'n uit slover", grapte ze na afloop van haar race in de mixedzone. „Ik heb expres naar rechts geademd zodat ik de andere zwemsters niet zag." Ze wilde haar eigen race zwem men, niet worden afgeleid door wat er naast haar gebeurde. „Na het keerpunt zag ik dat ik zo flink voor lag, maar daarna werd het voor mij een spannende race. Ik moest echt door de pijn heen." Veldhuis had uitgebreid de tactiek doorgenomen met Verhaeren. „Ik kon het dromen. Zo snel mogelijk weg, na het keerpunt goed aanzet ten en de laatste 25 meter nog ver snellen", ontvouwde ze al ratelend de succesvolle tactiek. Ze bruist van energie. Nu mag het. Overdag moest ze rustig worden gehouden. „Ik voelde me sterk worden en dacht: Ik wil nu." Veldhuis start vandaag in de series en verwacht morgen de finale van de 50 meter vrije slag te zwem men. Veldhuis zwom dit jaar de tweede snelste tijd ter wereld: 24.37 seconden op deze afstand. Al leen Inge de Bruijn was ooit snel ler: 24.13 seconden. Veldhuis: „Dit geeft wel zelfvertrouwen." En voor de verandering zei ze eens met vol le overtuiging: „Ik ga niet voor brons. Ik ga voor plaats één." Marleen Veldhuis verovert zilve- ren medaille op de 100 meter vrije slag. Ze is nu vol zelfvertrou wen om vanaf vandaag te vlam men op de halve afstand. Nederlandse is zeker van een medaille op het EK tafeltennis. BELGRADO - Ze speelt amper drie jaar voor Nederland. Maar in dat korte tijdsbestek is Li Jiao een zeer indrukwekkende erelijst aan het opbouwen. De Noord-Hollandse tafeltennisster bereikte gistera vond op de EK in Belgrado de hal ve eindstrijd en is daarmee verze kerd van het brons. In de immense Beogradska Arena lijkt er echter veel meer mogelijk voor Li )iao. Na de verrassende eli minaties van titelverdedigster Liu lia (Oostenrijk), de Kroatische Tamara Boros en Nikoleta Stefano- va (Italië) is de Oranje-internatio nal dé favoriet voor de Europese ti tel. In de halve finale treft ze de Russische verdedigster Irina Kotik- hina. „Tegen haar heb ik zeker een kans", erkende Li, die in 2005 ook al brons op de EK pakte en vorige maand de Europese Top 12 op haar naam bracht. „Maar ik kan natuurlijk ook van haar verlie zen." Als één van de weinige tafel tennissters maakt Li flao de hoge verwachtingen waar. De als twee de gerangschikte speelster versloeg gisteren achtereenvolgens Elke Wo- sik (in de achtste finales) en Danie- la Dodean uit Roemenië (in de kwartfinale). „Toch gaat het al van af de eerste ronde moeilijk", sprak Li. „Maar goed, mijn tegenstanders hebben ook niets te verliezen. Die spelen vrijuit." Want sinds haar overwinning op de Europese Top 12 (in februari) kijken alle rivalen richting de Chinese Nederlandse. Toch bezwoer Li geen extra druk te voelen. „Als ik ga denken dat ik niet mag verliezen omdat ik de Top t2 heb gewonnen, gaat het he lemaal mis." Neerlands beste voetballer wordt op 25 april zestig jaar. door Rudy Boogert GOES - Op 25 april wordt Johan Cruijff zestig jaar. Ter gelegenheid daarvan wil de PZC herinneringen optekenen van lezers aan Neer lands beste voetballer ooit. Heeft u een memorabele ontmoeting met Cruijff gehad, staat u met hem op de foto of heeft u andere herinne ringen, laat het ons weten. Wellicht zijn er lezers die een on vergetelijke Cruijff-ervaring heb ben gehad, toen hij in 1979 met de LA Aztecs in Middelburg aantrad. Is er misschien een doelpunt van Cruijff dat om een bepaalde reden op het netvlies gebrand staat? Misschien heeft u zijn shirt wel be Johan Cruijff machtigd in juli 1983 toen hij in Bruinisse debuteerde voor Feye- noord. Roepen zijn spel, visie of taalgebruik speciale gevoelens bij u op. Of wellicht liep u hem tegen het lijf, toen hij in de lente van 2001 plots opdook op het veer- plein in Perkpolder. foto Cor Mulder Rond CruijfFs zestigste verjaardag wil de sportredactie een overzicht geven van de aardigste reacties. Zo wel in tekst als in beeld. Mail uw herinneringen voor 18 april naar johan@pzc.nl of stuur ze op naar het volgende adres: Stationspark 28, 4460 AA Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79